گزارشی از سیاه پوش شدن قهرمانان

این روزها که جهان تشیع عزادار شهادت امام حسین (ع) و یارانش است، ورزشی ها نیز در همین نزدیکی ها لباس حزن بر تن کرده اند.

به گزارش افکارنیوز ، در حالی که جهان تشیع در آستانه سالروز شهادت امام حسین (ع) و یارانش در سرزمین نینوا است، ورزشی ها نیز در گوشه و کنار این کشور رخت عزاداری بر تن کرده اند. برخی نوحه خوان این مصیبت بر آل ا. . هستند و برخی نیز گریه کن. خلاصه، این قشر نیز کنار سایر مردم، پیام ارادت و همراهی خود با اهل بیت را فریاد می زنند.

افکارنیوز گزارشی از حضور برخی چهره های ورزشی در این مراسم تهیه کرده که در زیر می خوانید.


امیر قلعه نویی: ژنرال بیشتر وقتش در این روزها را در نازی آباد، محله سابقش به سر می برد. وی مشغول عزاداری در هیئتی است که از کودکی در آن بوده است؛ البته دستی در نذری آن هم دارد.

مجید جلالی: سرمربی این روزهای تراکتورسازی تبریز برای عزاداری اباعبدا. . راهی تهران شده است. وی برای روز تاسوعا به مسجد خداداد واقع در عارف شمالی می رود که زادگاهش است. آقا معلم در روز عاشورا به قم می رود. مسجد عشق علی در خیابان چهار مردان قرار گرفته است.

حسین اوجاقی: قهرمان دیروز جهان و مربی امروز تیم ملی ووشو، محرم را در هیئت حضرت قاسم ابن الحسن (ع) در شهرک شهید کمانی شهر ری به سر می برد. او که بچه این منطقه است، سال هاست در این حسینیه حضور دارد و امسال نیز آنجا به عزادارای می پردازد.


علیرضا حقیقی: بازیکن موثر پرسپولیس از پا منبری های ثابت محمود کریمی است. حقیقی عموما در روضه امامزاده علی اکبر واقع در چیذر حضور دارد.

امیر مهدی زاده: نفر اول کاراته جهان، عزاداری اباعبدا. . را کنار همشهری هایش در قم است. او به هیئت های مختلفی سر می زند؛ اما بیشتر در هیئت رزمندگان اسلام که در گلزار شهداری این شهر است، دیده می شود. نکته جالب این است که مهدی زاده در روز تاسوعای سال قبل توانست در مسابقات جهانی فرانسه به عنوان نخست جهان دست یابد.

محسن محمدسیفی: این طلایی ووشو جهان که اهل زنجان است، مانند تمام همشهری هایش در حسینیه اعظم حضور دارد. در این شهر تمام مردم یا در حسینیه اعظم هستند یا در زینبیه.

محمد ترکاشوند: بازیکن روزهای نه چندان دور والیبال ایران و سرمربی تیم ناشنوایان در هیئت خانوادگی که در کرج قرار دارد، به عزاداری مشغول است. البته، در این هیئت نذری هم دارند که روز عاشورا بین مردم توزیع می شود.

حسین معدنی: دستیار ایرانی ولاسکو که سرمربی تیم شهرداری تبریز است، امسال برای اولین بار در این شهر حضور دارد. او هنوز محلی را انتخاب نکرده؛ اما در عزاداری حضور خواهد داشت.


سیدمهدی رحمتی: سنگربان سابق تیم ملی را می توان در کنار برخی دیگر از بازیکنان استقلال در روضه سیدمجید بنی فاطمه پیدا کرد. البته چون تمرین این تیم شروع شده، وی بیشتر در مراسم های عزاداری که شب ها برگزار می شود، امکان شرکت دارد. برخی دیگر از بازیکنان استقلال را نیز می توان در پونک و در روضه بنی فاطمه پیدا کرد.

سیدمهدی سیدصالحی: بازیکن پرسپولیس در مسجد امام موسی بن جعفر (ع) خوانساری های مقیم مرکز به عزاداری می پردازد. البته وی که خود از مداحان اهل بیت است، در هیئت جوانان علی اکبر (ع) مرثیه سرایی می کند.

ابوالفضل رستمی: قهرمان وزنه برداری معلولان جهان حسینیه شهادت در سه راه تختی را برای عزاداری انتخاب کرده است. رستمی ۱۱ محرم امسال عازم کربلا خواهد شد.

ذبیح ا. . پورشیب: قهرمان طلایی کاراته که اهل ایلام است، محرم را در شهرش به سر می برد. پورشیب همراه خانواده در مسجد امام جعفر صادق (ع) به عزاداری مشغول است.

حسن رنگرز: قهرمان سابق کشتی جهان که اکنون در کسوت مدیریتی ظاهر شده، زمینی را در نوشهر وقف عزاداری اباعبدا. . کرده است. او و دوستانش در این محل، خیمه عزاداری برپا کرده اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات