قلعه نویی:

سرمربی استقلال با تمجید از شاگردانش می گوید بازیکنان به دلیل مشکلات این تیم به او گفته اند انگیزه ای برای بردن و یا باختن ندارند.

به گزارش افکارنیوز ، امیر قلعه نویی در نشست خبری پس از پیروزی تیمش مقابل فجر سپاسی اظهار کرد: اجازه دهید در ابتدا یک تسلیت به خانواده آقای سید عباسی بگویم و بعد درباره بازی صحبت کنیم. ما امروز کمی استقلال گونه بودیم و هنوز استقلال نشده ایم. در گردش و مالکیت توپ بد نبودیم و این خودش یک امیدواری به من داد. فجری ها در لایه های دفاعی بسیار خوب بودند و با همین ها ما در مالکیت توپ و سرعت بازی نسبت به بازی های قبلی خیلی بهتر بودیم و به بازیکنام خسته نباشید می گویم. ما مشکلات زیادی داریم اما از کسب سه امتیاز خوشحالم و خدا را شاکرم. خوشحالم که با این سه امتیاز به جدول برگشتیم. آن ها برای بازی برنامه داشتند و در مجموع بازی خوبی دیدیم. ما هدفمان این بود که در جدول باقی بمانیم و به این هدف رسیدیم.

او در پاسخ به تعداد کم بازیکنان حاضر بر روی نیمکت استقلال و مشکلات این تیم گفت: ما دو بازیکن سه کارته داشتیم. کبه را هم که در جریان هستید و ساموئل هم به خاطر حق و حقوقش دو روز بود در تمرین ها نیامده بود. این چیز طبیعی است و او باید حقش را بگیرد. من با بازیکنان که صحبت می کردم می گفتند ما هیچ انگیزه ای نداریم، ببریم. ببازیم یا مساوی کنیم، هیچ فرقی نمی کند. ما به آن ها گفتیم تماشاگرانمان ۵ هزار تومان در جیبشان است و به استادیوم می آیند. شما آن ها را در نظر بگیرید. البته فتح الله زاده و هیات مدیره تلاش می کنند، شاید فرجی شود ولی واقعیت همین است که مشکلات وجود دارد. به طور قطع باید یک هافبک بازی ساز بگیریم. با این شرایط مالی یک هافبک بازی ساز بگیریم کلاه مان را به هوا می اندازیم.

سرمربی استقلال در پاسخ به سوال درباره برنامه ریزی برای لیگ قهرمانان گفت: حتما آقای فتح الله زاده ستادی را تشکیل می دهند تا برای بازی های آسیایی کارهای لازم را انجام دهند. همین هفته این جلسه برگزار می شود.

سرمربی استقلال همچنین در جمع خبرنگاران، درباره کاهش هفته به هفته هواداران تیمش هم گفت: هم سرماست و هم گرانی بلیت. همچنین قبول دارم که ما باید آنقدر خوب بازی کنیم که هواداران مان به ورزشگاه ها بیایند. خوشبختانه در شهرستان ها هواداران مان چه در فرودگاه و چه در هتل و چه در ورزشگاه از ما حمایت می کنند. این جا هم می آیند اما باید به آن ها حق بدهیم. هر وقت خوب بازی کنیم آن ها به ورزشگاه می آیند.

قلعه نویی در ادامه در پاسخ به این سوال که برای اجرای درخواست کارلوس کی روش مبنی بر گذاشتن ملی پوشان در اختیار تیم ملی، در هنگام بازی های لیگ قهرمانان آسیا، اظهار کرد: ما باید منافع ملی را در نظر بگیریم. باشگاه ها هم جزو ارکان این موضوع هستند. به هر حال بحث جام جهانی است و همه باید به تیم ملی کمک کنیم. کی روش به ایران آمده و باید با او جلسه ای برگزار کنیم.

وی ادامه داد: هواداران تیم حساسیت دارند و ما نباید در آسیا زنگ تفریح حریفان باشیم. اگر با این وضعیت به رقابت ها برویم، ممکن است از تیم های عربی ۵ – ۶ گل بخوریم و آبرو وحیثیت مان برود. باید با کی روش صحبت کنیم تا به یک جمع بندی خوب برسیم که در نهایت ایران و ایرانی خوشحال باشد.

قلعه نویی افزود: کی روش برای تیم ملی زحمات زیادی کشیده اما رفتن تیم ملی به جام جهانی حاصل کمک لیگ هم بود و کسی نمی تواند این مسئله را منکر شود. همچنین بحث برگزار نشدن جام حذفی اصلا طرحش درست نبود. باید ببینیم که کشورهای پیشرفته در فوتبال و یا کشوری مثل ترکیه چه کار می کند.

به گزارش ایسنا، کارلوس کی روش اعلام آمادگی کرده که با مربیان لیگ برتری دیدار کند. قلعه نویی در پاسخ به این سوال که اگر در نهایت کی روش از خواسته اش کوتاه نیاید و اصرار به داشتن ملی پوشان استقلال داشته باشد، برنامه او چه خواهد بود گفت: باز هم تاکید می کنم که ما نمی توانیم به لیگ قهرمانان آسیا برویم و هر بازی ۴ – ۵ گل بخوریم و با آرمان های ایران بازی کنیم. به هر حال طرفداران استقلال روی باشگاه شان تعصب دارند. همین طور اهوازی ها، تراکتوری ها و اصفهانی ها روی تیم شان حساس هستند. باید با کی روش به یک جمع بندی مناسب برسیم.

قلعه نویی درباره عملکرد هاشم بیگ زاده و صحبت هایی که این روزها درباره این بازیکن مطرح می شود گفت: بیگ زاده جزو بازیکنان استاندارد ایران و اروپاست. او یک بازیکن دو پاست که تناسب اندام خوبی دارد و در هر بازی ۱۰ تا ۱۲ کیلومتر می دود. او تنها کسی است که وقتی توپ را می گیرد در حداقل زمان و با حداکثر سرعت به زمین حریف می رود ولی دوستان این چیزها را توجه نمی کنند و به ما حمله می کنند.

وی ادامه داد: ببینید که رفتارهای این چنینی چه بلایی سر فوتبال ایران آورده است. هاشم جزو پرافتخارترین بازیکنان لیگ برتر است. او چهار قهرمانی در لیگ و یک یا دو قهرمانی در جام حذفی دارد. بارها گفته ام که خوشحالم تکلیفم را در فوتبال انجام داده ام و زیر بار آقایان نرفته ام که بخواهم ۵ دقیقه روی آنتن باشم و در برنامه آن ها حاضر شوم. مردم هم می دانند که این صحبت ها چه بلایی سر تیم می آورد.

سرمربی استقلال در پایان در پاسخ به سوالی درباره میزان رضایتش از بازیکنان تازه وارد استقلال گفت: صددرصد از آن ها راضی ام.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات