مالک باشگاه ملوان از سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد ریالی در مدت هفت سال برای این باشگاه خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، علیرضا محجوب در انزلی، با اشاره به واگذاری ۷۰درصد سهام باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان، اظهار کرد: ناصر شهسواری، اکبر غمخوار، محمد تهرانی مقدم، سعادتمند داوودی، محمدرضا بدیعی فر و دو نفر از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعضای هیئت مدیره هفت نفره باشگاه ملوان هستند.

وی با بیان اینکه پدر سردار شهید تهرانی مقدم اصالت انزلیچی دارند، افزود: مهم ترین برنامه ما فعالیت آکادمیک بوده و حرف های تازه ای در فوتبال باشگاهی ایران برای تولید ثروت و بازیکن سازی با استفاده از ظرفیت هایی موجود و توان مدیریت اقتصادی و ورزشی مجموعه داریم.

مالک ملوان بندرانزلی گفت: باشگاه ملوان همانند باشگاه های مطرح فوتبال اروپا با برنامه های کاربردی باید درآمدزا شود و در حوزه پرورش بازیکنان در رده های مختلف سنی پیشتاز بوده و تلاش می کنیم تا فوتبالی درآمدزا داشته باشیم.

ترانسفر سالانه ۵ بازیکن پرورش یافته در آکادمی ملوان

محجوب با بیان اینکه باشگاه ها باید به بازیکن پروری بپردازند، تصریح کرد: تبلیغات و ترانسفر بازیکنان از منابع درآمدی باشگاه بوده و عمده درآمد باشگاه باید از محل آکادمیک باشد.

وی افزود: هر تیم باید در سال بتواند پنج بازیکن حرفه ای را به تیم های مطرح معرفی کند و از این مسیر در فوتبال درآمدزایی کند که برای این مسئله در ملوان برنامه ریزی داریم.

مالک ملوان بندرانزلی با تأکید بر اینکه درآمدزایی در فوتبال، اظهار کرد: امروز تیم های مطرح فوتبال اروپا از راه های مختلف درآمدزایی می کنند و تلاش می کنیم با به کارگیری تیم حرفه ای اقتصادی به سوددهی در فوتبال ملوان برسیم.

محجوب، افزود: فوتبال کشورمان سالانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان گردش مالی دارد که باید نتایج خوبی از این گردش مالی برای کشورمان حاصل شود، البته در حال حاضر این چنین نیست و نتوانسته ایم بازیکنان سازی کرده و در حد ایده آل به اروپا ترانسفر کنیم و ترانسفر بازیکنانمان بسیار محدود است.

بی توجهی به زیرساخت ورزش خوشایند نیست

وی با بیان اینکه هزینه های تیم داری در لیگ برتر مشخص است، گفت: تخصصم اقتصاد و تولید ثروت است و با برنامه ریزی اقتصادی در فوتبال و باشگاه ملوان هزینه می کنیم.

مالک ملوان بندرانزلی با تأکید بر اینکه بیش از شش تا هفت میلیارد تومان در یک فصل برای اداره مطلوب یک تیم لیگ برتری کافی است، تصریح کرد: خروجی باشگاهی که ۳۰میلیارد تومان هزینه می کند چه چیزی است؟ و نباید دیدمان قهرمانی فقط برای یک فصل و عدم توجه به زیرساخت باشد که این مسئله خوشایند نیست.

محجوب با بیان اینکه هزینه در فوتبال باید با برنامه ریزی و معقول باشد، اظهار کرد: در باشگاه ملوان غیر از هزینه های جاری به دنبال هزینه برای زیرساخت ها هستیم و کارهای خوبی را اجرایی می کنیم که در فوتبال کشورمان یک الگوسازی مدیریت ورزشی است.

۳مدرسه شبانه روزی فوتبال ملوان در گیلان راه اندازی می شود

وی با تصریح بر راه اندازی سه مدرسه آکادمیک فوتبال در شهرستان های فومن، انزلی و شهر چابکسر با هدف استعدادیابی، گفت: در این مدارس دانش آموزان ششم و دوره دوم علاوه بر تحصیل عادی دروس، با ساختار ورزش آشنا می شوند و مکانی نیز برای استعدادیابی بازیکنان است.

مالک باشگاه ملوان خاطرنشان کرد: در این مدارس تا غرب مازندران و چالوس هم می توانیم نوجوانان مستعد را پوشش دهیم و فارغ التحصیلان برگزیده این مدارس در دانشگاه نیز در صورت تمایل و علاقهه می توانند در رشته های ورزشی تحصیل کنند.

سرمایه گذاری ۱۰۰۰میلیارد ریالی در ملوان / احداث کمپ ملی فوتبال در انزلی

محجوب مرکز استعدادیابی بازیکنان نونهالان و نوجوان را انزلی عنوان و افزود: در مدت هفت سال برنامه ریزی داریم یک هزار میلیارد ریال در فوتبال و باشگاه ملوان سرمایه گذاری کنیم.

وی این هزینه را شامل احداث زیرساخت ها دانست و خاطرنشان کرد: کمپ بزرگ و جامع تیم های فوتبال در انزلی احداث و راه اندازی می شود و می تواند پذیرای اردوهای تیم ملی فوتبال و تیم های حرفه ای فوتبال کشور باشد.

مالک باشگاه ملوان، تصریح کرد: در تلاش هستیم کمپ ملی را در انزلی احداث کنیم که بتواند در راستای توسعه فوتبال در جمهوری اسلامی ایران نقش ایفا کند.

وی گفت: عمده کار ما در ملوان این است که به عنوان کارخانه بازیکن سازی و مرکز استعدادیابی بتوانیم از ظرفیت بازیکنان در رده های سنی پایه بهره برد و با آموزش و پرورش بازیکنان، آنان را به فوتبال حرفه ای کشور و جهان تعرفه کنیم.

محجوب، علاقه، حس و پشتکار را از عوامل موفقیت در ورزش دانست و اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا نونهالان فوتبالیت از ۱۱،۱۲سالگی با فرهنگ ورزش آشنا شوند.

قرارداد بازیکنان ملوان به زودی پرداخت می شود

وی با بیان اینکه به شدت با قراردادهای غیرواقعی در فوتبال مخالفم، گفت: تمام تلاشمان در ملوان بستن قرارداد با ارقام واقعی و قابل پرداخت است که باشگاه بتواند به تعهدات خود عمل کند.

مالک باشگاه ملوان با بیان اینکه به دنبال فوتبال حرفه ای و تلاش برای تکمیل، احداث و توسعه زیرساخت ها هستیم، گفت: می توانیم از امروز ۶۰ میلیاردتومان برای یک فصل ملوان هزینه کنیم ولی هزینه های مقطعی و عدم توجه به زیرساخت ها مقطعی جواب می دهد و نمی تواند ما را در فوتبال به نتایج مطلوب برساند.

محجوب افزود: باشگاهی مثل ملوان با احداث زیرساخت ها و برنامه ریزی مناسب می تواند تا ۱۰۰میلیارد تومان درآمد داشته باشد.

به دنبال انتقام جویی نیستیم

وی با تقدیر از تلاش های مدیران و مربیان سابق ملوان، گفت: به دنبال انتقام جویی نیستم و هرکسی بتواند به ملوان کمک کند، دستش را می فشاریم و به دنبال ترویج تفکر بسیجی در ورزش هستیم و بزرگترین افتخارم حضور در سن نوجوانی در جبهه های حق علیه باطل بوده است.

مالک باشگاه ملوان با تصریح بر اینکه تفاوتی بین تیم های پایه ای، بانوان و بزرگسالان قائل نیستیم، تأکید کرد: به دنبال برنامه ریزی علمی و حرفه ای در تمامی تیم های باشگاه ملوان هستیم.

محجوب با اشاره به تشکیل تیم اجرایی و تیم اقتصادی در باشگاه ملوان، تصریح کرد: هر یک از این تیم ها کار خود را انجام می دهند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات