وکیل باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که حکم کمیته رسیدگی به تخلفات حرفه ای درباره بازی پرسپولیس و سپاهان، دستور موقت بوده نه رای.

به گزارش افکارنیوز ، مصطفی شکری در واکنش به صادر شدن حکم موقت پرونده بازی پرسپولیس و سپاهان گفت: باشگاه در این مورد واکنش نشان داده و اطلاعیه صادر کرده است و من چون خودم در این قضیه ورود نداشته ام به همان حکم بسنده می کنم.

وی ادامه داد: اگر بخواهم از موضع یک مطلع حقوقی در این خصوص صحبت کنم باید بگویم کمیته انضباطی بر اساس مفاد اساس نامه می تواند رای صادر کند، در اساسنامه فعلی به رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال این اختیار داده شده که با صدور دستور موقت تصمیماتی بگیرد. در این پرونده هم دستور موقت صادر شده و نه رای. موضوع تبانی هم جزو مواردی است که کمیته اخلاق می تواند در آن ورود کند.

وکیل باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه در قانون مجازات اسلامی تبانی جرم تلقی می شود، اظهار داشت: در قانون بندی وجود دارد که در آن اعلام شده اگر داوری تبانی کند مجرم شناخته می شود؛ حالا می شود داور فوتبال را هم به همین تعبیر شناخت، پس به این صورت این حرکت مجرمانه و قابل پیگیری است.

شکری درباره محرومیت مولایی و علی حاتم به خاطر اینکه همه اطلاعات را نگفتند، عنوان کرد: این موضوع با ساختار قانونی متفاوت است و نباید به این موضوع به این صورت رسیدگی می شد.

وی ضمن انتقاد از برنامه ۹۰ تاکید کرد: متاسفانه برنامه ۹۰ امانت داری نکرد و در مصاحبه با من هر چیزی را که خودش دوست داشت را نشان داد. من گفتم کمیته انضباطی در پرونده تیاگو ادعای یکی از مسئولان باشگاه پرسپولیس مبنی بر اینکه از قرارداد این بازیکن ۲۰ درصد به عنوان حق رشد، کسر شود را پذیرفته است، این در حالی است که حق رشد برای بازیکنان زیر ۲۳ سال و آنهایی است که اولین قرارداد حرفه ای خود را منعقد می کنند. در ضمن این مبلغ هم باید بین ۲ باشگاه رد و بدل شود، نه بازیکن.

وکیل باشگاه پرسپولیس گفت: همین اشتباه کمیته انضباطی باعث شد تیاگو از باشگاه پرسپولیس به فیفا شکایت کند، این بازیکن ۶۷هزار دلار از پرسپولیس طلبکار است اما متاسفانه رای اشتباه کمیته انضباطی باعث شد او از پرسپولیس شکایت کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات