هفته اول دور برگشت لیگ برتر کشتی

هفته نخست از دور برگشت رقابت های لیگ برتر کشتی آزاد پنج شنبه و جمعه با ۴ مسابقه در شهرهای مختلف برگزار می شود.

به گزارش افکارنیوز ، در مهمترین دیدار هفته اول از دور برگشت لیگ برتر کشتی آزاد که حکم فینال را دارد استیل آذین ایرانیان به مصاف ثامن الحجج سبزوار می رود. در دیگر دیدار حساس این هفته نیز تیم گاز مازندران در مشهد برابر ثامن الحجج این شهر به میدان خواهد رفت. دیدارهای این هفته به نوعی تقابل تیم های اول و دوم هر گروه با تیم های سوم و چهارم است. گزارش تسنیم درباره رقابتهای این هفته را بخوانید:

استیل آذین ایرانیان - موسسه مالی ثامن الحجج (ع) سبزوار، پنج شنبه ۱۷: ۲۰ سالن هفتم تیر تهران

در مهمترین دیدار این هفته ۲ رقیب سنتی لیگ در سالن شهدای هفتم تیر به مصاف یکدیگر می روند. ثامن الحجج سبزوار با هدایت پژمان درستکار و محسن کاوه در سالن هفتم تیر تهران برابر تیمی قرار می گیرد که در نیم فصل اول این رقابت ها در گروه اول توانسته ثامنی ها را در سبزوار شکست دهد و با ۳ برد در صدر جدول گروهش قرار بگیرد. استیل آذین که شگفتی ساز بزرگ لیگ نام دارد و جزو مدعیان نخست قهرمانی است در این دیدار جذاب در حالی از تیم ثامن میزبانی می کند که این تیم سبزواری مدافع عنوان قهرمانی ۲ فصل گذشته است.

حضور کشتی گیران روس در ترکیب مدعیان قهرمانی در لیگ برتر کشتی بیش از پیش حساسیت های دیدار آنها را افزایش داده اما دیدار وزن ۵۵ کیلوگرم ۲ تیم بین جلالی بهار و حیدر قلی نژاد می تواند تا حدود زیادی تکلیف این رقابت را مشخص کند.

گویگوریف در وزن ۶۰ کیلوگرم برای تیم ثامن، مرتضی علی‎یف در وزن ۶۶ کیلوگرم برای تیم ثامن، چارگوش در وزن ۷۴ کیلوگرم برای تیم استیل آذین و گادیسوف در وزن ۹۶ کیلوگرم برای تیم استیل آذین؛ ۴ کشتی گیر روس حاضر در این دیدار هستند که دیدن کشتی های آنها خالی از لطف نیست.

گاتسالوف روس در وزن ۱۲۰ کیلوگرم برای ثامن و اوژن سات در وزن ۶۰ کیلو برای تیم استیل آذین نیز در آخرین روز قراردادها راهی لیگ ایران شده اند و حضور این دو در بازی عصر پنج شنبه چندان مشخص نیست.

مهدی شیرازی مدیر استیل آذین از این رقابت به عنوان جدال المپیکی ها نام برده است.

هیئت کشتی رستم کلا - گروه ساختمانی کفایتی مشهد، جمعه ۱۷: ۲۰ سالن امام رضا (ع) رستم کلا

تیم کشتی رستم کلا نیز که خود را یکی از تیم های خوب لیگ معرفی کرده در این بازی باید برابر تیم کفایتی قرار بگیرد. شاگردان مراد محمدی در این دیدار محکوم به پیروزی هستند و کفایتی نیز در صورت باخت باید با صعود به مرحله بعد خداحافظی کند اما مراد محمدی که به همراه تیم نوجوانان از جام سایتی یف بازگشته امیدوار به پیروزی در این دیدار و برتری استیل آذین در دیدار برابر ثامن و همچنین پیروزی در یکی از ۲ دیدار دور برگشت است تا از گروه اول صعود کند. رستم کلا در این دیدار از نفرات خارجی خود استفاده نمی کند.

ثامن الحجج مشهد - گاز مازندران، پنج شنبه ساعت ۱۶ خانه کشتی مشهد

تیم ثامن مشهد نیز پس از باخت برابر شهدای زنجان در خانه حریف وضعیت ناامیدکننده ای دارد و باخت برابر گاز در این هفته به منزله صعود نکردن این تیم از گروه دوم است. تیم گاز نیز با ۳ باخت در دور اول نشان داد با روزهای اوج بسیار فاصله دارد و مسئولان شرکت گاز به کلی کشتی را در این شرکت به فراموشی سپرده اند. گاز آخرین امیدش پیروزی خارج از خانه برابر ثامن است تا شاید در مرحله نیمه نهایی مسابقات لیگ حضور یابد.

شاگردان بهنام طیبی در این دیدار با اتکا به نفرات جوان خود به میدان خواهند رفت. البته ثامنی ها نیز تنها از یک کشتی گیر خارجی خود استفاده می کنند و به نظر می رسد آن کشتی گیر خینچیگیاشویلی گرجستانی باشد.

شهدای زنجان - خونه به خونه بابل، جمعه ساعت ۱۶ سالن شهید بهشتی زنجان

شهدای زنجان تیم شگفتی ساز گروه دوم رقابت های لیگ برتر کشتی آزاد در یکی از دیدارهای حساس این هفته به مصاف صدرنشین گروه دوم یعنی خونه به خونه بابل خواهد رفت. شاگردان رضا یزدانی که در این دیدار از سومین کشتی گیر خارجی خود نیز رونمایی می کنند باید در سالن بهشتی زنجان به مصاف رقیب بی نام و نشان اما خطرناک خود بروند.

حضور شعبانف بلاروسی در این دیدار در وزن ۷۴ کیلوگرم می تواند برای اهالی کشتی بسیار جذاب باشد. شعبانف در وزن گودرزی به میدان می رود و به نوعی این می تواند پیامی باشد برای صادق گودرزی که گویا با آسیب دیدگی شدید روبه رو شده است.

خیال زنجانی ها با پیروزی در این دیدار تا حدود زیادی از صعود راحت می شود اما برد خونه به خونه آنها را راهی دور بعد خواهد کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات