تیم فوتبال استقلال در دیدار برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی میزبان تیم اف سی سئول کره جنوبی است.

به گزارش افکارنیوز ، استقلال تا فینال لیگ قهرمانان آسیا ۹۰ دقیقه فاصله دارد. البته به دلیل شکست ۲ بر صفر در کره جنوبی برخی از کارشناسان تیم اف سی سئول را به فینال نزدیک تر از استقلال می دانند و شاید حق با آنها باشد اما فوتبال ایران، بارها نشان داده که حساب و کتاب منطقی ندارد و بارها نتایجی گرفته که فراتر از انتظار کارشناسان فوتبال در ایران و جهان بوده است.

شاخص ترین این مسابقات بازی ایران و استرالیا در ملبورن بود. نمونه دیگرش صعود به جام جهانی برزیل در همین امسال، هیچکدام از این موفقیت ها خیلی با منطق فوتبالی سازگار نبود اما فوتبالیست های ایرانی با خلق حماسه تاریخ ساز شدند.

بازی استقلال و اف سی سئول هم می تواند ماکت کوچکی از دیدار ایران و استرالیا باشد و در حالی که بسیاری از کارشناسان فوتبال پیش بینی می کنند که سئول در تهران از استقلال عبور کند و به فینال برسد این آبی پوشان ایرانی باشند که با یک بازی حساب شده و هوشمندانه فینالیست شوند و شگفتی دیگری در فوتبال رقم بزنند.

البته آبی پوشان برای فینالیست شدن کار بسیار بسیار دشواری پیش رو دارند. باید حداقل دو گل بزند و گلی نخورند تا بازی به وقت اضافه کشیده شود و در وقت اضافه نیز دیگر قانون گل زده در خانه حریف حساب نمی شود و این مسئله می تواند یک امتیاز ویژه برای آبی پوشان باشد. زیرا اگر بر فرض استقلال و سئول در وقت اضافه گلی به هم بزنند دیگر گل های سئول دو برابر محسوب نخواهد شد.

شاید نتیجه ایده آل برای استقلال این باشد که با نتیجه ۳ بر صفر سئول را در ۹۰ دقیقه شکست بدهد و دیگر کار به وقت اضافه هم کشیده نمی شود.

منطق فوتبال می گوید که برد ۳ بر صفر استقلال مقابل حریف کره ای بعید است اما گفتیم فوتبال ایران گاهی اوقات خارج از منطق عمل می کند و نتایج معجزه گونه گرفته و می گیرد، امیدواریم چهارشنبه هم این اتفاق رخ بدهد.

استقلال در دیدار با سئول دو هافبک شاخص و کارآمدش را به دلیل دو اخطاره بودن در اختیار ندارد. آندرانیک تیموریان و جواد نکونام دو ملی پوش استقلال چهارشنبه بازی را بین تماشاگران خواهند دید و مثل آنها حرص و جوش خواهند خورد و صد البته افسوس این محرومیت را هم می خورند که چرا نمی توانند در این بازی مرگ و زندگی در میدان باشند. وضعیت محمد قاضی هم مشخص نیست این مهاجم هم مصدوم است اما سیاوش اکبرپور و خسرو حیدری در این بازی مشکلی ندارند و حضور خسرو حیدری و سانترهای دقیقش می تواند موقعیت های گلزنی فراوانی برای استقلال خلق کند.

امیر قلعه نویی به احتمال فراوان از احمد جمشیدیان و ساموئل به جای نکونام و تیموریان در ترکیب اصلی استفاده خواهد کرد. کاپیتان فرهاد مجیدی هم از ابتدا در ترکیب آبی پوشان قرار می گیرد تا استقلال با حضور مجیدی هر لحظه بوی گل بدهد. به خصوص اینکه دستور قلعه نویی به بازیکنانش حمله از ثانیه اول بازی خواهد بود.

پسران آبی پوش ایرانی با حمایت یکصد هزار هوادار پرشور در ورزشگاه آزادی به سمت دروازه سئول حمله خواهند برد و همه امیدواریم که با این یورش لشگر صد هزار و یازده نفره بتوانیم سئول را فتح کنیم و استقلال به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد.

امیر قلعه نویی که مدعی است تیم ملی با تفکر او و بازیکنانش توانسته به جام جهانی برزیل صعود کند اکنون باید این ادعایش را در عمل ثابت کند و هر آنچه از مربیگری می داند را در این دیدار رو کند.

این حساس ترین مسابقه عمر ورزشی قلعه نویی است، او با موفقیت در این مسابقه و فینالیست شدن پاسخ بسیار محکمی به منتقدانش می دهد. این پاسخ بسیار قاطع تر و شیرین تر از هزار مصاحبه تند و آتشین خواهد بود.

چهارشنبه تمام ایران آبی است. حتی پرسپولیسی ها هم خواهان موفقیت استقلال خواهند بود زیرا استقلال نماینده کشور عزیزمان در آسیاست و همه یکدل و یکرنگ برای موفقیت این تیم دعا می کنند.

استقلال برای فینالیست شدن شانس بسیار بالایی دارد. این یک واقعیت است نه یک حرف احساسی زیرا فوتبال ورزشی غیرقابل پیش بینی است و به همین دلیل هم ورزش اول جهان شده است.

مارچلو لیپی سرمربی ایتالیایی تیم گوانگژو چین که در دیگر دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا توانسته ۴ بر یک کاشیوا ریسول ژاپن را در توکیو شکست بدهد می گوید تجربه ۳۰ ساله ام در فوتبال می گوید هنوز خودمان را نباید فینالیست بدانیم زیرا در فوتبال هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد. بنابراین استقلال نباید ناامید باشد و از ثانیه اول بر روی دروازه حریف کره ای هجوم بیاورد البته باید مراقب ضدحمله های خطرناک سئول هم باید بود. دامیانویچ بهترین بازیکن خارجی سئول بسیار زهردار و خطرناک است و مدافعان استقلال باید شش دانگ حواس شان به این بازیکن باشد.

چهارشنبه همه در انتظار جشن صعود استقلال به فینال آسیا هستند. فینالی که رویای پسران آبی و همچنین تمام فوتبالدوستان ایرانی است. برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا با حضور استقلال شکوه و جلوه ای دیگر خواهد داشت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات