فدراسیون جهانی فوتبال در گزارشی از رقابت های انتخابی جام ملت های آسیا گل رضا قوچان نژاد به کره جنوبی را" جادوی این بازیکن" توصیف کرد.

به گزارش افکارنیوز ، فدراسیون جهانی فوتبال در گزارشی از رقابت های انتخابی جام ملت های آسیا گل رضا قوچان نژاد به کره جنوبی را" جادوی این بازیکن" توصیف کرد.

رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در آسیا خیلی زودتر از قاره های دیگر به پایان رسید و چهار تیم ایران، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا موفق شدند جواز حضور در بیستمین دوره جام جهانی را به دست آورند.

سایت فیفا در گزارشی به بررسی رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ در قاره آسیا پرداخت و نوشت:

" رقابت های طولانی مدت انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ در قاره آسیا دو سال و پنج ماه به طول کشید. ۴۳ تیم در این رقابت های بزرگ حضور داشتند و در مجموع ۱۱۶ بازی برگزار شد. همانطور که از قبل پیش بینی می شد ژاپن و کره جنوبی توانستند به جام جهانی صعود کنند. استرالیا سومین صعود پیاپی خود را به جام جهانی جشن گرفت و ایران با هدایت کارلوس کی روش توانست پس از یک دوره غیبت دوباره به جام جهانی ۲۰۱۴ برگردد. البته نحوه صعود این چهار تیم به جام جهانی متفاوت بود. ژاپن با هدایت آلبرتو زاکرونی عملکرد با ثباتی از خود به نمایش گذاشت و یک بازی مانده به پایان رقابت ها صعودش به جام جهانی را قطعی کرد. استرالیا برای صعود به جام جهانی به درد سر افتاد و با گل دقایق پایانی جاش کندی برابر عراق توانست بلیت جام جهانی را نهایی کند. در دیگر گروه ایران و کره جنوبی رقابت فشرده ای برای صعود به جام جهانی داشتند. ایران با این که بازی های خود را خیلی خوب شروع نکرد، در ادامه توانست با قدرت بازی ها را به اتمام برساند و با کسب ۳ پیروزی پیاپی به عنوان صدر نشین راهی برزیل شود. کره جنوبی در حالی که بازی آخر خانگی خود را برابر ایران باخت اما به دلیل گل زده بهتر نسبت به ازبکستان توانست هشتمین صعود پیاپی خود به جام جهانی را جشن بگیرد. "

فیفا در ادامه به بررسی ۵ اتفاق بسیار مهم در انتخابی جام جهانی در قاره آسیا پرداخت که یک مورد به درخشش خیره کننده رضا قوچان نژاد اختصاص داشت. فیفا درباره مهاجم تیم ملی ایران نوشت: " ایران در حالی در بازی آخر خود برابر کره جنوبی به میدان رفت که ۴ سال قبل با تساوی برابر این تیم در بازی آخر خود از رسیدن به جام جهانی باز مانده بود اما در این بازی شرایط فرق می کرد. ایران باید صعودش به جام جهانی را مدیون رضا قوچان نژاد بداند که در یک لحظه با جادوی خود ایران را به جام جهانی رساند؛ در حالی که ایران در بازی برابر کره جنوبی بازی دفاعی را به نمایش می گذاشت، رضا قوچان نژاد موفق شد در یک لحظه همه چیز را تغییر دهد و ایران را به گل پیروزی بخش در این دیدار و صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ برساند. "

سایت فیفا در ادامه بهترین گفته مربیان در انتخابی جام جهانی را به گفته کارلوس کی روش اختصاص داد که گفته بود: " هدف ما این است که یک گام رو به جلو برداریم و خودمان را به سطح تیم هایی چون ژاپن و کره جنوبی برسانیم و بتوانیم جای خود را در میان بزرگان آسیا باز کنیم. "

سایت فیفا همچنین درباره دو آمار منحصر به فرد در انتخابی جام جهانی نوشت: " ایران با زدن تنها ۸ گل در انتخابی جام جهانی موثر ترین نتایج را کسب کرده است. همچنین ژاپن با داشتن ۱۴ بازیکن لژیونر در بازی برابر استرالیا که با تساوی یک بر یک به پایان رسید، بیشترین تعداد لژیونر را در بین تیم های آسیایی به خود اختصاص داد. "

برترین گلزنان:

شین جی اوکازاکی (ژاپن) ۸ گل

لی چونگ وینگ (ویتنام) و حسن محمود (اردن) ۷ گل
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات