مهم نیست چه بازیکنی بازی برگشت را از دست بدهد

سرنوشت فوتبال ایران و کره دوباره به هم گره خورده است. سه ماه پس از جشن مونسو و صعود ایران به جام جهانی، حالا کره ای ها می خواهند انتقام دو باخت رفت و برگشت برابر ایران را از فوتبال ایران در یک بازی باشگاهی بگیرند اما پسران آبی که با اقتدار به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده اند، می خواهند راه نرفته فوتبال ایران را پس از ۲۲ سال تکمیل کنند و جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

به گزارش افکارنیوز ، در این میان استقلالی ها حساب ویژه ای روی بازیکنان باتجربه شان کرده اند. بازیکنانی نظیر جواد نکونام که تابستان آینده بازوبند کاپیتانی ایران در جام جهانی بر بازو خواهد بست، مهره ی مهمی در میدان چهارشنبه عصر ورزشگاه جام جهانی سئول خواهد بود.

جواد نکونام در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، درباره صعود استقلال به نیمه نهایی لیگ قهرمانان، رویارویی با اف سی سئول و… صحبت کرد.

* ظاهرا پس از سفر به کره به شدت سرما خورده بودید و هنوز با سایر بازیکنان تمرین نکرده اید. حالا وضعیت تان چطور است؟

خوشبختانه وضعیتم خوب است. بهتر هستم و مداوا رویم صورت گرفته. بعد از تب و لرز شدیدی که کردم، با کمک پزشکان اکنون وضعیت بهتری دارم. دیروز هم تمرین سبکی انجام دادم. فکر می کنم تا روز بازی آماده شوم و اگر کادر فنی صلاح دید می توانم برای استقلال بازی کنم.

* دوباره انگار سرنوشت فوتبال ایران و کره به هم گره خورده اما این بار در باشگاهی. ابتدا کمی درباره سئول، حریف چهارشنبه تان صحبت کنید.

بازی سختی است. به هر حال فوتبال کره برای همه شناخته شده است. سئول تیم خوبی است. فکر می کنم آن ها در لیگ کره اکنون در رده سوم باشند. سئول توانسته الاهلی که یکی از مدعیان اصلی قهرمانی رقابت ها بود را حذف کند و این نشان از قدرت تیم کره ای دارد. به هر حال بازی خیلی سختی در کره خواهیم داشت. باید بتوانیم با نتیجه خوب از این بازی خارج شویم تا در نهایت هفته آینده در حضور تماشاگران مان کار را تمام کنیم. درباره سوالی که هم پرسیدید باید بگویم آن بازی دیداری ملی بود و این بازی باشگاهی. درست است که ما اکنون نماینده فوتبال ایران هستیم اما در رقابت های باشگاهی فضای متفاوتی حاکم است.

* بعد از دو باخت کره ای ها برابر تیم ملی آن ها منتظر روزی هستند که بتوانند انتقام شکست هایشان را بگیرند و حالا پس از اینکه ایران به پیشنهاد بازی دوستانه با کره پاسخ منفی داد، دیدار استقلال و سئول نخستین رویارویی ایران و کره بعد از آن صعود تاریخی در مونسو است. آیا شما به آن ها اجازه می دهید که از فوتبال ایران انتقام بگیرند؟

بحث انتقام نیست. آن ها آن دو بازی را باختند و پرونده رقابت های انتخابی جام جهانی با صعود ایران به عنوان تیم اول بسته شد. اما بازی چهارشنبه رویارویی تازه ای است بین فوتبال باشگاهی ایران و کره. اکنون هر دو تیم به فکر صعود به فینال هستند. امیدوارم این اتفاق برای نماینده فوتبال ایران بیفتد. به هر حال همان طور که گفتم در بازی های ملی فضای دیگری حاکم است و نباید این بازی را با آن رقابت ها مقایسه کرد.

* با اتفاقاتی که در این چند ساله افتاده به نظر می رسد کره ای ها نسبت به جواد نکونام حساسیت پیدا کرده اند. خود شما این فضا را در بازی ۲۷ خرداد در ورزشگاه مونسو تجربه کردید. هر وقت توپ زیر پایتان می افتاد کل ورزشگاه سر و صدا به پا می کردند.

من به این چیزها فکر نمی کنم. برای من رفتار آن ها مهم نیست. سعی می کنم بهترین بازی خودم را انجام بدهم. تلاش می کنم تا در موفقیت تیم سهیم باشم. تنها کسب نتیجه در این بازی برایم اهمیت دارد و مطمئن باشید به این چیزها در بازی چهارشنبه اصلا فکر نخواهم کرد.

* وقتی سال قبل قصد داشتید با استقلال قرارداد ببندید گفتید که قهرمانی در لیگ برتر و قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا تنها آرزوهای فوتبالی باقی مانده شماست. سال قبل که قهرمان لیگ شدید و حالا در آستانه رسیدن به فینال لیگ قهرمانان هستید.

همان طور که شما گفتید سال قبل توانستم همراه استقلال قهرمان لیگ ایران شوم. این یکی از آرزوهای من بود. اکنون هم به جمع چهار تیم برتر آسیا رسیده ایم و فاصله ای تا برآورده کردن آن آرزو باقی نمانده. همه امیدم این است که بتوانیم به این آرزو هم برسیم تا پس از سال ها فوتبال ایران در رقابت های باشگاهی آسیا به قهرمانی دست یابد.

* اکنون و پس از صعود استقلال به نیمه نهایی، دیگر بحث رنگ ها مطرح نیست و همه فوتبال ایران منتظر هستند که پس از صعود ایران به جام جهانی استقلال بتواند سال موفقیت آمیز فوتبال را با قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا تکمیل کند.

ما ایرانی ها نشان داده ایم هر وقت متحد باشیم، می توانیم نتیجه بگیریم. امیدوارم این اتحاد و همدلی همچنان وجود داشته باشد و ما هم بتوانیم نماینده شایسته ای برای فوتبال ایران باشیم و با قهرمانی در آسیا موفقیت ها را تکمیل کنیم.

* یکی از دغدغه های اصلی استقلال برای بازی چهارشنبه تک اخطاره بودن ۶ بازیکن استقلال است؛ موضوعی که ظاهرا با تذکر کادر فنی تیم هم به بازیکنان همراه شده.

به نظرم این مسئله اصلا اهمیتی ندارد. وقتی نیاز است که برای موفقیت تیم بازیکنی کارت زرد بگیرد، باید حتما این کار را انجام دهد. من شخصا به این چیزها فکر نمی کنم. به هر حال اگر بازیکنی نتواند به دلیل محرومیت در یک بازی حضور داشته باشد حتما بازیکنان جایگزین هستند که جای او را پر کنند. فکر نمی کنم الان چیزی به غیر از موفقیت استقلال اهمیت داشته باشد. در این میان اگر بازیکنی به دیداری نرسد، مهم نیست و من هم اکنون فقط به این فکر می کنم که استقلال بتواند به فینال برود. تمرکز بر روی اینکه تیم موفق باشد می تواند رمز موفقیت و پیروزی باشد. امیدوارم این اتفاق به هر نحو ممکن بیفتد و استقلال با یک نتیجه خوب، میدان سئول را ترک کند و به تهران بیاید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات