کی روش برنامه های تیم ملی را تشریح کرد؛

به گزارش افکارنیوز ، کارلوس کی روش، در نشست خبری امروز خود با سردبیران رسانه های ورزشی اظهار داشت: ابتدا به تمامی حاضرین سلام می کنم و همچنین سلام مخصوصی به طرفداران فوتبال در ایران دارم. اکنون آمادگی پاسخگویی به سوالات را دارم چرا که در شرایط پیش از قرعه کشی امکان پاسخگویی وجود نداشت.

مشروح کامل این نشست را در زیر بخوانید:

با سه مدرسه فوتبال متفاوت هم گروه شدیم
وی افزود: همه از قرعه کشی و قرعه تیم ایران مطلع هستند ما با آرژانتین، نیجریه و بوسنی دیدار خواهیم داشت و باید با سه سبک متفاوت فوتبال جهان بازی کنیم. در واقع سه مدرسه متفاوت فوتبال دنیا از آفریقا، آمریکای جنوبی و اروپای شرقی را پیش رو خواهیم داشت.

صعودمان مانند ماموریت غیرممکن است
سرمربی تیم ملی فوتبال ادامه داد: از لحاظ تکنیکی در گروه دشواری قرار گرفته ایم اما قصد ما این است که از گروه خود به مرحله بعدی صعود کنیم. در واقع شاید کار ما چیزی شبیه به فیلم ماموریت غیرممکن باشد اما اگر به گروه های دیگر نگاه کنیم چنین مسئله ای برای تمامی گروه های دیگر نیز اتفاق افتاده و همه آن گروه ها دشوار بوده و تمامی دیدارهای جام جهانی سخت است.

حضور در گروه آرژانتین، نیجریه و بوسنی پاداشی برای ما است
وی افزود: باید در مورد گروه مان در جام جهانی به ۲ مورد نگاه کنیم. یکی اینکه به صورت دراماتیک به گروهی که در آن قرار داریم نگاه کنیم و راه بعدی را هم خودم نشان می دهم. شخصاً معتقدم حضور در گروه آرژانتین، نیجریه و بوسنی هدیه و پاداشی برای ماست. به خاطر اینکه هدف ما فقط حضور در جام جهانی نیست، بلکه هدف مان حضور بین بهترین های جهان است.

باید از بازی کردن مقابل بهترین تیم های دنیا لذت ببریم
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطر نشان کرد: حالا زمانی است که باید از بازی کردن مقابل بهترین تیم های دنیا لذت ببریم. در حال حاضر بزرگ ترین مسئله بازی کردن با آرژانتین، بوسنی و نیجریه نیست بلکه بزرگ ترین مسئله خودمان هستیم که می خواهیم در جام جهانی حضور خوبی داشته باشیم.

باید نقاط ضعف مان را بشناسیم و آنها را برطرف کنیم
کی روش تصریح کرد: مسئله بعدی بازی کردن با تمام توان مقابل نیجریه و آرژانتین و همچنین کیفیت بوسنی نیست. مشکل این است که باید نقاط ضعف مان را بشناسیم و آنها را برطرف کنیم. حالا می خواهم مهم ترین نتیجه گیری را اعلام کنم. در این ۲ سالی که من در ایران بودم و مخصوصاً در ۶ یا ۸ ماه آخر مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتیم و در مورد آن صحبت کردیم.

مقابل آرژانتین و نیجریه ۱۱ بازیکن درون زمین مهم هستند نه مسائل مربوط به گذشته
«باید بدانیم در بازی مقابل آرژانتین و نیجریه ۱۱ بازیکن درون زمین هستند که تاثیرگذارند و مسائل گذشته اصلاً اهمیتی ندارد» ، وی با بیان این جمله افزود: در این شرایط پدر و مادر و همسر ما مطرح نیستند. چیزی که مطرح است این است که آن ۱۱ بازیکن داخل زمین و ۷ بازیکن ذخیره با تمام شایستگی در تیم ملی حضور داشته باشند و البته آماده باشند چون مردم و طرفداران تیم ملی این مسئله را می خواهند و البته غرور و افتخار کشور این مسئله را می طلبد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در خصوص گروه تیمش در جام جهانی گفت: باید بگویم که در گروه خوبی قرار گرفته ایم و باید از این قرعه لذت ببریم. باید از بازی کردن برابر تیم های بزرگ جهان و بهترین بازیکنان دنیا لذت ببریم و البته اینکه باید به خوبی برای بازی با آنها آماده شویم.

زمان را از دست داده ایم اما هنوز فرصت باقی است
کی روش افزود: ما ۶ ماه زمان مان را از دست دادیم و تا به الان فرصت زیادی از دست رفته است اما ۶ ماه دیگر تا جام جهانی باقی مانده و باید خودمان را تا آن موقع آماده کنیم. در این ۶ ماه باقی مانده باید با هوش بالا و کار سخت این عقب ماندگی را جبران کنیم و در این مدت برای رسیدن به هدف مان تنها یک راه پیش رو داریم. این راه این است که خانواده فوتبال را دور هم جمع کنیم، چون بدون پشتیبانی خانواده فوتبال هرگز به موفقیت نخواهیم رسید.

وی در ادامه به گزارش فیفا در مورد تیم های راه یافته به جام جهانی اشاره کرد و گفت: ببینیم فیفا درباره تیم ایران چه نوشته است. در آمار فیفا آمده که ایران تا پیش از این دوره ۳ بار دیگر هم راهی جام جهانی شده که نخستین بار در سال ۱۹۷۸ و آخرین بار در سال ۲۰۰۶ بوده است. ایران در این ۳ دوره و در مرحله گروهی ۹ بازی انجام داده که حاصل آن یک برد، ۲ تساوی و ۶ باخت به همراه ۶ گل زده و ۱۸ گل خورده بوده است.

فوتبال ایران ۳۰ سال در یک خط حرکت کرده است
سرمربی تیم ملی فوتبال تصریح کرد: وقتی که این آمار فیفا را مطالعه کردم درک من بسیار ساده بود. در واقع مدت ۳۰ سال در یک خط حرکت کرده ایم و هیچ ارتقاء و پیشرفتی نداشه ایم. این چیزی نیست که من بگویم بلکه آن چیزی است که در آمار فیفا گفته می شود.

پرسش کی روش در مورد هدف تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۴
کی روش یادآور شد: ایران ۳ بار به جام جهانی رفته و در همان مرحله گروهی به خانه بازگشته است. اکنون ما شانس چهارمین حضور در جام جهانی را داریم و سوال بسیار ساده است. نیاز است به این سوال پاسخ دهیم که آیا باید به برزیل برویم و در آنجا ارتقاء داشته باشیم یا اینکه برویم و مثل همان ۳ دوره گذشته به خانه بازگردیم؟

گروه ایران به مانند همه گروه های جام جهانی سخت است
وی ادامه داد: من اعتقاد دارم که گروه سختی خواهیم داشت اما شکی نیست که شرایط همه گروه ها چنین است. ولی به عنوان یک مربی معتقدم در فوتبال همیشه شانس دخیل بوده اما نیاز داریم که بازی های خود را به خوبی انجام دهیم و فقط زمانی می توانیم از شانس استفاده کنیم که خیلی و حاضرم این خیلی را برای یک ساعت ادامه دهم که خیلی خودمان را آماده کنیم. فقط در این صورت از این شانس برای ارتقای جایگاه خود برخوردار خواهیم بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: تیم ما به جام جهانی راه یافته و همچنین به دور نهایی جام ملت های آسیا صعود کرده است، در آخرین رتبه بندی فیفا در جایگاه اول آسیا هستیم و کاری که برای آمادگی حضور تیم در برزیل از جمله بحث هتل، آماده سازی و اقامت بوده به بهترین نحو صورت گرفته است. بنابراین ما هر چیزی که به دست بیاوریم یا از دست بدهیم مربوط به آماده سازی جام جهانی ما می شود و در آن نقش دارد.

به دنبال آن هستم که هم خوب تمرین کنیم و هم خوب بازی کنیم
کی روش درباره برگزاری بازی های دوستانه برای تیم ملی و همچنین برنامه خود برای جام جهانی گفت: چیزی که من فکر می کنم این است که باید برای به دست آوردن خیلی چیزها تمرین و بازی کنیم. اگر تمرین و بازی نداشته باشیم اشتباه کرده ایم، اگر تمرین کنیم بازی نداشته باشیم کافی نیست و برعکس هم اگر بازی کنیم تمرین نداشته باشیم باز هم کافی نیست. پس چیزی که من دنبال آن هستم و روی آن تاکید دارم این است که هم خوب تمرین کنیم و هم خوب بازی کنیم. البته در این مورد سوءتفاهم هایی هم در رسانه ها به وجود آمده است.

۱۰ ماه پیش برنامه آماده سازی تیم ملی را ارائه کردم
وی ادامه داد: تقریباً ۱۰ ماه پیش من برنامه آماده سازی تیم ملی را به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ارائه کرده بودم. در آن زمان ۲ برنامه مجزا برای صعود و یا عدم صعود مان در جام جهانی را به فدراسیون و سازمان لیگ تقدیم کردم. بعد از اینکه کره را شکست دادیم و در این کشور به جام جهانی صعود کردیم از حدود ۶ ماه پیش برنامه قطعی را اعلام و توضیحات آن را هم مطرح کردیم.

برنامه من فداکاری بیشتری از تمام اقشار و خانواده فوتبال را می طلبد
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: نکته مهمی که وجود دارد این است که من در برنامه ریزی های خود ۲ برنامه اعلام کردم. اولین برنامه آماده سازی تیم ملی طبق برنامه هایی است که فیفا پیش روی تیم ها گذاشته و برنامه دوم نیز آماده سازی ویژه ای بود که فداکاری بیشتری از تمام اقشار و خانواده فوتبال را می طلبد. من به عنوان سرمربی تیم ملی هیچ وقت یک برنامه ندادم که روی آن تاکید کنم و همیشه ۲ برنامه می دهم تا ۲ راه پیش رو داشته باشیم.

کی روش با تاکید بر اینکه برنامه آماده سازی ویژه برای تیم ملی بهتر است، گفت: نظر من و برنامه بهتر برای تیم ملی برنامه ویژه ای است که به فدراسیون دادم. همیشه اعتقاد داشتم که باید برنامه ریزی ویژه ای داشته باشیم که این برنامه هم حمایت خانواده فوتبال را می خواهد.

اینطور نیست که من بخواهم لیگ زودتر به اتمام برسد
وی ادامه داد: از هم اکنون باید تا جام جهانی برای لیگ و سایر مسابقات در ایران برنامه ریزی نرمالی داشته باشیم. تیم ها باید هر ۶ یا ۷ روز یک بار بازی داشته باشند تا به ۹ آوریل (۲۰ فروردین ۹۳) برسیم. آنچه می بینید چیزی نیست که نظر شخصی من بوده و آن طور که برخی دوستان صحبت می کنند و می گویند کی روش می خواهد لیگ را زودتر تمام کند باشد، بلکه چیزی که من نیاز دارم این است که بازیکنان هر ۶ یا ۷ روز بازی داشته باشند، چرا که بازیکنان در ایران نیاز دارند تا بازی کنند، سپس استراحت و بعد از آن تمرین کنند و مجدداً همین روند تکرار شود.

تاکید دارم مسابقات هر ۶ یا ۷ روز یک بار برگزار شود
سرمربی تیم ملی فوتبال تصریح کرد: اگر بخواهیم بازیکنان هر ۳ یا ۴ روز یک بار بازی کنند نکته اول آن است که بازیکنان ما مصدوم می شوند و ما در انتهای فصل بازیکنان مصدوم زیادی خواهیم داشت و دیگر آنکه اگر بخواهیم در این مقطع ۳ یا ۴ روزه بازی برگزار کنیم پس از آن بازیکنان استراحت می کنند و دیگر نمی توانند تمرینات را انجام دهند. بازیکنی که بازی و استراحت می کند دیگر نمی تواند آن تمرین های مورد تاکید ما را برگزار کند. برای همین است که تاکید دارم مسابقات هر ۶ یا ۷ روز یک بار برگزار شود.

کارلوس کی روش یادآور شد: اگر دیدارها هر ۴ یا ۵ روز برگزار شود، تمرینات به خوبی صورت نمی گیرد. از نظر من این یک نشست مطبوعاتی نیست بلکه یک کلاس آکادمیک است مانند وقتی که بر سر کلاس خبرنگاری دانشگاه حاضر می شوید و ما نیاز داریم که به طور کامل با این مسائل آشنا شوید. چون شما خبرنگاران این مسائل را به جامعه منتقل می کنید و برای همین دیدگاه من به جلسه امروز مانند یک کلاس و نه یک نشست مطبوعاتی است.

اردوی «توسعه برای تیم ملی» از ۲۰ فروردین آغاز می شود
وی ادامه داد: خواسته من این است که لیگ ادامه داشته باشد و بازیکنان بازی و تمرین خود را ادامه دهند و شاداب و سرحال تا ۹ آوریل (۲۰ فروردین ۹۳) به این روند خود ادامه دهند. آنگاه در ۹ آوریل نیاز داریم تا نخستین اردوی آماده سازی خود برای جام جهانی را که من نام اردوی «توسعه برای تیم ملی» را روی آن قرار داده ام، برگزار کنیم.

برنامه های AFC مشکلاتی را برای ما به وجود آورده است
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ضمن انتقاد از برنامه های کنفدراسیون فوتبال آسیا تصریح کرد: متاسفانه با برنامه های AFC مشکلاتی برای ما مربیان، باشگاه ها و فدراسیون به وجود می آید و به نظر من هیچکدام از ارگان هایی که گفتم تقصیری بر گردن ندارند. حالا ما یا باید برنامه های AFC را قبول کنیم و یا قبول نکنیم. قرار است یک کمپ در ماه آوریل داشته باشیم و بعد از آن هم برنامه های آماده سازی ادامه دار باشد. من می توانم در این خصوص توضیحات بیشتری بدهم.

برنامه های آماده سازی تیم ملی از اردو در آفریقای جنوبی و مرکز اروپا تا دیدار دوستانه با یک تیم آفریقایی
کی روش افزود: قرار است اولین بازی مان در جام جهانی با نیجریه باشد به خاطر همین ما نمی توانیم اولین اردوی مان را در اروپا برگزار کنیم به همین دلیل اولین کمپ ما در آفریقای جنوبی خواهد بود. قرار است با بازیکنان منتخب لیگ به این اردو برویم، چون نمی توانیم از بازیکنان لژیونر استفاده کنیم. در این مدت چند بازی دوستانه با باشگاه ها و تیم های آفریقایی خواهیم داشت. بعد از این به ایران بازخواهیم گشت و پس از ۳،۴ روز کمپ دیگری در ماه می در مرکز اروپا برگزار می کنیم که در آن ۳،۴ بازی دوستانه خواهیم داشتیم. بعد از این اردو مجدداً به تهران باز خواهیم گشت و سعی می کنیم قبل از رفتن به برزیل بازی دوستانه ای با یک تیم آفریقایی داشته باشیم.

بازی دوستانه با تیم آفریقایی در ایران برگزار می شود
وی با بیان اینکه این بازی دوستانه بازی خداحافظی ما در ایران خواهد بود، گفت: می خواهیم در این بازی بازیکنان تیم ملی پیش از جام جهانی آخرین بازی شان را در ایران داشته باشند و به نوعی این بازی خداحافظی آنها خواهد بود. بعد از این بازی آماده می شویم تا کمپ نهایی مان را در برزیل برگزار کنیم. کمپ سوم، کمپ نهایی ما خواهد بود که ما اول یا دوم ژوئن به برزیل می رسیم و یک بازی دوستانه هم در این کمپ خواهیم داشت. در تاریخ ۱۶ ژوئن نیز برای بازی اول مان در جام جهانی برابر نیجریه آماده خواهیم شد که انشاءالله در این بازی موفق شویم.

زمانی به موفقیت خواهیم رسید که حمایت لازم را از خانواده فوتبال داشته باشیم
سرمربی تیم ملی کشورمان خاطرنشان کرد: اکنون که در خدمت شما هستم این موضوع را می دانم که باید اولین بازی را با نیجریه انجام دهیم. اگر در برنامه های ما مشکلی ایجاد شود و این برنامه ممکن نشود آن موقع زمانی است که حمایت کامل از سوی خانواده فوتبال پشت سر تیم ملی نباشد و باید بگویم ما زمانی به موفقیت خواهیم رسید که حمایت لازم را از خانواده فوتبال داشته باشیم. من این مسئله را باید بگویم که از کفاشیان گرفته تا تمام دوستان و مردمی که فوتبال را دوست دارند همه از این برنامه حمایت می کنند تا ما به موفقیت برسیم.

باید به نظرات افرادی چون دایی، مهدوی کیا، باقری و کریمی توجه کنیم
کی روش  تاکید کرد: همیشه به نظرات مردم احترام گذاشته و معتقدم باید به نظرات افرادی چون علی دایی توجه کنیم که در آلمان، بایرن مونیخ و برای تیم ملی فوتبال بازی کرده است و ببینیم دایی چه نظراتی درباره آماده سازی تیم ایران برای جام جهانی دارد. همچنین باید به نظرات مهدی مهدوی کیا، کریم باقری و علی کریمی دقت کنیم. اینها نظراتی است که در فوتبال مهم شمرده می شود و من با نظرات دایی و بقیه آنها موافقم.

وی افزود: به خاطر اینکه افرادی که از آنها نام بردم در فوتبال اروپا بوده و بهتر از هرکسی می توانند این حقایق را درک کنند که باید خود را به بهترین نحو آماده کنیم. کریم باقری و علی دایی در جام های جهانی قبلی حضور داشته و زود به خانه بازگشته اند، به همین خاطر می دانند که باید خود را به بهترین نحو برای جام جهانی آماده کنیم. باید به حرف های آنها گوش کنیم همانطور که من با آنها موافق و هم عقیده هستم.

مربیان پیشین تیم ملی برای آماده سازی هرچه بیشتر این تیم هم عقیده اند
سرمربی تیم ملی فوتبال یادآور شد: علی پروین درباره آماده سازی برای جام جهانی صحبت کرده است. همچنین تمامی مربیان پیشین تیم ملی در مورد نیاز تیم ایران به آماده سازی هرچه بهتر هم عقیده بودند. من هم مجدداً تکرار می کنم این مشکلاتی است که AFC برای ما ایجاد کرده و ما خودمان آن را به وجود نیاورده ایم، مقصرش باشگاه ها، مربیان، بازیکنان و فدراسیون نیستند اما ناچاریم در این زمینه برنامه ریزی لازم را داشته باشیم.

اولین بازی دوستانه ما مقابل یک تیم آفریقایی است
کی روش تصریح کرد: باید از روزهای فیفا استفاده کنیم، ما پیش از این به جام ملت های آسیا صعود کرده ایم و تنها یک بازی مقابل کویت پیش رو داریم که با کویت به توافق رسیدیم تا این بازی را در تاریخ ۲ مارس ۲۰۱۴ (۱۱ اسفند ۹۲) انجام دهیم و بعد از آن یک دیدار تدارکاتی را در روز ۵ مارس ۲۰۱۴ (۱۴ اسفند ۹۲) که روز فیفا است انجام دهیم و اولین بازی دوستانه ما مقابل یک تیم آفریقایی خواهد بود.

در اردوی اروپا ۴ بازی تدارکاتی انجام می دهیم
وی همچنین به تشریح برنامه های آماده سازی تیم ملی پرداخت و گفت: در اروپا سعی می کنیم ۴ بازی دوستانه داشته باشیم که ۳ بازی آن شبیه سازی گروه مان در جام جهانی است و یک بازی دیگر هم سعی می کنیم انجام دهیم. باید بازی اول مان با یکی از تیم های آفریقایی باشد و بازی بعدی باید در مقابل تیمی از آمریکای جنوبی انجام گیرد. بعد از این بازی هم مقابل یک تیم اروپای شرقی بازی می کنیم و می خواهیم این روند را در اروپا داشته باشیم و گروه مان را در جام جهانی شبیه سازی کنیم. بعد از آن هم به تهران بازمی گردیم و دوباره با یک تیم آفریقایی بازی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه می خواهم رسانه ها یک مسئله را بدانند، گفت: نظر من این است و البته نمی خواهم که رسانه ها با من هم نظر باشند و فقط می خواهم نظر من را بدانند. ما یک ضرب المثل در پرتغال داریم که می گوید این گاو است که وسیله را می کشد و باید این گاو را حرکت دهید شما نمی توانید این گاو و وسیله را یک جا بگذارید و خودش برای شما کار انجام دهد. این نظر من است و اگر بخواهیم به صحبت های اخیر توجه کنیم و به آنها دامن بزنیم به مشکل می خوریم. این گاو همان آماده سازی تیم ملی است و اگر خلاف این ضرب المثل عمل کنیم مانند این است که برخلاف برنامه های مان عمل کرده ایم.

کاپلو برای بازی روسیه مقابل ایران اعلام آمادگی کرد
سرمربی تیم ملی فوتبال افزود: می خواهم در مورد مسئله دیگری با شما صحبت کنم. قبل از قرعه کشی جام جهانی من جلسه ای با دوست خوبم آقای کاپلو داشتم و ایشان به من گفت که می خواهیم با شما بازی دوستانه ای داشته باشیم. من هم علاقه زیادی به بازی با روسیه دارم، چون می تواند بازی جذابی شود. فقط یک مسئله در این میان وجود دارد که آن هم این است روسیه در گروه پرتغال به عنوان تیم اول صعود کرده که از این مسئله هم چشم پوشی می کنم!

به جای روسیه بهتر است با تیم های آفریقایی بازی کنیم
کی روش ادامه داد: وقتی نخستین بازی ما با تیم آفریقایی چون نیجریه است چرا با روسیه باید بازی تدارکاتی انجام دهیم، هدف و علاقه ما این است که مقابل تیم هایی از قاره آفریقا بازی کنیم. باید برای آماده سازی تصمیمات خودمان را بگیریم. وقتی دل درد ندارم چرا باید داروی مربوط به دل درد را بخورم. یا اگر دل درد دارم چرا باید مسکن برای سردرد بخورم.

اگر بخواهیم نگران مصدومیت ها باشیم، نباید خانه را ترک کنیم
وی تصریح کرد: کاری که در ماه مارس انجام می دهیم این است که در مسیر آماده سازی با تیم های آفریقایی بازی کنیم. ما الان چند پیشنهاد مختلف از آفریقا داریم. البته خودمان معتقدیم که باید اولین بازی مان با یک تیم از مرکز آفریقا باشد به خاطر همین بازی گینه یا کنگو را در دستور کار قرار دادیم. هرچند که گزینه اول من گینه است، چون این تیم ۱۰،۱۲ بازیکن حرفه ای دارد که در اروپا بازی می کنند. البته ما نباید نگران مصدومیت ها باشیم چون اگر این طور شود دیگر نباید خانه را ترک کنیم، زیرا ممکن است دچار مشکل شویم!

برای جام جهانی باید ۲۳ هنرمند بزرگ داشته باشیم
سرمربی تیم ملی فوتبال ادامه داد: ما قرار است در اولین بازی مان در جام جهانی مقابل یک تیم صفت و سخت به اسم نیجریه بازی کنیم و باید دیداری دوستانه با تیم های آفریقایی داشته باشیم. چیزی که مجدداً من آن را تاکید می کنم این است که جام جهانی سخت ترین مسابقات فوتبال در دنیا است و مهم این است که ما در این مسابقات بزرگ باشیم به خاطر همین باید ۲۳ هنرمند بزرگ داشته باشیم.

کی روش به دشواری بازی های جام جهانی اشاره کرد و گفت: شما به نیجریه دقت کنید. ما اکثر بازیکنان این تیم را می شناسیم. آنها ۵ مرتبه در جام جهانی حضور داشته و ۱۴ بازی را در این رقابت ها برگزار کرده اند اما چند مسابقه را با پیروزی پشت سر گذاشته اند؟ آمار می گوید از ۱۴ بازی ۴ بازی را برده و در ۱۰ بازی نتیجه منفی به جای گذاشته اند. ما داریم در مورد نیجریه صحبت می کنیم. آنها سابقه زیادی در جام جهانی دارند و به هرحال نیجریه ۲۳ بازیکن دارد که در سطح اول فوتبال اروپا بازی می کنند.

بازی کردن در چلسی و میلان با حضور در فولاد و سپاهان متفاوت است
وی خاطرنشان کرد: مجدداً تاکید می کنم که نیجریه ۲۳ بازیکن دارد که در سطح اول فوتبال دنیا و تیم هایی چون چلسی، میلان، سلتیک و… بازی می کنند و بازی کردن در این تیم ها با بازی کردن در باشگاه هایی چون فولاد و سپاهان فرق می کند. فکر می کنم شما هم موافق باشید که بازی کردن در سپاهان با بازی کردن در دورتموند فرق دارد. تا آنجا که من خبر دارم علی دایی هم اعلام کرده که بازی کردن در بایرن مونیخ برای او متفاوت با بازی کردن در هر تیم دیگری بوده است.

راه دیگری نداریم و من هم مانند ایویچ برای آماده سازی تیم ملی زمان می خواهم
سرمربی تیم ملی فوتبال با اشاره به آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی ۹۸ اظهار داشت: به خاطر دارم ایویچ ۶ ماه وقت برای آماده سازی تیم ملی خواسته بود و من هم می خواهم این کار انجام گیرد هرچند که سخت است ما هیچ راه دیگری نداریم. روی صحبت من اکنون با وزیر ورزش و مدیران عامل باشگاه ها است که می خواهم آنها از ما حمایت کنند و ما به حمایت آنها نیاز داریم. ما باید بازیکنانی که در تیم ملی بازی می کنند را به خوبی آماده کنیم و این موضوع یک تصمیم قاطع از خانواده فوتبال می خواهد و متاسفانه راه حل دیگری نداریم.

برای استقلال کل فوتبال ایران فداکاری کردند
کی روش تصریح کرد: اتفاقات چند ماه پیش را به یادبیاوریم که خانواده فوتبال دست به دست هم دادند و زمانی که استقلال در لیگ قهرمانان آسیا بود از این تیم حمایت کردند. ۴ هفته وقفه در مسابقات برای کمک به استقلال و حضور موفق این تیم در لیگ قهرمانان آسیا انجام شد. زمانی که صحبت از یک باشگاه ایرانی بود کل فوتبال ایران و باشگاه های دیگر فداکاری و از استقلال در لیگ قهرمانان آسیا حمایت کردند. این اتفاق در مورد سپاهان هم رخ داد. سوال من این است که آیا این روش  صحیح است یا اشتباه؟

شک ندارم که جامعه فوتبال از ما پشتیبانی خواهند کرد
وی ادامه داد: وقتی برای این باشگاه ها این فداکاری جهت حضور در لیگ قهرمانان آسیا انجام شده آیا آنها برای حضور بهتر تیم ملی در جام جهانی این فداکاری را انجام می دهند؟ من مطمئنم که این فداکاری انجام خواهد شد و هیچ تردیدی در روی این مسئله ندارم که استقلال همانگونه که تمام فوتبال ایران از آن در آسیا حمایت کردند، تیم ملی را حمایت خواهد کرد چرا که زمانی کل فوتبال ایران مشغول فداکاری برای استقلال بودند و هیچ شکی ندارم که خانواده فوتبال به هر شکل ممکن برای حضور موفق تیم ملی در جام جهانی از ما پشتیبانی خواهد کرد.

اردوی اول تیم ملی با بازیکنان لیگ برتری خواهند بود
سرمربی تیم ملی فوتبال در واکنش به صحبت خبرنگاران و حضار و حمایت آنها از برنامه تیم ملی گفت: کاملاً با شما موافقم و هیچگونه شکی در این خصوص ندارم البته اگر بتوانیم همه تیم های لیگ ایران را برای موفقیت تیم ملی کنار هم بگذاریم بهتر است. اما باید بگویم اردوی اول ما مخصوص و ویژه بازیکنان داخل ایران است و به نوعی اردوی توسعه و پیشرفت است چون ما در این کمپ می خواهیم برنامه بدنسازی ویژه خود را هم اجرا کنیم.

باید کیفیت ملی پوشان را بالا ببریم و به سطح بازیکنان بزرگ دنیا نزدیک کنیم
کی روش ضمن بیان  اینکه ۸۰ تا ۹۰ درصد بازیکنان حاضر در جام جهانی در لیگ های معتبر فوتبال دنیا بازی می کنند، تصریح کرد: ما به خاطر همین مسئله می خواهیم در اردوهای مان کیفیت بازیکنان را بالا ببریم و به سطح بازیکنان بزرگ دنیا نزدیک کنیم. حتماً شما می دانید که ۸۰ تا ۹۰ درصد بازیکنان حاضر در جام جهانی در لیگ قهرمانان اروپا بازی می کنند که این مسئله بسیار مهمی است.

وی تصریح کرد: انتظار شما این است که ما با چه تیم هایی مسابقه بدهیم؟ من بروم با دل بوسکه یا کاپلو صحبت کنم و از آنها بخواهم که با ایران بازی کنند و در سطحی بازی کنند که به آنها هیچ کمکی نمی کند؟ ما باید سطح مان را بالا ببریم و این کار را انجام دهیم یا به آنها بگوییم که سطح بازی شان را پایین بیاورند؟ ما هیچ راهی پیش رو نداریم و تنها راه مان این است که به بازیکنان مان کمک کنیم، سطح شان بالا برود.

هیچگاه الزام و اجباری برای فدراسیون ایجاد نکرده‎ام
سرمربی تیم ملی فوتبال با تاکید بر اینکه هیچگاه الزام و اجباری برای فدراسیون ایجاد نکرده است، اظهار داشت: کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی است و هیچگاه مسئله ای برای ایجاد الزام و اجبار و اینکه این کار را انجام بدهیم و یا نه نداشته است، چرا که این هدف من نبوده بلکه هدف و مسئولیت من این است که بگویم راه آماده سازی ویژه طبیعی و نرمال چنین است و شفاف می گویم که من در مورد آماده سازی تیم ایران چه تصمیماتی دارم و دیگر این برعهده مسئولان فدراسیون فوتبال است که چه تصمیمی خواهند گرفت.

نمی خواهم جدالی را ببرم و یا حرفم به کرسی بنشیند
کی روش ادامه داد: من هیچگاه الزامی به انجام کاری نداشتم و تنها می گویم که چه چیزی بهتر است و در نهایت تصمیمات باید در سطح مقامات فوتبال ایران گرفته شود. من تنها می گویم که باید آماده سازی ویژه ای برای جام جهانی انجام دهیم اما تصمیم نهایی در مورد لیگ یا هر موضوع دیگر را مقامات فدراسیون خواهند گرفت. بگذارید شفاف صحبت کنم من به دنبال آن نیستم که جدالی را ببرم یا بخواهم حرفم به کرسی بنشیند بلکه تنها نظر خود را در مورد نیاز ایران به آماده سازی را بیان می کنم.

تیم ملی باید با غرور خوبی وارد جام جهانی شود
وی یادآور شد: دایی، کریمی، باقری و مهدوی کیا نیز همین نظر را داشتند و من معتقدم تیم ملی باید در زمان مسابقات جام جهانی با غرور خوبی وارد رقابت ها شود و شور و انگیزه بالایی داشته باشد که این موضوع به آماده سازی تیم ملی و اینکه بازی های خوبی را انجام دهیم مربوط است. اگر نتوانیم نتایج خوبی بگیریم برای طرفداران و حامیان فوتبال مایه تاسف خواهد بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: به یاد می آورم روزی که برای اولین بار برای حضور در فوتبال ایران آمدم. از من سوال شد که آیا شما مانند آن دسته از مربیان هستید که برای ناکامی بهانه می آورند، یا نه؟ مجدداً می خواهم بگویم که در رسانه ها گفته شده که کی روش می خواهد بازیکنان را از باشگاه ها بگیرد و مانع حضور آنها در لیگ قهرمانان آسیا شود که باید بگویم این موضوع درست نیست. من اصلاً دوست ندارم این کار را انجام دهم. متاسفانه باید بگویم راه دیگری پیش رو نداریم و برای اینکه موفق شویم باید این کار را انجام دهیم.

اگر نمی خواهند از تیم ملی حمایت کنند، بگویند تا بدانیم تکلیف مان چیست
کی روش ادامه داد: چیزی که می خواهم بگویم بسیار شفاف است. اگر در فوتبال ایران با برنامه من موافق نیستند و نمی خواهند حمایت کنند خیلی راحت به ما بگویند تا من هم بدانم تصمیم چیست. در هفته های اخیر برخی از مربیان اعلام کردند که کی روش می خواهد لیگ برتر را متوقف کند و یا کی روش می خواهد بازیکنان ما را برای جام باشگاه های آسیا از ما بگیرد اما واقعاً اگر می خواهیم کمپ ویژه را برگزار کنیم چاره ای جز این نداریم.

وی تصریح کرد: AFC برگزاری مرحله یک هشتم نهایی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را در تاریخ ۱۴ می ۲۰۱۴ پیش بینی کرده است. حالا یک مسئله ساده و شفاف مطرح می شود. ما ۲ راه حل یکی اینکه بعد از تاریخ ۱۵ می مراحل آماده سازی را آغاز کنیم داریم که به نظر من زمان کافی نیست و دیگری اینکه می توانیم قبل از آن آماده سازی تیم ملی را شروع کنیم. اگر راه اول را پیش بگیریم تیم ملی آسیب بزرگی خواهد خورد و اگر راه دوم را پیش بگیریم باشگاه ها متضرر می شوند. حالا سوال من از شما این است که یکی از این ۲ راه را انتخاب کنید. من هیچ وقت الزام و اجباری نداشتم اما می خواهم انتخاب را به عهده شما بگذارم راه اول یا راه دوم؟ خیلی ساده است من به نظرات همه احترام می گذارم.

مقایسه فوتبال ایران با قدرت های اروپایی جوک قرن است
کارلوس کی روش تاکید کرد: من به نظر تمامی افراد که موافق یا مخالف نظر من هستند احترام می گذارم اما چیزی که به آن احترام نمی گذارم این است که فردی بیاید و بگوید چرا اتفاقات در فوتبال ایران مطابق با شرایط فوتبال آلمان، اسپانیا و ایتالیا رخ نمی دهد. اینکه گفته شود که چرا اتفاقات در آن کشورها اینجا رخ نمی دهد برای من قابل قبول نیست. وقتی کسی چنین اظهارنظری می کند من نمی گویم او مربی خوبی یا بدی است، بی تردید مربی خوبی خواهد بود اما کسی که فوتبال ایران را با فوتبال ایتالیا، اسپانیا و یا آلمان مقایسه می کند و می گوید چرا آن اتفاقات اینجا رخ نمی دهد مطمئناً کمدین است و حرفش طنز!

سرمربی تیم ملی فوتبال تصریح کرد: در واقع این ادعا نه تنها جوک سال نیست بلکه جوک قرن است و مطمئناً فردی که آن را بیان کند آینده خوبی به عنوان کمدین خواهد داشت. اکنون زمانی است که باید دست به دست هم دهیم و متحد شویم و تنها به این مسئله نیاز داریم. می دانم که تصمیم مهمی است اما باید متحد شویم و راه دیگری وجود ندارد. من معتقدم فوتبال ایران و آقای کفاشیان به عنوان رئیس فوتبال ما را برای موفق شدن حمایت خواهند کرد.

فقط به این موضوع فکر می کنم که تیم ملی ایران در جام جهانی موفق شود
کی روش با بیان اینکه برای من مهم نیست که چه تیمی به جام جهانی صعود کرده و چه تیمی صعود نکرده است، گفت: من فقط به این موضوع فکر می کنم که تیم ملی ایران در جام جهانی موفق شود. باید ساده بگویم که اگر دارویی مخصوص نباشد از آن استفاده نمی کنم اما اگر داروی ویژه و مخصوص داشته باشم حتماً از آن استفاده خواهم کرد.

۷۰ تا ۸۰ سال طول کشید تا اسپانیا قهرمان جهان شود اما من ۳ هفته وقت دارم
وی افزود: اسپانیا ۷۰ تا ۸۰ سال طول کشید تا به قهرمانی جهان برسد و کشورهای دیگر هم سال های زیادی وقت صرف کردند تا به چنین فضایی برسند اما من تنها ۳ هفته وقت دارم تا تیم را آماده حضور در جام جهانی کنم! این چیزی است که با توجه به برنامه پیش رو مقابل من قرار گرفته است و برای آن چیزی که تیم های دیگر در ۳۰ سال به دست می آورند من ۳ هفته فرصت دارم.

سرمربی تیم ملی فوتبال تاکید کرد: بنابراین راه حل دیگری نداریم و من ترجیح می دهم راه مخصوص خود را به جای راه های دیگر طی کنم تا شانس خودمان را برای موفقیت بهتر کنیم. اگر ۴ بازی پیش رو داشته باشیم من ابتدا به گزینه اول خود فکر می کنم و سعی و تلاش من این است که به گزینه اول برسم اگر نتوانم، شرایط دشوار خواهد بود و باید به گزینه های بعدی فکر کنیم.

فوتبال بازی تجربه و دانش است
کی روش خاطرنشان کرد: فوتبال بازی تجربه و دانش است اگر در مورد جام جهانی کلی صحبت کنیم تجربه ما بالا است اما به آن دانش و اطلاعات ویژه نرسیده ایم. پس اگر بتوانم به آن تجربه و دانش ویژه برسیم بهتر از آن خواهد بود که تنها یک تجربه کلی به دست بیاورم.

اگر امکاناتی مانند کره داشتیم، نگرانی وجود نداشت
وی ادامه داد: می خواهم بگویم برخی بردها مخرب هستند و هیچ فایده ای ندارند و دروغ می گویند اما برخی باخت ها هستند که به ما تجربه و اطلاع می دهند. مسئله این نیست که ما با تیم های بزرگ بازی کنیم و ببریم و ببازیم، مسئله این است که باید بدانیم چطور بازی کنیم. مجدداً باید بگویم اگر من امکاناتی مانند کره جنوبی داشتیم که بعد از بازی با ما ۱۱ بازی انجام دادند و براساس اعلام سایت رسمی شان ۷ بازی دیگر هم انجام خواهد داد، که تا جام جهانی ۱۷،۱۸ بازی می شود آپشن های زیادی برای انتخاب حریف تدارکاتی داشتیم و دیگر نگرانی وجود نداشت. اما وقتی شما فقط ۴ بازی دوستانه پیش رو دارید انتخاب زیادی نمی توانید انجام دهید.

فوتبال ایران چه سودی از بازی با برزیل برد؟ !
سرمربی تیم ملی فوتبال  گفت: باید یک مثالی برای شما بزنم. اگر در شرایط عادی و کنونی بخواهیم با اسپانیا بازی کنیم برای این بازی آماده نمی شویم و ما باید برای بازی کردن با اسپانیا ابتدا خودمان را آماده کنیم و بعد به مصاف این تیم برویم. من بازی ایران و برزیل را به یاد دارم و از شما می خواهم تنها یک مسئله و نکته از آن بازی بگویید که باعث پیشرفت فوتبال ایران شده باشد. تقریبا ۳،۴ سال پیش بود که بازی دوستانه ایران و برزیل انجام شد و حالا می خواهم به یک نکته اشاره کنید که فوتبال ایران بعد از آن بازی در آن زمینه پیشرفت کرده است. از نظر من این مسئله صفر بوده و به این خاطر ما اکنون نیاز داریم که ابتدا خودمان را آماده کنیم.

کی روش در پاسخ به سوالی پیرامون امکان پایان مسابقات لیگ برتر در صورت برگزاری هر ۶ یا ۷ روز بازی ها اظهار داشت: این سوال کلیدی است و ما هم دغدغه هایی در مود اینکه اگر لیگ ۶ یا ۷ روز برگزار شود آیا در موعد مقرر تمام خواهد شد، داریم. البته این بحثی است که وجود داشته و من از ماه ژوئن هر هفته و هر جلسه مطالبه برنامه مسابقات لیگ را داشته و می گفتم آن را به من بدهید. حتی در افغانستان و سومالی هم اینکه مسابقات در چه تاریخی و چه زمانی برگزار می شود روی وب سایت ذکر شده است.

وی افزود: اینکه مشخص باشد باشگاه ها در چه زمانی بازی دارند در بسیاری از مسائل به آنها کمک می کند و اینکه مشخص می کند به عنوان نمونه در چه زمانی هتل بگیرند اما گویا این مسائل در ایران محرمانه است. استقلال باید بداند چه زمانی بازی دارد و یا طرفداران پرسپولیس باید از برنامه دیدارهای این تیم خبر داشته باشند اما اینگونه نیست. در حالی که در منچستریونایتد شرایط اینگونه نبود و با این مسائل مانند نکات محرمانه برخورد نمی کردند. باز هم می گویم که خودم هم در مورد اینکه اگر بازی ها هر ۶ یا ۷ روز برگزار شود در موعد مقرر لیگ به پایان می رسد تردید دارم.

برنامه لیگ در افغانستان و سومالی مشخص است اما در ایران محرمانه!
کی روش در پاسخ به سوالی پیرامون امکان پایان مسابقات لیگ برتر در صورت برگزاری هر ۶ یا ۷ روز بازی ها اظهار داشت: این سوال کلیدی است و ما هم دغدغه هایی در مود اینکه اگر لیگ ۶ یا ۷ روز برگزار شود آیا در موعد مقرر تمام خواهد شد، داریم. البته این بحثی است که وجود داشته و من از ماه ژوئن هر هفته و هر جلسه مطالبه برنامه مسابقات لیگ را داشته و می گفتم آن را به من بدهید. حتی در افغانستان و سومالی هم اینکه مسابقات در چه تاریخی و چه زمانی برگزار می شود روی وب سایت ذکر شده است.

وی افزود: اینکه مشخص باشد باشگاه ها در چه زمانی بازی دارند در بسیاری از مسائل به آنها کمک می کند و اینکه مشخص می کند به عنوان نمونه در چه زمانی هتل بگیرند اما گویا این مسائل در ایران محرمانه است. استقلال باید بداند چه زمانی بازی دارد و یا طرفداران پرسپولیس باید از برنامه دیدارهای این تیم خبر داشته باشند اما اینگونه نیست. در حالی که در منچستریونایتد شرایط اینگونه نبود و با این مسائل مانند نکات محرمانه برخورد نمی کردند. باز هم می گویم که خودم هم در مورد اینکه اگر بازی ها هر ۶ یا ۷ روز برگزار شود در موعد مقرر لیگ به پایان می رسد، تردید دارم.

علاقه شخصی من است که با سرمربیان لیگ برتری جلسه داشته باشم
سرمربی تیم ملی فوتبال در پاسخ به سوالی پیرامون نشست با سرمربیان تیم لیگ برتری از جمله نمایندگان آسیایی ایران، تصریح کرد: از این سوال تشکر ویژه می کنم. این علاقه شخصی من است که با سرمربیان جلسه داشته باشم، چرا که آنها همکاران من هستند.

مربیان باشگاهی در مورد حضور بازیکنان خود در اردوی تیم ملی تصمیم گیرنده نیستند
کی روش در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه سرمربیان باشگاه ها باید برای جدایی بازیکنان ملی پوش خود تصمیم بگیرند، گفت: این موضوعی نیست که سرمربی ها بخواهند درباره اش تصمیم بگیرند. دایی، قلعه نویی یا کرانچار نمی توانند در این باره تصمیم گیرنده باشند و نباید سرمربیان را وارد این تصمیم گیری کنیم. ایران را فراموش کنید و من می خواهم از سال ۹۸ که در ژاپن حضور داشتم برای شما صحبت کنم. آن زمان ژاپن به جام جهانی ۹۸ فرانسه صعود کرد و من سرمربی ناگویا بودم. آن موقع ۱۲ بازیکن ناگویا در تیم ملی حضور داشتند و فدراسیون فوتبال ژاپن ۱۲ بازیکن ناگویا را ۶ ماه از بازی کردن در تیم باشگاهی محروم کرد تا آنها به وظایف ملی خود عمل کنند.

وی با طرح این پرسش که «فکر می کنید آن زمان من چه کاری انجام دادم؟ » ، بیان کرد: من به این دستور نه گفتم و مخالفت کردم که ۱۲ بازیکن ناگویا ۶ ماه بازی نکنند. من گفتم که می خواهم موفق شوم و این تیم من است و باید از خودم دفاع کنم. من شخصاً موافق نبودم که ۱۲ بازیکن ناگویا ۶ ماه برای تیم باشگاهی شان بازی نکنند اما بعد از آن رئیس فدراسیون ژاپن گفت: آقای کی روش ما از شما متشکریم اما این قاعده و قانونی است که ما برای موفقیت در جام جهانی دنبال می کنیم، از کارهای شما تشکر می کنیم و باید بازیکنان به تیم ملی ملحق شوند و برای ادامه راه به شما پول می دهیم تا باقی بازیکنان جوان را در این مدت تمرین دهید.

سرمربی تیم ملی کشورمان ادامه داد: کرانچار در سپاهان، قلعه نویی در استقلال و دایی در پرسپولیس باید کار خودشان را انجام دهند و من به آنها احترام می گذارم و از کارشان تشکر می کنم و مجدداً می گویم که این تصمیم گیری به عهده سرمربیان نیست و هیئت رئیسه فدراسیون باید در این باره تصمیم گیری کنند.

۲ راه حل بیشتر نداریم یکی اینکه با قایق برویم و دیگری اینکه با هواپیما
کی روش تصریح کرد: من می توانم ۱۰ تا ۱۵ جلسه با سرمربیان لیگ برتر داشته باشم و با آنها صحبت کنم اما این مسئله ای نیست که در این جلسه مطرح شود. ما کنار هم صحبت می کنیم و نظرات دیگران را مدنظر قرار می دهیم اما باید ببینیم فایده آن چه چیزی است. دوباره می خواهم این مسئله را بگویم که ۲ راه حل بیشتر نداریم یکی اینکه با قایق برویم و دیگری اینکه با هواپیما و در این وسط هیچکس نمی خواهد برنامه ای را الزام یا دیکته کند. بالاخره یا باید راه اول را انتخاب کنیم یا راه دوم خیلی ساده است راه اول این است که برنامه خود را از ۱۹ آوریل آغاز کنیم و راه دوم اینکه برنامه آماده سازی را از ۱۵ می شروع کنیم. من فکر می کنم کاملاً شفاف توضیح دادم و دوست ندارم از فردا در رسانه ها بخوانم که فلان مربی گفته کی روش چیزی را به ما الزام کرده و یا از این دست صحبت ها.

وی تاکید کرد: من اینجا هستم تا ببینم آیا امکان اینکه خانواده فوتبال دست به دست هم بدهند و همه را دور هم جمع کنیم شدنی است یا نه، سوال من بسیار شفاف است اینکه اکنون که صعود کرده ایم نباید توقع داشته باشیم به جای تنش ها و مخالفت ها عملی کاملا برعکس انجام شود؟ اینکه من می گویم با نظری موافق نیستم نباید به این معنی باشد که دشمنی دارم و یا اینکه آن فرد در یک زمین و من در یک زمین دیگر هستم بخواهد باب دعوا شود.   این می تواند توصیه من به رسانه ها باشد.

برنامه ای که شانس صعود ما را بالا می برد
سرمربی تیم ملی فوتبال در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در این مورد که طبق صحبت های مطرح شده از سوی او اکنون فوتبال ایران ۲ راه پیش رو دارد که یک راه آن مسیر نرمال و یکی راه ویژه تا جام جهانی است و اینکه در صورت انتخاب هر یک از این ۲ راه چه سرنوشتی مقابل فوتبال ایران متصور خواهد شد پاسخ داد: من فکر می کنم در فوتبال هیچکس نیست که نظر قطعی بدهد و بخواهد پیش بینی کند اما من می گویم اگر تمرین ویژه و آماده سازی مناسب داشته باشیم شانس ما برای صعود بالاتر می رود. ما برای اینکه شانس صعود خود را بالا ببریم باید از برنامه دوم استفاده کنیم و به همین دلیل من روی این برنامه ویژه تاکید دارم و اگر اعتقاد نداشتم که با برنامه ویژه می توانیم شانس صعود را بالا ببریم هیچ وقت روی آن تاکید نمی کردم.

همه دست اندرکاران فوتبال ایران بر این نکته واقف هستند که تیم ملی باید حمایت شود
کی روش افزود: به این دلیل روی برنامه ویژه تاکید دارم که زمان بیشتری می توانیم بازیکنان را دراختیار داشته باشیم. البته به این معنا نیست که ما با برنامه اول شانس صعود نداریم اما در این صورت زمان کمتری بازیکن را در اختیار خواهیم داشت و شانس مان برای موفقیت کمتر می شود. من مجدداً می گویم که بر این عقیده هستم که همه دست اندرکاران فوتبال ایران از جمله مربیان، مدیران و دوستداران فوتبال بر این نکته واقف هستند که تیم ملی باید حمایت شود و هیچکس در این موضوع شکی ندارد اما مسئله ای که پیش روی ما است این است که چگونه می خواهیم این حمایت را انجام دهیم.

کفاشیان، تاج و نبی می خواهند بهترین شرایط را برای این تیم فراهم کنند
وی در مورد بحث دیدارهای تدارکاتی تیم ملی به نکته ای دیگری اشاره و تصریح کرد: برخی مواقع اظهارنظرهای متفاوتی شنیده می شود که من نمی دانم این نظرات از کجا به میان می آید مانند آنکه گفته می شود قرار است با اسپانیا یا ایتالیا بازی کنیم. من حق می دهم که این مسائل باعث نگرانی شود. البته این چیزی نیست که بخواهم بگویم از طریق کفاشیان، تاج و نبی بوده است، چرا که می دانم هر ۳ آنها می خواهند به موفقیت تیم ملی متعهد باشند و بهترین شرایط را برای این تیم فراهم کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ادامه داد: در واقع مشکل به خاطر شرایط سختی است که AFC پیش روی ما قرار داده و ما این صحبت ها و جلسات را برگزار می کنیم تا به راه حل موردنظرمان برسیم. یک مثال بیاورم که متوجه بشوید که این موضوع ساده نیست ما می خواهیم در تاریخ ۵ مارچ بازی دوستانه انجام دهیم اما مشخص نبود که کویت با تغییر برنامه برای بازی با ما موافقت کند یا نه، اگر موافقت نمی شد ما هیچ کاری نمی توانستیم انجام دهیم اما ۲ روز پیش این موافقت به عمل آمد که بازی ما با کویت در تاریخ ۲ مارچ برگزار شود.

کی روش اضافه کرد: همین طور که ۲ روز پیش مشخص شده که تاریخ ۵ مارچ برای بازی دوستانه ما خالی است همین طور هم ما زمان خیلی کمی داریم که تیمی را برای بازی تدارکاتی مشخص کنیم چون تیم ها برنامه ریزی خود را انجام داده اند اما این به این معنی نیست که ما تلاش خودمان را انجام ندهیم فقط باید بگویم ۳ تیم حاضر در جام جهانی می خواهند که در مارچ با ما بازی کنند.

وی گفت: شاید خیلی ساده باشد که من مقابل رسانه ها بگویم کاستاریکا و آفریقای جنوبی می خواهند با ما بازی کنند اما وقتی کویت با تغییر برنامه موافقت نمی کند، دلیلی ندارد که من در این باره حرفی بزنم. از آنجایی که کویت ۲ روز پیش موافقت کرده که در تاریخ ۲ مارچ بازی ما انجام شود، ما هم تلاش خواهیم کرد و با آقای کفاشیان، نبی و تاج دست به دست هم خواهیم داد که در ۵ مارچ یک بازی دوستانه خوب انجام دهیم.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات