محمد رویانیان مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در دیدار با سفیر ایتالیا در ایران ضمن ارائه توضیحاتی در مورد این باشگاه و تاکید بر صدرنشینی این تیم با مربیگری علی دایی، از ایتالیایی ها خواست برای گسترش فعالیت های باشگاه پرسپولیس با آنها همکاری کنند. سفیر ایتالیا هم ابراز امیدواری کرد قرارداد نهایی برای بازی ستارگان میلان و پرسپولیس امضا شود.

به گزارش افکارنیوز ، به منظور هماهنگی برای برگزاری دیدار ستارگان فوتبال پرسپولیس و آ. ث. میلان، نشست ویژه ای بین مدیر عامل باشگاه پرسپولیس و سفیر ایتالیا در ایران در دفتر محمد رویانیان برگزار شد.

مدیرعامل پرسپولیس، در این نشست ضمن خوش آمدگویی به سفیر ایتالیا، بر لزوم هماهنگی باشگاه پرسپولیس با سفارت ایتالیا در ایران برای برگزاری دیداری خیریه بین ستارگان پرسپولیس و آ. ث. میلان تاکید و از سفیر ایتالیا درخواست کرد، همکاری های لازم را با باشگاه پرسپولیس داشته باشند که با استقبال و قول مساعد سفیر، همراه بود.

رویانیان در این جلسه به سفیر ایتالیا در ایران گفت: ما چند ماه قبل، سفری به میلان داشتیم و ضمن بازدید از باشگاه میلان و تماشای یک بازی این تیم در سن سیرو، جلساتی با آقای گالیانی، قائم مقام باشگاه و دیگر مدیران این باشگاه بزرگ ایتالیایی برگزار شد و پیرو آن مذاکرات، قصد داریم دیدار خیریه ای را بین ستارگان پرسپولیس و آ. ث. میلان ترتیب بدهیم که مذاکرات و مکاتباتی انجام شده و نمایندگان باشگاه ما عازم میلان می شوند تا قرارداد رسمی برای سفر ۲۶ بازیکن و مقام های مسوول میلان، برای برگزاری بازی با ستاره های پرسپولیس به تهران منعقد شود.

وی در ادامه صحبت هایش تصریح کرد: ما از همکاری و تعامل با باشگاه میلان رضایت داشته و قصد داریم آکادمی مشترک دو باشگاه را در تهران راه اندازی کرده و همچنین با شرکت های ایتالیایی مراودات اقتصادی و تجاری به منظور درآمدزایی برای باشگاه داشته باشیم که مقدمات آن فراهم شده است. به همین منظور نیاز به تعامل و همکاری با سفارت ایتالیا در ایران داریم و ضمن تشکر از اینکه دعوت ما را پذیرفتند امیدواریم که بتوانیم با همکاری هم، موانع و مشکلات را برطرف نمائیم.

رویانیان در ادامه درباره باشگاه پرسپولیس گفت: پرسپولیس پرطرفدارترین تیم فوتبال آسیاست و ۳۰ میلیون هوادار دارد. تیم فوتبال ما در حال حاضر با سرمربیگری علی دایی در صدر جدول رقابت های لیگ برتر است و قرار است بزرگان تاریخ فوتبال ایران که سابقه عضویت در پرسپولیس را داشته اند در دیدار با ستاره های فوتبال میلان به میدان بروند.

وی خاطرنشان کرد: ما برای زیر ساخت و توسعه فوتبال پرسپولیس اقدام به راه اندازی آکادمی کرده و ۷۰ مدرسه فوتبال را در سراسر کشور راه اندازی کرده ایم که ۱۳ هزار فوتبال آموز در آن عضویت دارند، همچنین می خواهیم مدارس فوتبال میلان در ایران را نیز دایر کنیم تا این بخش را هم توسعه داده باشیم. ما از شما درخواست می کنیم به عنوان سفیر ایتالیا در ایران، همکاری های لازم را با ما داشته باشید. من از حضور شما و معاون سفیر تشکر و قدردانی می کنم و معتقدم فوتبال پدیده ای است که در قلب ملت ها جریان دارد و می تواند در تحکیم روابط بین کشورها نقش ویژه ای ایفا کند.

سفیر ایتالیا در ایران نیز در جریان این گفتگو خطاب به رویانیان گفت: خوشحالم که با مدیر عامل پرطرفدارترین تیم آسیا دیدار می کنم و معتقدم در شرایطی که روابط ایران و ایتالیا با اقدامات رئیس جمهور ایران رو به گسترش است، برگزاری بازی های بزرگ فوتبال و دیگر روابط ورزشی می تواند تاثیر ویژه ای در افزایش مناسبات داشته باشد. ما از برگزاری این بازی استقبال می کنیم و نهایت همکاری را با شما خواهیم داشت.

لوکا جان سانتی، افزود: امیدوارم قرارداد نهایی برای برگزاری این بازی امضاء شود و هواداران پرسپولیس حمایت پرشوری از این بازی داشته باشند. از اینکه مطلع می شوم پرسپولیس علاوه بر یک تیم فوتبال قدرتمند و پرطرفدار با اقدامات شما در سراسر ایران مدرسه فوتبال و آکادمی داشته، دانشگاه راه اندازی کرده و وارد مباحث تجاری و اقتصادی شده است، خرسندم و ما در راستای روابط ایران و ایتالیا همکاری های لازم را با شما خواهیم داشت. ما می توانیم از نزدیک با یکدیگر همکاری کنیم تا کارها هر چه بهتر و راحت تر انجام شود. رابطه بین میلان و پرسپولیس مهم است و می تواند در روابط دو کشور نیز موثر باشد.

رویانیان، مدیر عامل باشگاه پرسپولیس، لوکا جان سانتی، سفیر ایتالیا و آندره، معاون وی درباره جوانب مختلف دیدار ستارگان فوتبال پرسپولیس و میلان گفتگو کرده و مدیر عامل پرسپولیس از سفیر ایتالیا درخواست کرد با توجه به سفر تیم ملی جوانان به ایتالیا برای برگزاری اردو و دیدار دوستانه، مساعدت لازم برای صدور روادید اعضای این تیم انجام شود. سفیر ایتالیا نیز تاکید کرد با وجود از دست رفتن زمان، نهایت تلاش و همکاری را در این ارتباط خواهد داشت.

در پایان این نشست، رویانیان ضمن تقدیم هدایایی به سفیر ایتالیا، پیراهن و شال پرسپولیس را به سفیر و معاون وی اهدا کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات