سنگربان جدید تیم ملی کشورمان گفت: تمامی دروازه بانان تیم ملی خوب هستند ولی می خواهم سنگربان شماره یک تیم ملی ایران باشم.

به گزارش افکارنیوز ، دانیال داوری پس از ورود به ایران گفت: احساس خیلی خوبی دارم و از اینکه اینجا هستم و اقوامم را می بینم خیلی خوشحالم.

دروازه بان ایرانی- آلمانی تیم ملی کشورمان دوشنبه شب پس از سال ها دوری از ایران از طریق فرودگاه امام خمینی وارد کشورمان شد تا در اردوی آماده سازی تیم ملی برای بازی مقابل تایلند در چارچوب رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ که ۲۳ مهر برگزار می شود، حضور یابد.

داوری در خصوص این بازی عنوان کرد: تایلند برایم تیمی ناشناخته است و دوست دارم مقابل این تیم جنوب شرق آسیایی بازی کنم هرچند دروازه بان شماره یک تیم ملی را کی روش انتخاب می کند. البته موفقیت تیم ملی ایران از حضور  من در میدان مهمتر است.


وی در خصوص بازی های جام جهانی و اینکه آیا می تواند سنگربان شماره یک تیم ملی ایران باشد خاطرنشان کرد: یکی از بزرگ ترین آرزوهایم بازی در جام جهانی است و امیدوارم این آرزویم به حقیقت تبدیل شود. نمی دانم ولی سعی می کنم در تمرینات تیم ملی بهترین عملکردم را به نمایش بگذارم و در نهایت در تیم منتخب کارلوس کی روش باشم. به طور قطع بهترین عملکردم را ارائه خواهم داد.

داوری در خصوص رقیب جدی اش در درون دروازه گفت: تمامی دروازه بانان تیم ملی خوب هستند و برای آنها احترام زبادی قائلم ولی با این وجود سعی می کنم رقابتی سالم با آنها داشته باشم.

سنگربان ۲۵ ساله تیم ملی کشورمان که در تیم اینتراخت برانشویگ بازی می کند سرمربی پرتغالی تیم ملی کشورمان را مربی بزرگی خواند و تصریح کرد: کی روش مربی سطح بالا و شناخته شده ای در سطح جهان است و می تواند تیم ملی را به نتایج خوبی در جام جهانی برساند.

دانیال داوری که در تیم برانشویگ بازی می کند در خصوص این پرسش خبرنگار تسنیم که «به جز تیم خودش طرفدار بایرن مونیخ است یا دورتموند؟ » گفت: من خودم را یک برانشویگی می دانم و طرفدار هیچ یک از تیم های بایرن یا دورتموند نیستم. در آلمان طرفدار تیمی نیستم و در خارج از این کشور هم تنها هوادار آرسنال هستم.


اینتراخت برانشویگ در هفته هشتم بوندس لیگا پس از ۶ شکست و یک تساوی اولین پیروزی فصلش را شنبه شب در خانه ولفسبورگ به دست آورد و سنگربان ایرانی شیرهای زرد در این بازی دروازه تیمش را بسته نگه داشت. وی در خصوص کلین شیتی که مقابل ولفسبورگ داشت گفت: بازی خیلی خوبی بود. این اولین برد ما در بوندس لیگا بود و امیدوارم چنین بازی هایی را دوباره تکرار کنیم.

داوری در خصوص این پرسش که «آیا دوست داری زیرنظر پپ گواردیولا، سرمربی بایرن کار کنی؟ » گفت: به طور حتم اگر چنین فرصتی دست دهد حتما دوست دارم زیر نظر او کار کنم. او مربی بزرگی است و اگر این شانس را داشته باشم آن را از دست نخواهم داد.

سنگربان ایرانی برانشویگ در پایان از مانوئل نویر، سنگربان بایرن مونیخ و رومن وایندنفلر، دروازه بان بورسیا دورتموند به عنوان دو تن از بهترین دروازه بانان بوندس لیگا یاد کرد ولی الگوی خود در دروازه بانی را ینس لمان خواند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات