سرمربی استقلال مختار است که بخششم را قبول کند یا نکند

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: رفتار ناپسند قلعه نویی در تاریخ لیگ برتر بی سابقه بود.

به گزارش افکارنیوز ، اسماعیل حسن زاده در مورد اینکه برای تغییر رنگ کارت قرمز میثم حسینی مدافع پرسپولیس به کارت زرد از کمیته داوران استعلام گرفته شده یا نه، گفت: بله ما استعلام گرفتیم و به کمیته داوران نامه نوشتیم و سپس در این زمینه تصمیم گیری کردیم البته نه تنها در بحث کمیته داوران بلکه در بحث های تخصصی تر هم ما چنین کاری را انجام می دهیم البته باید توجه کنید که فیفا قوانین کارت زرد و قرمز را در قوانین دوازده گانه داوری قرار نداده و آن را در مسائل انضباطی نوشته است. بنابراین کمیته انضباطی می تواند به این مسئله رسیدگی کند، ما به مسائل فنی داوری ورود نمی کنیم اما وقتی داوری اشتباه آشکاری در زمینه دادن کارت زرد و قرمز انجام می دهد طبق قانون فیفا می توانیم به این مسئله ورود کنیم.

رئیس کمیته انضباطی در مورد حرف های امیر قلعه نویی علیه فدراسیون فوتبال و این کمیته گفت: باید دیدی منصفانه داشته باشیم، امیر قلعه نویی نه به خاطر فریادها و اعتراض هایش به داوری در دیدار با ذوب آهن بلکه به خاطر دهن کجی و تمسخر مسئولان برگزاری این مسابقه محروم شد. هیچ مربی لیگ برتری تاکنون چنین کار ناپسندی را در مسابقات انجام نداده بود که جایزه را از دست بازیکن بگیرد و بگوید این جایزه را باید به کس دیگری بدهید.

وی افزود: اینکه قلعه نویی می خواهد قیل و قال خودش را در کنار زمین با مربیان دیگر مقایسه کند و بداند که در این زمینه کم کار است یا پرکار بحث دیگری است اما تمسخر مسئولان برگزاری مسابقه عمل ناپسندی است اینکه وقتی یک مرد موی سپید می خواهد جایزه بدهد و مربی مثل امیر قلعه نویی که سابقه سرمربی گری تیم ملی را هم داشته چنان رفتاری می کند آیا رفتار پسندیده ای است؟ آیا کسی شهامت دارد بگوید که رفتار قلعه نویی در ۱۲ دوره لیگ برتر از سوی مربی دیگری تکرار شده است؟

حسن زاده در مورد اینکه قلعه نویی مدعی است که در کمیته انضباطی عدالت وجود ندارد، گفت: قلعه نویی بعد از شکایت از تراکتورسازی ارقام و اعدادی را به کمیته انضباطی آورد و خواستار پیگیری آن شد، ارقامی که در قراردادش ثبت نشده بود، ما نه تنها به ایشان بلکه به ۲۰-۳۰ نفر دیگر هم گفتیم که ارقامی که در قراردادشان ثبت نشود قابل پیگیری نیست.

رئیس کمیته انضباطی در مورد اینکه قلعه نویی گفته است «حسن زاده در حدی نیست که او را ببخشد» ، گفت: قضیه بخشش از یک شوخی شروع شد، ما رأی کمیته انضباطی را بعد از بازی با بوریرام تایلند صادر کردیم اما سیستم ابلاغ فدراسیون این رأی را تا پس از بازی با اف سی سئول نگه داشت و در نهایت پس از آن این رأی ابلاغ شد با این حال من به شوخی گفتم که همانطور که تنبیه می کنیم تشویق هم داریم و ان شاءالله بعد از صعود استقلال به فینال من از اختیارم استفاده می کنم و قلعه نویی را می بخشم زیرا رئیس کمیته انضباطی این اختیار را دارد، هرچند این مسئله در ایران کمی سخت است اما در خارج زلاتان را شب بازی می بخشند و آب هم از آب تکان نمی خورد با این حال امیدوارم استقلال به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد، من هم قلعه نویی را می بخشم حالا میل خود اوست که این بخشش را قبول کند یا نه.

رئیس کمیته انضباطی تصریح کرد: مهم این است که آدم با عزت و آبرو زندگی کند وگرنه تمام این عناوین روزی از یاد خواهند رفت و هنگامی که در تابوت هستیم دست مان از دنیا کوتاه است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات