دبیر رسیدگی به تخلفات حرفه ای فوتبال گفت: می توانستیم متخلفین را دو سال محروم کنیم اما می خواهیم بررسی های بیشتری را انجام دهیم.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام علیپور در مورد پرونده تبانی گفت: طی پرونده هایی که جمع آوری کردیم اعضای فعلی در جایگاه دیوان تحقیق به این جمع بندی رسیده اند که فعلاً این افراد تعلیق شوند تا پس از طی مراحل رأیمان را ثابت کنیم. طبق احکام فیفا این اجازه به دیوان تحقیق داده شده است تا زمانی که وضعیت پرونده مشخص نشده هویت افرادی که به این کمیته می آیند و مسائل زد و بند را اعلام می کنند پنهان بماند و حتی هنگام بازپرسی نیز هیچ اسمی به بیرون درز نکند.

وی افزود: ما از کسانی که به کمیته اخلاق آمده اند و صحبت هایی در مورد رشوه و مشکل داوری بیان کردند تقدیر می کنیم اما کسانی که بدون سند در رسانه ها حرف می زنند و آبروی افراد را می برند مطمئناً با آنها برخورد می کنیم. مگر اینکه مستنداتی بیاورند.

علیپور در مورد اینکه چرا برخی از افراد در مورد تبانی حرف زده اند تعلیق شده اند، گفت: این افراد که در مورد تبانی صحبت کرده اند با محرومیت روبرو نشده اند اما آنها به خاطر اینکه در برخی موارد واقعیت را نگفته اند و بعد از پیگیری مشخص شد خیلی حرف ها را نزدند دچار این تعلیق شده اند. مولایی گفته شماره حساب خانمی به آنها داده شده تا به آن پول بریزند وقتی آن شماره حساب را خواستیم اعلام کردند گم شده اما با پیگیری ها مشخص شد فیش را تحویل قهرمانی داده اند.

علیپور تأکید کرد: به کرمانشاهی و قهرمانی فرصت دادیم اما آنها خواسته اند پرونده با همین شرایط پیگیری شود. قهرمانی ادعا کرده که پیشنهاد مالی از سوی مولایی بوده است. ما می توانستیم این افراد را طبق قانون دو سال محروم کنیم اما در حال پیگیری هستیم تا مستندات بیشتری به دست بیاوریم. دو شکایت به دست ما رسیده که یکی به خاطر اتفاقات بازی پرسپولیس و سپاهان و یکی به خاطر شکایت مدیرعامل نفتون بوده است. از مطلعین می خواهم مسائل را رسانه ای نکنند و به کمیته اخلاق آمده و موضوعات را مخفیانه به اطلاع ما برسانند و اعلام می کنم که ما با هیچکدام از این افراد برخوردی نخواهیم کرد.

دبیر رسیدگی به تخلفات حرفه ای در مورد وضعیت ایلدروم عنوان کرد: طبق نظر کمیته داوران و چند کارشناس و ناظر این داور به خاطر ضعف فنی و کمک نکردن به محسن قهرمانی دچار محرومیت شده که دو جلسه آن را طی کرده است هر زمان کمیته داوران او را ببخشد می تواند به کارش ادامه دهد.

وی افزود: این شرایط و تخلفات بیشتر به مدیران تازه باز می گردد چرا که مدیران حرفه ای از این کلاه ها سرشان نمی رود. برخی می آیند و به آنها علام می کنند که تیم داوری سکه خواسته است اما می توانند با پول پائین تر شرایط را برای تیم ها مهیا کنند و مدیران گول این حرف ها را می خورند. در بازی سال قبل آلومینیوم و راه آهن چنین اتفاقی رخ داده اما طبق پیگیری ها مدیران در این مسئله دخالت نداشتند، طبق شناخت من از دایی او نیز در این موضوع دخالت نداشته است، اما در مورد همکاران دایی شخص سومی وجود دارد که دخالت در این موضوع داشته و اگر این مسئله ثابت شود با او برخورد خواهیم کرد.

علیپور در پاسخ به این سؤال که کمیته اخلاق باید طبق نظر فیفا دارای حقوق دان باشد، خاطرنشان کرد: با اتاق اخلاق کنفدراسیون آسیا جلسه داشتیم. در آسیا فقط ما هستیم که دارای این کمیته هستیم، دیوان تحقیق هرجا لازم باشد حتی می تواند صدور رأی کند و به مسائل وارد شود. دوست داریم این کمیته تشکیل شود و به کارها ورود کند تا شکل واقعی تری پیدا کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات