سخنگوی کاخ سفید درباره بازی دوستانه آمریکا و ایران پیش از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل می گوید کجا بهتر از زمین فوتبال که با ایرانی ها مذاکره کنیم.

به گزارش افکارنیوز ، علی کفاشیان، رییس فدراسیون فوتبال در روزهای اخیر از پیشنهاد امریکا برای انجام بازی دوستانه با تیم ملی ایران خبر داد؛ خبری که با واکنش های بسیاری همراه شده است.

علی کفاشیان، درباره قطعی شدن بازی دوستانه ایران و آمریکا پیش از این گفته بود: " فدراسیون فوتبال آمریکا موافقت خود را برای حضور ایران در این بازی دوستانه که در قالب یک تورنمنت چند جانبه برگزار خواهد شد، اعلام کرده است. "

در واکنش به این صحبت، " ماری هارف" یکی از سخنگویان کاخ سفید درباره احتمال رویارویی دو تیم ایران و امریکا گفت: " ما همیشه گفته ایم که آماده مذاکره مستقیم با ایرانی ها هستیم. خب، کجا بهتر از زمین فوتبال! "

او در عین حمایت از برگزاری چنین بازی دوستانه ای اعلام کرد که گزارشی از تایید برگزاری این بازی دوستانه از طرف امریکایی ها به دست کاخ سفید نرسیده است.

ریانووستی روسیه که این خبر را منتشر کرده، نوشته است: صحبت ها درباره بازی دوستان ایران و آمریکا در حالی مطرح می شود که چندی است روابط دو کشور رو به بهبود نهاده است. باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا و حسن روحانی، رییس جمهور ایران چندی پیش تلفنی با هم صحبت کردهند. این مکالمه اولین ارتباط دو کشور پس از بیش از سه دهه بود.

" نیل بوئت" ، سخنگوی فدراسیون فوتبال امریکا توافق فدراسیون فوتبال این کشور با ایران برای بازی دوستانه را تایید نکرد اما گفت: " فدراسیون فوتبال آمریکا با تمام کشورهایی که صعودشان را به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل قطعی کرده، در حال مذاکره برای بازی دوستانه است. همچنین با چند کشور به طور جدی برای این موضوع در حال مذاکره هستیم. فدراسیون فوتبال ما قصد دارد در ماه می و اوایل جون در آمریکا در دیداری دوستانه به مصاف یک تیم صعود کرده به جام جهانی برود. "

او افزود: " با وزارت کشور در حال مذاکره هستیم که هر کشوری که برای این بازی ها دعوت شد، به ما کمک کند. وزارت کشور آگاه است که با چند کشور برای بازی دوستانه به توافق رسیده ایم که قبل از آغاز جام جهانی ۲۰۱۴ این کشورها به آمریکا بیایند تا با تیم ملی بازی کنند. "

تیم های ملی ایران و آمریکا هر دو صعود به جام جهانی برزیل را قطعی کرده اند. این دو کشور پیش از این دو بار با هم بازی دوستانه انجام داده اند، یک بار در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه بود که ایران موفق شد با نتیجه دو بر یک آمریکا را شکست دهد. دو سال بعد نیز دو تیم به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات