سرپرست فدراسیون کشتی گفت: هرگز فکر نمی کردم در کشتی چنین بی رحمانه به من حمله شود.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الله خطیب درباره استعفایش و کناره گیری از حضور در انتخابات فدراسیون کشتی گفت: سال ها در ورزش خدمت کرده ام و کارنامه ام روشن است؛ همواره این کارنامه مورد تأیید منتقدان بوده است، چه زمانی که در استان تهران مسئولیت داشته ام و چه زمانی که در مازندران حضور داشته ام.

وی ادامه داد: زمانی آرزوی ما داشتن یک ورزشگاه در خیابان پیروزی بود، اما وقتی تربیت بدنی استان تهران را تحویل دادم، چندین ورزشگاه در این خیابان ساخته بودیم. تهران با کمک شهرداری و فعالیت هایی که انجام دادیم یکی از بهترین زیرساخت های ورزشی را در میان پایتخت های جهان دارد.

خطیب با بیان اینکه هرگز فکر نمی کردم در کشتی چنین بی رحمانه به من حمله شود، گفت: زمانی که به عنوان مدیر ورزشی استان تهران فعالیت می کردم، برای تمام قهرمانان سابق کشتی که در این استان بودند، بهترین امکانات را فراهم کرده و زمینه رشد مالی آنها را فراهم کردم، اما به غیر از ناسزا چیز دیگری از آنها نشنیدم.

وی در پاسخ به این سؤال که پس دلیل این همه انتقاد در زمان سرپرستی او در فدارسیون کشتی چه بوده است؟ گفت: افرادی که به من تهمت زدند را به خدا واگذار می کنم. کسانی را که زحمات و خدمات من را نادیده گرفته اند را نفرین کرده ام. هر آدم خدومی دشمن دارد، اما من پشتیبانی نداشته ام.

خطیب در خصوص اینکه گفته می شود وی از سوی برخی مسئولان سیاسی مورد حمایت بوده که حدود ۲ سال به عنوان سرپرست در این فدراسیون فعالیت کرده است، گفت: اگر پشتیبانی داشتم این اتفاقات برای من رخ نمی داد و دلیل این همه حمله، نداشتن پشتیبان بود.

وی در خصوص حضورش در انتخابات فدراسیون گفت: قطعاً در انتخابات شرکت نخواهم کرد. بعد از مسابقات جهانی، استعفای خودم را تحویل وزیر دادم، اما برای اینکه کار روی زمین نماند، هنوز در فدراسیون حضور دارم.

خطیب درباره اینکه بسیاری از انتقادات به خاطر مشکلات مالی در زمان حضور وی در فدراسیون کشتی بود، گفت: مدیری هنرمند است که با مشکلات مالی، تیم هایش را اعزام کند. در اینکه کشتی باید پول و امکانات خوب داشته باشد تردیدی وجود ندارد، اما با توجه به فضای کنونی کشور، من باید چه کاری باید انجام می دادم در حالی که تمام تلاشم را کردم.

سرپرست فدراسیون کشتی در خصوص اینکه سرپرستان هیئت های استانی در مجمع انتخاباتی حق رأی ندارند، گفت: ۷ استان ما با سرپرست اداره می شوند، در طول تمام این سال ها سرپرستان حق رأی داشتند، اما حالا اعلام می شود که نمی توانند رأی بدهند.

خطیب در خصوص گلایه کشتی گیران حاضر در مسابقات جهانی مبنی بر عدم پایبندی اسپانسر تیم های ملی کشتی به تعهدات مالی شان گفت: با توجه به تغییراتی که در مدیریت این بانک صورت گرفت، مدیرعامل جدید باید بررسی های لازم را انجام دهد، اما مطمئن باشید به این تعهدات نیز عمل خواهد شد. نامه هایی به رئیس جمهور، رئیس مجلس و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام داده ام تا از کشتی گیران تقدیر شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات