رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: اگر ۴ ورزشگاه جدید ما درجه A بگیرند به احتمال زیاد کسب ۴ سهمیه کامل در لیگ قهرمانان آسیا برای ما امکانپذیر خواهد بود.

به گزارش افکارنیوز ، مهدی تاج بعد از دیدار با بازرسان AFC گفت: روسای کمیته های حقوقی مسابقات و مالی AFC در این جلسه حضور داشتند که از کمیته های مهم و تصمیم گیرنده کنفدراسیون فوتبال آسیا هستند. آنها ۲ منظور را پیگیری می کنند یکی از آنها چک کردن مدارک ارسالی ما برای AFC است که سال گذشته آن را فرستاده ایم و آنها امسال این موارد را در باشگاه های ما بررسی خواهند کرد.

وی افزود: ماموریت دیگر آنها بررسی ورزشگاه های ما است. ۷ ورزشگاه سردار جنگل و عضدی رشت، خلیج فارس هرمزگان و تختی و دستگردی تهران، حافظیه شیراز و غدیر اهواز را برای اخذ مجوز A آسیا در نظر گرفته ایم که اگر از میان این ورزشگاه ها ۳ یا ۴ ورزشگاه نیز مجوز A آسیا را بگیرند از این نظر صاحب رکورد خواهیم بود.

تاج خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷ ورزشگاه A آسیا داریم و به احتمال زیاد ۵ ورزشگاه عضدی و سردار جنگل رشت، خلیج فارس هرمزگان و تختی و دستگردی تهران در این مرحله از سوی بازرسان AFC بازدید خواهند شد که اگر همه آنها مجوز A آسیا را بگیرند با احتساب ورزشگاه های قبلی ما به رکورد ۱۲ ورزشگاه می رسیم که شاید از این نظر در آسیا از همه پیش باشیم.

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: این بازرسان برای تعیین سهمیه لیگ قهرمانان این بازرسی را انجام می دهند و اگر ۴ ورزشگاه ما درجه A را کسب کنند معتقدم به احتمال زیاد ۴ سهمیه ما در لیگ قهرمانان آسیا حتمی خواهد بود. البته این بازرسی حکم کنکور را برای فوتبال ما دارد چرا که ما نمی دانیم دیگر کشورها از جمله قطر یا امارات چه کارهایی انجام داده اند اما در دوره گذشته ما تنها یک ورزشگاه کمتر از قطر و ژاپن داشتیم.

وی تاکید کرد: با این شرایط من به افزایش امتیاز ایران بسیار خوشبین هستم و معتقدم ما می توانیم سهمیه کامل را در آسیا کسب کنیم. برای باشگاه ها کلاس توجیهی گذاشته ایم و آنها می دانند باید چه مدارکی را در زمان حضور این بازرسان به آنها ارائه دهند.

تاج درباره احتمال تاثیر بازرسی این ناظران بر میزبانی ایران در جام ملت های آسیا گفت: به هر حال این بازرسان از طرف AFC هستند و گزارش آنها می تواند اثربخش باشد. البته آنها صرفا برای بحث لیگ قهرمانان و سهمیه ها به ایران آمدند اما طبیعی است اگر ما تعداد ورزشگاه های درجه A خود را افزایش دهیم در بحث میزبانی جام ملت های آسیا تاثیرگذار خواهد بود.

وی با قدردانی از همکاری باشگاه ها تاکید کرد: باشگاه فولاد خوزستان با بودجه خود اسکوربورد ورزشگاه غدیر اهواز را نصب کرد تا تنها مشکل این ورزشگاه برطرف شود ضمن اینکه دیگر باشگاه های ما مانند نفت و راه آهن نیز در زمینه تکمیل ورزشگاه تختی همکاری خوبی داشتند. خوشبختانه تمامی ورزشگاه های ما شرایط خوبی دارد و شاید کمی ورزشگاه تختی تهران نقایصی داشته باشد اما دیگر ورزشگاه های ما مانند غدیر اهواز و خلیج فارس هرمزگان هیچ ایرادی ندارند.

به گزارش تسنیم، تاج در بخش دیگری از صحبت هایش درباره بحث تبانی در فوتبال اظهار داشت: خودم اعتقادم بر این است که فوتبال ما از نظر بحث هایی درباره پول های نادرست مشکل زیادی ندارد و آنطور که عده ای سیاه نمایی می کنند شرایط بد نیست اما هر جا که بحث پول و برنده و بازنده باشد مشکلاتی هم وجود دارد. باید کمیته اخلاق تشکیل و چند حقوقدان در آن مستقر شوند تا با همراهی دوستانی همچون علیپور و آیت اللهی این مسائل را پیگیری کنند.

وی افزود: مورد دیگر این است که باید اراده محکمی برای برخورد با تخلفات باشد به هیچ عنوان نیاید عافیت اندیشی کنیم. به عنوان نمونه در سازمان لیگ مرتضی کریمی وقتی اسم هایی را مطرح کرد بلافاصله ما وارد عمل شدیم. اینکه تنها براساس شنیده ها حرفی زده شود مورد قبول نیست و سازمان لیگ نشان داد که اراده محکمی در برخورد با تخلفات دارد و اهل مسامحه کاری نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات