سرمربی استقلال از عملکرد خط دفاعی تیمش راضی نیست و می خواهد در نقل و انتقالات نیم فصل این نقطه ضعف را ترمیم کند.

  آمار خط دفاعی تیم استقلال اصلا جالب نیست و انتقادهای زیادی به عملکرد مدافعان و دروازه بان با تجربه این تیم شده است. خوردن ۱۱ گل در ۹ بازی لیگ و دریافت ۴ گل از تیم اف سی سئول در لیگ قهرمانان آسیا باعث علنی شدن انتقاد و نارضایتی کادر فنی از مدافعان استقلال شده است.

در حالی که آبی پوشان با در اختیار داشتن بازیکنانی چون خسرو حیدری، پژمان منتظری، هاشم بیک زاده و امیر حسین صادقی، خط دفاع تیم ملی را تشکیل می دهند اما عملکرد خط دفاعی استقلال شباهتی به عملکرد فصل گذشته این تیم و نمایش مدافعان تیم ملی ندارد و همین باعث نگرانی کادر فنی و هواداران تیم شده است.

شنیده می شود کادر فنی استقلال برای تقویت خط دفاعی و ایجاد تغییرات در نیم فصل تدابیری اندیشه و از هم اکنون نام چند مدافع باتجربه در فهرست نقل و انتقالات نیم فصل گنجانده شده است.

گفته می شود امیر قلعه نویی از میان پژمان منتظری، امیر حسین صادقی و حنیف عمران زاده تنها از عملکرد منتظری رضایت دارد و به جایگزینی حداقل یک مدافع به جای حنیف و یا صادقی فکر می کند. عمران زاده در بازی با اف سی سئول اصلا عملکرد خوبی نداشت و در بازی برگشت با انجام خطای پنالتی مانع پیروزی تیمش شد.

یکی از بازیکنان مورد نظر امیر قلعه نویی، فرشید طالبی مدافع شیرازی و باتجربه تراکتورسازی تبریز است. این بازیکن که مدت هاست مورد توجه کادر فنی استقلال است با وجود مذاکره با این باشگاه تهرانی در فصل های مختلف هنوز نتوانسته پیراهن آبی را بپوشد و طی فصل جاری هم در آخرین روزهای نقل و انتقالات به تراکتورسازی پیوست که با توجه به دیر ملحق شدنش به تیم و حضور چند مدافع باتجربه و قدیمی در این تیم تبریزی معمولا نیمکت نشین است.

فرشید طالبی البته بازیکنی نیست که لب به شکایت و اعتراض بگشاید و شاید برای همین بود که از تمایل باشگاه استقلال به جذبش اطلاع نداشت.

طالبی در این رابطه گفت: « هنوز که به پایان نیم فصل چند هفته باقی مانده. در این مدت من صحبتی از انتقال یا معاوضه ام نشنیده ام و الان هم از دوستان خبرنگار شنیده ام که شاید استقلال برای نیم فصل خواهان جذبم باشد. »

مدافع تراکتورسازی از شرایطش در این تیم ابراز رضایت می کند و می گوید: « جو تیم خیلی خوب و دوستانه است و برخورد مسئولان باشگاه، هواداران و مردم تبریز هم واقعا کم نظیر است. من این جا مشکلی ندارم و فقط نیمکت نشینی اذیتم می کند که امیدوارم با تمرین بیشتر بتوانم رضایت کادر فنی را جلب کنم. من در ۶ بازی تراکتورسازی از ۱۲ بازی حضور داشتم که در این ۶ بازی تیم ما ۴ برد داشته و فقط ۲ گل دریافت کرده است. »

شایعه حضور فرشید طالبی در استقلال در شرایطی مطرح شده که بحث انتقال آرش برهانی مهاجم ناراضی آبی پوشان به تراکتورسازی مدت هاست مطرح است و شاید مسئولان دو باشگاه این دو بازیکن را با یکدیگر معاوضه کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات