تیم کاتای دختران ایران در بخش جوانان که راهی دیدار پایانی مسابقات قهرمانی آسیا شده بود به دلیل اعتزاض اماراتی ها به نوع پوشش، در اقدامی عجیب باز هم از دور مسابقات حذف شد!

به گزارش افکارنیوز ، در نخستین روز از مسابقات کاراته قهرمانی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان آسیا در دوبی و در قسمت دختران و در رده سنی جوانان تیم کاتای دختران ایران که با شایستگی راهی دیدار پایانی شده بود با اعمال نفوذ میزبان این مسابقات از رسیدن به حق خود بازماند. اماراتی ها به نوع پوشش اسلامی تیم کشورمان اعتراض کردند که این اعتراض میزبان کارساز واقع شد و کاتای تیمی دختران ایران در حالی که فینالیست شده بود از ادامه مسابقات بازماند و از جدول حذف شد!

تیم امارات که به واسطه این اعتراض راهی دیدار پایانی شده بود در فینال نیز حرفی برای گفتن نداشت و همراه با حریف خود (قزاقستان) نتوانست در زمان مقرر کاتا و بونکای خود را به اجرا بگذارد تا هر دو تیم از سوی داوران اخراج فنی (دیسکوآلیفا) شوند، اما به دلیل این که این مبارزه برای کسب مدال طلا برگزار می شد و باید یک تیم برنده بیرون می آمد شورای داوری در اقدامی جالب امارات را برنده اعلام کرد تا میزبان دست خالی نماند.

این مساله تعجب حاضران در سالن را در برداشت و سبب شد اعضای تیم کاتای قزاقستان برای دقایقی طولانی با اشک و اندوه در تاتامی بنشینند.

حذف تیم کاتای جوانان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا آن هم به دلیل نوع پوشش اسلامی خود برای دومین بار است که در دو ماه گذشته انجام می شود. مهرماه و در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در اندونزی بود که تیم کاتای بزرگسالان ایران هم که به فینال رسیده بود، مورد اعتراض تیم مصر قرار گرفت و جالب آن که در آن رقابت ها هم تیم ایران از مسابقات حذف شد. ملی پوشان ایران بعد از آن رقابت ها بسیار نارحت شده و روی تاتامی گریه کردند. در آن زمان همه تقصیرها به گردن سرداور ایرانی مسابقات انداخته شد هرچند که بعدها مشخص شد مسولان تیم ایران از پوشش جدیدی که مورد تایید فدراسیون جهانی نبود در آن رقابت ها استفاده کرده بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات