وزیر ورزش و جوانان ورزش پاک را ورزشی می داند که مشکلاتش درون خانواده حل و فصل شود و نهادهای غیرورزشی اجازه دخالت در امور آن را ندارند.

به گزارش افکارنیوز ، محمود گودرزی در مراسم معارفه خود به عنوان وزیر جدید ورزش و جوانان سخنرانی کرد که متن آن را در زیر می خوانید:

در ابتدا بر خود لازم می دانم بار دیگر از حسن نظر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب آقای دکتر روحانی و نیز اعتماد نمایندگان ملت عزیز در مجلس شورای اسلامی تشکر و قدردانی نمایم. اینک و پس از کسب رأی اعتماد نمایندگان ملت شریف ایران، وظیفه و تکلیف سنگین مسئولیت در دو حوزه خطیر و پرمخاطب ورزش و جوانان را بیش از هر زمان بر دوش های خود احساس کرده و خود را مسئول به پاسخگویی در برابر مطالبات به حق جامعه ورزش و جوانان کشور می دانم.

به رسم ادب و بر اساس سنت حاکم بر ورزش پهلوانی، این رخصت خداوندی را به فال نیک گرفته و از جامعه علمی و ورزشی کشور تقاضا دارم ضمن یاری همه جانبه، این دوره از مدیریت که انشاء الله مبتنی بر یک نگاه تخصص محور و عمل گرا برای ورزش و جوانان خواهد بود را به فرصتی آینده ساز برای ایران عزیز در مسیر پیشرفت و عدالت تبدیل کنند.

اینجانب به عنوان عضوی کوچک از جامعه ورزش و دانشگاه، بر این باورم که، هرگونه سرمایه گذاری و ساختارسازی در ورزش بدون توجه به اخلاق و معنویت، راه به جایی نخواهد برد. بدون تردید در شرایط کنونی، ورزش ما نیازمند یک تحولی اخلاقی است و بر همین اساس بود که اینجانب بر پایه اعتقاد قلبی، با شعار «ورزش پاک، معنوی و معرفتی» پا به عرصه اجرا و مسئولیت گذاشتم. ورزش پاک، ورزشی است که با یک نگاه کاملا ورزشی و به دور از هرگونه آلایش های مخرب و غیر مرتبط، مدیریت شود و همه ارکان مدیریتی آن به دست ورزشی های لایق و شایسته، که دل در گرو پیشرفت همه جانبه ورزش دارند، اداره و تدبیر شود و حاکمیت شایستگان در آن به معنای واقعی تحقق یابد. در ورزش پاک، سلیقه و رابطه جای خود را به ضابطه و قانون بخشیده و التزام عملی به ارزش های اعتقادی و فرهنگی مورد توجه قرار می گیرد. در ورزش پاک، پیشگیری جای خود را به مچ گیری داده و زمینه بهره مندی همگان از تمامی فرصت های ورزش و رضایت همگانی فراهم می شود.

ورزش پاک، ورزشی است که مسائل و مشکلات آن تماما در درون خانواده ورزش حل و فصل شده و نهادهای غیرورزشی اجازه دخالت در امور آن را ندارند. ورزش پاک ورزشی است که فتوت و جوانمردی، نه در شعار که در عمل سرلوحه امور بوده و فرهنگ و منش پهلوانی، بیش از پیش مورد توجه و عنایت قرار دارد. انشاء الله به یاری خداوند و تمامی خادمین دلسوز ورزش کشور، برای تحقق این آرمان و نیز استقرار عملی اخلاق و ارزش ها در نهادهای ورزشی کشور دارای برنامه هایی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت هستم که در آینده نزدیک اعلام خواهم کرد.

به اطلاع شما عزیزان، ملت عزیز و جامعه ورزش کشور می رسانم که در همین چند روز اخیر، زمینه تشکیل شورای راهبردی ورزش و جوانان کشور با بیش از ۲۱ کارگروه کارشناسی در بخش ورزش و ۱۲ کارگروه کارشناسی در بخش جوانان، با هدف بهره گیری از نظرات ارزشمند دانشگاهیان، صاحب نظران، نخبگان جوان، پیشکسوتان و مدیران وزارت ورزش و جوانان، فراهم شده و به زودی فرصت های ارزشمندی برای حل و فصل علمی مسائل کلان ورزش و جوانان کشور ایجاد خواهد شد. وظیفه محوری این شورا، تصمیم سازی های لازم برای اینجانب و شوراهای عالی ورزش و جوانان است و من خود را متعهد به بهره گیری مناسب از مشورت شورای راهبردی و کارگروه های مطالعاتی و استفاده از همه ظرفیت های کارشناسی و تجربی حوزه های ورزش و جوانان می دانم.

اولویت مهم دیگر بخش ورزش، توجه زیربنایی به بحث ورزش همگانی است. واژه ورزش همگانی یا همان «ورزش برای همه» شعاری است که بنیان آن بر پایه این فلسفه بنا شده است که همه اقشار جامعه باید ورزش کنند، پیر و جوان، زن و مرد، معلم و محصل، کارگر و کارفرما، مدیر و کارمند، پزشک و بیمار، همه و همه باید برای تحقق جامعه ای سالم تلاش کنیم و بدانیم که جامعه ای سالم و سرزنده، جز با انسان سالم میسر نمی شود. بر این اساس، معیار ارزشیابی مدیران ورزش کشور باید میزان توفیق آن ها در همگانی کردن ورزش باشد. بر این باورم، جامعه سالم و ورزشکار، ورزش قهرمانی را نیز در مسیر پیشرفتی متناسب با شأن و منزلت نظام اسلامی قرار داده و قهرمانان ورزشی نیز، راه پرافتخار خویش را با توان هر چه بیشتر ادامه خواهند داد.

اما در بعد جوانان باید عرض کنم که؛ تلاش برای حل مشکلات جوانان یک وظیفه ملی است و حوزه جوانان این وزارت، در چارچوب وظایف و اختیارات قانونی باید اهتمام جدی داشته و سهم خود را در راه تحقق اهداف انقلاب ادا نماید. اکنون ما نیازمند یک نظام یکپارچه در تصمیم سازی و تصمیم گیری هستیم تا بر اساس نیاز و مصالح جامعه اسلامی حرکت کنیم. تلاش برای جوانان، باید در مسیری باشد که راه را گم نکنیم. بر همین اساس، خود را مکلف می دانم در چارچوب قوانین به خصوص قانون برنامه پنجم، به عنوان تشکیلاتی ستادی در بدنه دولت، هماهنگی ها، رصد، مطالعات، برنامه ریزی و نظارت بر راهبردها و عملیات ها را سرلوحه کار خود در حوزه جوانان قرار دهم.

در پایان لازم می دانم از حمایت کلیه اساتید، دانشجویان، ورزشکاران، پیشکسوتان، همکاران و تمامی گمنامانی که بدون هیچ چشم داشتی و فقط برای اعتلای ورزش و میهن اسلامی، مرا یاری کردند صمیمانه سپاسگزاری می نمایم و دست همکاری به سویشان دراز کرده و التماس دعا دارم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات