حقوق داوران فوتبال هر بازی۵۰۰ هزارتومان

گفته شده بود که حق الزحمه داوران لیگ برتر افزایش می یابد و این مطلب بارها از سوی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال و اصفهانیان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال تکرار شد. اما متاسفانه از یک منبع موثق شنیدیم که حقوق داوران فوتبال که قرار است ظرف ۴۸ ساعت آینده واریز شود تغییری پیدا نکرده و کماکان مانند روال سابق پرداخت می شود! ؟

به گزارش افکارنیوز ، در آبان ماه ۱۳۹۰ حسین عسگری، نائب رئیس کمیته داوران فوتبال اعلام کرد: پس از پیگیری های انجام شده، در جلسه ای مطالبات داوران پرداخت شد و حق الزحمه داوران لیگ برتر از ۳۲۰ هزار تومان به ۵۰۰ هزارتومان در هر بازی افزایش یافت.

عسگری با اشاره به اینکه کمیته داوران و فدراسیون به هیچ داوری بدهکار نیست، افزود: بر اساس این جلسه دستمزد داوران فوتبال افزایش یافته است و در قسمت مسابقات لیگ های پایه و رقابت های زیر نظر سازمان لیگ آزادگان با افزایش ۳۰ درصدی حق الزحمه همراه خواهد بود.

به این ترتیب حقوق داوران فوتبال از آن زمان افزایش یافت و از آن پس حق الزحمه داوران لیگ برتر به این صورت پرداخت شد: داور وسط ۵۰۰ هزار تومان، داور کنار ۳۵۰ هزار تومان و داور چهارم ۲۵۰ هزار تومان.

البته گفته شده بود که حق الزحمه داوران لیگ برتر افزایش می یابد و این مطلب بارها از سوی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال و اصفهانیان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال تکرار شد…

اما متاسفانه از یک منبع موثق شنیدیم که حقوق داوران فوتبال که قرار است ظرف ۴۸ ساعت آینده واریز شود تغییری پیدا نکرده و کماکان مانند روال سابق پرداخت می شود! ؟

جالب این که فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در خصوص افزایش حقوق داوران در فصل جاری صراحتا گفته بود: ما قبل از شروع لیگ طی نامه ای به آقای کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کردیم حقوق داوران حداقل باید ۶۰ درصد افزایش پیدا کند داوران برای هر مسابقه ۵۰۰ هزار تومان می گرفتند که اگر ۶۰ درصد افزایش حقوق درخواستی مورد تایید قرار بگیرد نزدیک به ۸۰۰ هزار تومان خواهد شد.

واقعا جای بسی تعجب است وقتی که در ورزش فوتبال میلیارد، میلیارد هزینه می شود چرا باید داوران فوتبال مظلوم واقع شوند؟

امیدواریم مسئولین امر در این مورد تجدید نظر کنند و به قولی که دادند عمل کنند، البته حساب تعدادی داور مشکل ساز با اکثر داوران جداست، حساب داورانی که متاسفانه آشکار شده که در برخی از بازیها نتایج بازی را تغییر دادند و شاید در امارات! و جاهای دیگر تسویه حساب کردند… داوران سالمی که وجدان خود را زیر پا نگذاشته اند حداقل بایستی به حقوق در خور داوران برسند

به هر حال جالب این که انصافا در این چند هفته که داوران اسمی سوت نزدند چه اتفاق بدی رقم خورد؟ به جز چند اشتباه کوچک که در دنیای داوری امری عادی ست، مورد خاصی و یا بهتر بگوییم مورد عمدی در داوری در چند هفته اخیر مشاهده نشد.

البته مربیان سالم فوتبال باید از داوران سالم حمایت کنند تا ریشه فساد در فوتبال خشکیده شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات