دارنده نشان طلای مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان در مکزیک گفت: بعد از کسب مدال طلا در مسابقات قهرمانی جهان تنها یک پلوپز به من دادند.

  به گزارش افکارنیوز ، بیست و یکمین دوره از مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان در حالی اواخر تیرماه در سالن اکس پوزیتو سنتر شهر پوئبلا مکزیک به مدت یک هفته پیگیری شد که تیم ملی تکواندوی مردان ایران با کسب یک مدال طلا و دو نقره عنوان نایب قهرمانی بیست و یکمین دوره از مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان را کسب کرد.

بهنام اسبقی تنها مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان را کسب کرد و در واقع ناجی تکواندوی ایران در مکزیک بود. مسئولان فدراسیون و مسئولان ورزش پس از کسب تک مدال اسبقی وعده های فراوانی را به او و دیگر مدال آوران دادند، اما تا به امروز هیچ کدام از آن وعده ها عملی نشده است و حالا قهرمان جهان برای دفاع از نام تکواندوی ایران دوباره به همراه تیم ملی راهی مسابقات المپیک هنرهای رزمی می شود.

بهنام اسبقی در گفت وگو با فارس صحبت هایی را مطرح کرد که در ادامه می خوانید:

از اردوی تیم ملی که در این چند وقت پیگیری شد و روز گذشته به پایان رسید برایمان بگو.

پس از بازگشت از مسابقات قهرمانی جهانی تقریبا دو هفته ای را استراحت کردیم و پس از آن با تصمیم مسئولان فدراسیون به اردو دعوت شدیم و یک انتخابی کوچک برگزار شد و سرمربی تیم ملی نفرات اعزامی به مسابقات المپیک هنرهای رزمی را انتخاب کرد. خوشبختانه در این مدت تمرینات خوبی را پیگیری کردیم و همه بچه ها از لحاظ فنی در شرایط خوبی قرار دارند و به امید خدا بامداد فردا (دوشنبه) راهی روسیه می شویم.

گویا این رقابت ها با شیوه خاصی قرار است برگزار شود؟

بله، این مسابقات با حضور بهترین های دنیا و به صورت تیمی برگزار خواهد شد. در واقع به خاطر شرایطی که مسابقات دارد ما هم در طول مدتی که در اردوها بودیم به صورت تیمی تمرین می کردیم تا با این روش با شرایط مسابقات آشنا شویم.

انتظارها از بهنام اسبقی بالا رفته و همه دوست دارند دوباره مبارزات زیبایی که در مکزیک از تو شاهد بودند را ببینند، آیا همان شرایط را داری؟


در حال حاضر شرایط نسبتا خوبی دارم و به آمادگی کامل رسیده ام. البته مسابقات کامبت گیمز مثل جهانی نیست؛ چرا که من در مکزیک هفت مبارزه کردم تا به مدال طلا رسیدم، اما اینجا کار گروهی است و ما در ابتدا ۵ راند یک دقیقه ای فرصت داریم و بعد از آن در راند دوم یک راند ۵ دقیقه ای فرصت داریم و همه باید در آن ۵ دقیقه مبارزه کنند. البته سرمربی تیم ملی تصمیم می گیرد که چه کسی بیشتر مبارزه کند و چه کسی کمتر مقابل حریفان قرار داشته باشد.

پس از کسب مدال طلا در مکزیک مسئولان وعده های زیادی به مدال آوران دادند، پاداش های خود را دریافت کرد ه اید؟


پس از کسب مدال طلا در مسابقات قهرمانی جهان وعده های زیادی را به مدال آوران دادند، اما تا این لحظه من تنها یک پلوپز به عنوان جایزه قهرمانی جهان در مکزیک دریافت کرده ام. به هر حال همه ما همچنان منتظریم تا جوایزمان را دریافت کنیم؛ چرا که پرداخت جوایز نایب قهرمانی باعث می شود انگیزه ملی پوشان دوچندان شود.

گویا با تیم شهرداری ورامین برای حضور در لیگ برتر بازهم به توافق رسیده ای؟

بله، سال گذشته با شهرداری ورامین در لیگ برتر حضور داشتم و امسال هم دوباره با این تیم به توافق رسیده ام. امیدوارم که بتوانم برای این تیم مثمر ثمر باشم.

کسب مدال طلا در مسابقات قهرمانی جهان تاثیری در بالا رفتن مبلغ قرارداد در این فصل داشت؟
به هر حال عملکرد همه تکواندوکاران در مسابقات تاثیر مثبتی در بالا رفتن مبلغ قرار داد دارد، اما با توجه به اینکه تکواندوکاران مبلغ قرارداداشان خیلی پایین است این تغییرات زیاد به چشم نمی آید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات