تیم ملی والیبال «ب» ایران به عنوان قهرمانی سومین دوره بازی های کشورهای اسلامی دست یافت.

به گزارش افکارنیوز ، تیم ملی والیبال «ب» ایران که به نمایندگی از کشورمان در سومین دوره بازی های کشورهای اسلامی حضور یافته بود با برتری ۳ بر صفر مقابل مصر در دیدار فینال این دوره از مسابقات به مدال طلا رسید.

شاگردان حسین معدنی بازی را با قدرت آغاز کردند اما به دلیل کم تجربگی خیلی راحت امتیازات را از دست دادند تا پیروزی را در ست اول به زحمت و با نتیجه ۳۰ - ۲۸ به دست آورند.

حکایت ست اول در ست دوم نیز تکرار شد اما این بار مصر ابتکار عمل را در دست گرفت و با جبران امتیاز از دست داده به پیروزی ۲۵ - ۲۷ رسید تا در پایان ست دوم همه چیز برابر شود.

تیم ایران در ست سوم با بهره برداری مناسب از آنچه در ست های اول و دوم رقم خورد، هوشمندانه عمل کرد و با نتیجه ۲۵ - ۲۰ به برتری رسید.

در ست چهارم نیز شاگردان حسین معدنی توانایی خود را به رخ مصری ها کشیدند و با برتری ۲۵-۱۶ در این ست به پیروزی ۳ بر یک رسیده و مدال طلای بازی های کشورهای اسلامی را کسب کردند.

تیم ایران در حالی به مدال طلای مسابقات والیبال بازی های کشورهای اسلامی رسید که در ۶ دیدار خود در جریان این مسابقات تنها ۲ ست را به ترکیه و مصر واگذار کرد و در دیگر دیدارهای خود به برتری قاطع دست یافت.

دیدار ایران - مصر باید از ساعت ۱۸ به وقت محلی در سالن PSCC پالمبانگ آغاز می شد اما به دلیل اینکه بازی رده بندی مسابقات والیبال تا ست پنجم ادامه پیدا کرد، دیدار فینال رقابت ها با ۲۰ دقیقه تاخیر از ساعت ۱۸: ۲۰ آغاز شد.

در دیدار رده بندی ترکیه شکست ۳ بر ۲ را به اندونزی میزبان تحمیل کرد و به مدال برنز رسید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات