سرمربی تیم فوتبال فجرسپاسی با بیان اینکه برای حل مشکلات داوری باید از بالا شروع کرد، گفت: چند سال پیش یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال پنج داور داشت و به مربیان پیشنهاد می داد در ازای دریافت چند صد میلیون، تیمشان در چند هفته نتیجه بگیرد.

به گزارش افکارنیوز ، محمود یاوری درباره اتهاماتی که به داوران در هفته های گذشته زده شده است اظهار داشت: داوری در فوتبال ما یادآور این شعر است که" گر حکم شود که مست گیرند در شهر هر آنکه هست گیرند" . خواهش می کنم وارد این مسئله نشویم که اگر به آن دست بزنیم به مشکلات عدیده ای می رسیم. در این ۴۴ سال حضورم در فوتبال چیزهای زیاد و عجیبی در ارتباط با این مسائل دیده ام.

وی افزود: هستند بعضی از مربیان که به بازیکنان دو تیمی که با هم بازی دارند، پول می دهند که آنها باعث برد یا باخت تیمشان شوند. این مربیان این کار را می کنند تا در صورتی که تیم خودشان نتیجه نگرفت، آنها نتوانند امتیازشان را بیشتر کنند.

سرمربی تیم فوتبال فجر سپاسی با بیان اینکه نمی تواند درباره داوری نظر خاصی بدهد، گفت: چون داور تنها قاضی ای است که هم می بیند، هم بررسی می کند، هم حکم می دهد و هم آن را اجرا می کند. یعنی تمام این کارها را در یک چشم بر هم زدن انجام می دهد. قطعا این کار او تحت تاثیر مسائل مختلف از جمله سکوها، تماشاگران و غیره قرار می گیرد.

یاوری ادامه داد: به همین خاطر باید از داوران جوان حمایت کنیم؛ از داوران جوانی که مطمئن باشیم فقط دنبال پیشرفت هستند. داورانی که اطمینان داشته باشیم عادلند و نه از تماشاگر می ترسند نه از نیمکت مربیان. ما باید اول به اصالت خانوادگی داوران توجه داشته باشیم. اینکه اگر داوران حتی اگر در خیابان پولی را پیدا کنند، آنرا یک جوری به صاحبش برگردانند.

وی تصریح کرد: چند سال پیش در فدراسیون یک نفر بود که پنج داور داشت. او با مربیان یا مدیران باشگاه ها صحبت می کرد که این پنج داور را دارد و می گفت اگر می خواهید چند هفته نتیجه بگیرید، صد یا دویست میلیون تومان به حسابم بریزید تا این کار را برایتان انجام بدهم. از آنجا که او چند داور داشت، هیچ کس هم شک نمی کرد چون وقتی داور اول قضاوت می کرد بعد از چند هفته نوبتش می شد تا دوباره به او داوری برسد. به نظرم این مشکلات داوری از بالاست و باید برای حل آن از همان بالا شروع کرد.

سرمربی تیم فوتبال فجر همچنین در بخش دیگری از صحبت هایش درباره انتقادهایی که به فهرست بازیکنان دعوت شده به تیم ملی فوتبال ایران و کارلوس کی روش می شود، گفت: این جزو حقوق لاینفک سرمربی تیم ملی است که هر بازیکنی را که بخواهد، دعوت کند. شما باید از سرمربی تیم ملی مسئولیت بخواهید. خواهش می کنم به نظر و سلیقه کی روش بعد از سه سال ایراد نگیرند. ما هرچه بدانیم، کی روش بهتر از ما در جریان است.

یاوری خاطرنشان کرد: ما می خواهیم در جام جهانی کیسه بوکس نشویم؛ حالا سرمربی تیم ملی می خواهد با هر بازیکنی به این هدف برسد. نباید از او ایراد گرفت. یک زمانی خودم سرمربی تیم ملی بودم. در مقطعی از من ایراد گرفتند که چرا فلان بازیکنان را دعوت نکرده ام. من هم از منتقدان خواستم درباره بازیکنانی که دعوت شده اند صحبت کنند.

وی خطاب به منتقدان گفت: اجازه دهید کی روش کارش را انجام بدهد. او با توجه به فرهنگ اروپایی اش می داند چه کار می کند. همه ما هم در سه سال گذشته او را تایید کرده ایم. به مربیان توصیه می کنم از این مسئله انتقاد نکنند. به نظرم مربیانی که خودشان در باشگاهشان اختیار لازم را داشته باشند و باشگاه در کارشان دخالت نکند، به کی روش اعتراض نمی کنند؛ آنهایی به فهرست تیم ملی انتقاد دارند که باشگاه در کارشان دخالت دارند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات