برنامه ۹۰ این هفته شب آرامی را پشت سر گذاشت. در ابتدا مایلی کهن سرمربی برکنار شده صبای قم روی خط آمد و اظهار کرد: این طبیعت فوتبال است.

به گزارش افکارنیوز ، ۹۰ این هفته بیشتر به اتفاقاتی چون حضور سپ بلاتر در ایران، مجمع فدراسیون فوتبال، برکناری محمد مایلهی کن و برخی تصمیماتی در فدراسیون فوتبال پرداخت.

در ابتدا مایلی کهن سرمربی برکنار شده صبای قم روی خط آمد و اظهار کرد: این طبیعت فوتبال است. ما در چهار، پنج بازی در دقایق آخر گل خوردیم و در چند بازی هم داوری به ضرر ما شد. من نمی گویم دستی در کار بوده اما اشتباهات داوری وجود دارد. از آقای رهبرفام عذرخواهی می کنم که عصبانی شدم اما فکر می کنم مایلی کهن هم حق دارد بعضی مواقع عصبی شوم و اشتباه کند. هر چند که باز هم می گویم کارم درست نبوده است.

او ادامه داد: وقتی آقایانی که خودشان را پروفسور داوری می دانند و همیشه به داور اعتراض می کنند و داوران هم جرات نمی کنند سمتشان بروند آن وقت من مایلی کهن با اولین اعتراض و بدون هیچ گونه تذکری اخراج می شوم.

مایلی کهن گفت: وضعیتمان در جدول بد نبود البته نه این که خودم راضی باشم، ضمن این که ما در فهرست تیم چهار جای خالی گذاشته بودیم که در نیم فصل بتوانیم یار جدید بگیریم. پنج بازیکن جوان هم از تیم جوانان قم آورده بودیم.

او درباره دوپینگ یکی از بازیکنان صبا هم گفت: سیدمهدی حسینی در این قضیه مظلوم واقع شد و اصلا متعلق به تیم بزرگسالان ما نبود. او متولد ۷۳ است و حتی گوشی موبایل هم ندارد. من شک ندارم که اگر همین کار را یکی از بازیکنان پرسپولیس یا استقلال انجام داده بودند مسوولان به گونه ای آن را لاپوشانی می کردند.

مایلی کهن در پایان صحبت هایش با انتقاد از برخی مسوولان فدراسیون فوتبال گفت: خیلی از دوستان می گویند که ما در فدراسیون مجانی کار می کنیم. ما باید چه کار کنیم که شما مجانی کار نکنید. این همه از وقت خود و خانواده تان را می گذارید پس باید پولتان را بگیرید. یک ماه است که رای یک پرونده مشخص شده و روی میز نبی است و ایشان باید رای را اعلام کند اما تا به حال این کار را نکرده است. خیلی از پرونده ها روی میز او خاک می خورد.

در ادامه مهدی محمدنبی دبیر کل فدراسیون فوتبال در استودیو حضور یافت و تا دقایق پایانی میهمان برنامه بود.

او ابتدا درباره برگزاری همایش علم و فوتبال و حضور سپ بلاتر در ایران اظهار کرد: قرار است هفته بعد یک جلسه جمع بندی با حضور مسوولان فدراسیون برگزار شود و آقایان دکتر علیزاده و قراخانلو نتایج نشست را به رسانه ها اعلام کنند. بلاتر در صحبتی که با دکتر علیزاده داشت توصیه کرد این همایش هر دو سال یکبار در سطح داخلی و هر چهار سال یکبار در بعد جهانی برگزار شود.

نبی در پاسخ به این انتقاد فردوسی پور که چرا برخی از دوستان خودتان را در کمیته ها و سمت های مختلف فدراسیون گذاشته اید، گفت: این موضوع طبیعی است. هر کسی در سیستم های مختلف به برخی افراد اعتماد دارد و با آن ها کار می کند. حالا هر کس با دیدگاه خودش افراد مورد نظر را جذب کرده است. این ایراد نیست مثلا شما بگویید که خانم شهریاری تاکنون در مجموعه ساحلی موفق بوده است یا نه. ما دراین مدت هیچ فردی را از خارج فدراسیون تحمیل نکرده ایم و ۹۵ درصد کارمندان و مسوولان فدراسیون از قبل شاغل بودند. حالا آیا ما به اندازه ۵ درصد نمی توانیم افراد مورد اعتماد خودمان را روی کار بیاوریم.

دبیر کل فدراسیون فوتبال درباره این انتقاد که چرا اکثر سرپرست های تیم ملی با زبان آشنایی ندارند گفت: ما کنار سرپرست ها مدیا آفسیر گذاشته ایم که بخشی از کارهای مربوط به زبان را انجام می دهند اما برای سرپرست ها کلاس آشنایی با زبان می گذاریم.

وی در ادامه درباره این که با توجه به مشغله های کاری شما چرا سرپرست جدیدی برای تیم ملی انتخاب نمی شود گفت: من به کفاشیان پیشنهاد کردم که با توجه به شرایط تیم ملی من کنارش باشم. کفاشیان در راس چارت تیم ملی است و کلا این کار دو بخش دارد. یک بخش فنی که کی روش آن را زیر نظر دارد و بخش ستادی و اجرایی هم دست من است و هر دو بخش را رییس فدراسیون کنترل می کند.

نبی درباره تکلیف فردی در سازمان لیگ که اسمش با" ن" شروع می شد و وظیفه اش پاک کردن اخطارها بود، گفت: ما این پرونده را بررسی کردیم و مشخص شد که اصلا چنین اتفاقی نیفتاده است. این پرونده به کمیته انضباطی رفت و اثبات نشد به همین خاطر آن فرد هنوز سرکارش است.

در ادامه برنامه فردوسی پور با نشان دادن نامه ای از سوی فیفا به فدراسیون فوتبال که در آن نوشته شده بود روزانه مبلغ ۲۸۰۰ دلار به ازای هر ملی پوش به باشگاه هایی که بازیکنانشان در جام جهانی هستند، پرداخت می شود اشاره کرد که تا پایان برنامه بین او، نبی، برخی از مسوولان باشگاه ها و کسرایی موضوع بحث شد.

ابتدا نبی در این رابطه گفت: پیش از موعد مقرر که فیفا تعیین کرده بود باشگاه ها همه فرم ها را پر کردند و آن را برای فیفا فرستادیم اما تا جایی که یادم هست کارهای مربوط به این پرونده را آقای کسرایی انجام داد.

رویانیان در ادامه روی خط آمد و گفت: نه من و نه منتقمی قائم مقام باشگاه از امضای چنین نامه ای خبر نداریم. شاید در زمان استعفای من این نامه را امضا کرده اند!

کسرایی مدیر امور بین الملل سازمان لیگ در توضیح اتفاقاتی که در این رابطه رخ داده گفت: من شخصا با همه باشگاه ها صحبت کردم و از آقای درودگر که گفته اطلاعی ندارم، تعجب می کنم چرا که خود او دو بار از من پرسید جریان این نامه چیست. از باشگاه پرسپولیس هم فردی به نام امام وردی نامه را دریافت کرده و با امضای مدیر باشگاه به ما برگرداند.

پرداختن به اتفاقات مجمع اخیر فدراسیون فوتبال بحث بعدی ۹۰ بود که عابدینی روی خط آمد و درباره اشکالات مجمع گفت: دوستان برای بررسی بودجه فدراسیون یک کمیته شش نفره را منصوب کردند اما جلسات این کمیته هنوز برگزار نشده است. الان که بودجه فدراسیون تصویب نشده هر کاری انجام شود غیر قانونی است. دوستان فکر می کنند بدون این که کمیته تشکیل شود می توانند از بودجه استفاده کنند. من یک شب قبل از برگزاری مجمع با کفاشیان صحبت کردم که او گفت برنامه بودجه را نخوانده است. به او گفتم مشکل این برنامه را پیدا کن اما او گوش نکرد.

مدیر عامل باشگاه داماش ادامه داد: ما هیچ منعی برای هزینه فدراسیون در تیم ملی نگذاشته ایم اما برای تیم بزرگسالان ۱۶.۵ میلیارد هزینه شده است. بحث ما این است که دوستان بیایند ردیف بدهند که مثلا این پول خرج بازی تدارکاتی، اردو و سایر موارد شده است. بودجه را که نمی شود کیلویی نوشت!

در ادامه نبی در پاسخ به این سوال که چرا رای پرونده هایی که به دست شما می رسد را اعلام نمی کنید، گفت: روال این گونه است که پرونده چه در کمیته انضباطی و چه در کمیته استیناف باشد، ابتدا به دبیرخانه های این کمیته می رود و بعد برای ما فرستاده می شود که آن را امضا کنیم. ما اگر می خواستیم نظر خودمان را در این رای ها اعلام کنیم که دیگر نمی گذاشتیم پرونده ها خاک بخورد. ضمن این که در پرونده کسر امتیاز هم به محض این که از سوی کمیته استیناف رای اش دست ما رسید من آن را امضا کردم.

**حاشیه ها

گزارشگر ۹۰ پیش از دیدار تیم های تراکتورسازی و استقلال به میان هواداران تیم تبریزی رفته بود. یکی از آن ها با تعریف از سرمربی تراکتور می گفت: دکتر جلالی خیلی مربی خوبی است.

همچنین هوادار دیگر این تیم با انتقاد از برنامه ریزی سازمان لیگ معتقد بود زمان بازی با سایپا را تغییر داده اند تا محرومان استقلال به دیدار به تراکتورسازی برسند.

یک پیرزن بوشهری که می گفت شدیدا فوتبالی و هوادار پرسپولیس است علاقه خود را به علی دایی اعلام کرد. او می گفت: دایی را دوست دارم و هر هفته هم شب ها بیدار می مانم و برنامه ۹۰ را تا پایان می بینم.

مجید تشرفی پیشکسوت تیم های پرسپولیس، عقاب و ماشین سازی که در بستر بیماری است سوژه یکی از گزارش های ۹۰ بود.

علیرضا جهان بخش لژیونر تیم نایمخن هلند نفر بعدی بود که با پخش کلیپی صحبت هایش پخش شد. او از حضور دراین تیم هلندی ابراز رضایت کرد و گفت: لیگ هلند می تواند سکوی پرتابم به سمت لیگ های بزرگ اروپایی باشد.

جهان بخش همچنین از کسانی که با پرچم ایران به استقبال او آمده بودند تشکر کرد و گفت: این بهترین استقبال از من بود.

بازیکن سابق داماش همچنین با خوشحالی از انجام نخستین بازی برای تیم ملی فوتبال گفت: دوست دارم از این به بعد هم به تیم ملی دعوت شوم و خودم را نشان دهم.

سوال نظرسنجی این هفته درباره انتخاب بهترین بازیکن نیم فصل بود که بیش از دو میلیون پیامک به برنامه ارسال شد و در نهایت سیدجلال حسینی با ۵۲ درصد بهترین بازیکن نیم فصل لقب گرفت و آندرانیک تیموریان با ۴۱ درصد آراء نفر دوم شد. پس ازاین دو نفر هم حامد لک، بختیار رحمانی و سجاد شهباززاده بودند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات