حیدری:

مدافع - هافبک ملی پوش استقلال می گوید استقلال با این سبک بازی در آسیا با مشکل مواجه می شود.

به گزارش افکارنیوز ، خسرو حیدری که یک مصدومیت سخت و نسبتاً طولانی را پشت سر گذاشت، بعد از پشت سر گذاشتن این آسیب دیدگی در بازی با فجرسپاسی نمایش بسیار خوبی داشت. در حالی که کار استقلال برای پیروزی گره خورده بود، این سانتر خسرو حیدری بود که با ضربه سر هاشم بیگ زاده تبدیل به گل شد تا استقلال ۳ امتیاز باارزش بگیرد. این در حالی است که خیلی ها معتقدند این تیم خوب فوتبال بازی نمی کند و خسرو حیدری هم این موضوع را قبول دارد. البته او تأکید می کند در فوتبال ایران اکثر تیم ها خوب فوتبال بازی نمی کنند. خسرو در مورد شرایط استقلال و مسائل مختلف دیگر به سؤالات پاسخ می دهد.

* خیلی ها معتقدند وقتی استقلال از لحاظ تاکتیکی به بن بست می رسد، چشم به سانترهای تو دارد. در این خصوص چه صحبتی داری؟

- برای من خیلی خوب شد در اولین مسابقه ای که ۹۰ دقیقه بازی کردم، نمایش خوبی داشتم و توانستم بازی قابل قبولی را ارائه بدهم. در این مدتی که مصدوم بودم، بدنسازی خوبی داشتم و باید بگویم که مقابل فجر خیلی راحت بازی کردم. خدا را شکر می کنم که سانتر من تبدیل به گل شد.

* قبول داری استقلال باید از راه های دیگر به گل برسد؟

- دقیقاً همین طور است و ما باید برای گل زدن دنبال راه های دیگر هم باشیم. البته سانتر از جناحین هم یک تاکتیک است که کی روش هم در تیم ملی تأکید ویژه ای روی آن دارد ولی استقلال باید از طریق حرکات عمقی، شوت از راه دور و کارهای ترکیبی نیز به گل برسد. ما نباید فراموش کنیم که در لیگ قهرمانان آسیا حضور داریم و کارمان هم در ادامه لیگ برتر سخت است.

* چرا استقلال خوب بازی نمی کند؟

- در این مسابقه نسبت به بازی مقابل کاسپین عملکرد بهتری داشتیم ولی در مجموع قبول دارم که خوب بازی نمی کنیم و این سبک بازی برای تیم ما کافی نیست. البته باید این را در نظر گرفت که در طول فصل جاری هیچ وقت استقلال تیم کامل خودش را در اختیار نداشت و ما نتوانستیم در شرایط ایده آل تمرین و بازی کنیم. در مجموع معتقدم که در حال حاضر فقط یکی، دو تیم در لیگ برتر هستند که کمی خوب بازی می کنند. اکثر تیم های لیگ برتری الان خوب فوتبال بازی نمی کنند.

* وقتی وارد زمین چمن ورزشگاه آزادی می شوید و می بینید که تیم تان کمتر از ۱۰۰۰ نفر تماشاگر دارد، چه احساسی پیدا می کنید؟

- واقعاً خیلی بد است. البته ما چه زمانی که صدرنشین باشیم و چه زمانی که در رده پنجم باشیم، شرایط همین طور است و هواداران استقبال نمی کنند.

* دلیلش چیست؟

- یکی از دلایل مهم این موضوع خداحافظی فرهاد مجیدی است و خیلی ها به خاطر او به استادیوم می آمدند. یکی دیگر از دلایل کم تماشاگر بودن تیم ما سرمای هواست و البته دلیل مهم دیگرش این است که خوب بازی نمی کنیم. من معتقدم کل فوتبال ایران ایراد دارد و این موضوع فقط به استقلال مربوط نمی شود. زمان بازی ها هم مناسب نیست، هرچند که برنامه ریزی برای سازمان لیگ هم سختی های خاص خودش را دارد. با این حال بهتر است بازی های پرسپولیس و استقلال در آخر هفته برگزار شود.

* قبول داری استقلال با این سبک بازی به مشکل می خورد؟

- با این سبک بازی در آسیا به مشکل می خوریم. به نظر من تیم ما باید برای لیگ قهرمانان تقویت شود و یکی، دو بازیکن خوب خارجی بگیریم.

* قبول داری جای خالی مجتبی جباری تا الان پر نشده است؟

- جباری بازیکن بسیار خوبی است که برای استقلال تأثیرگذار بود ولی به نظر من یک تیم نباید فقط به یک بازیکن متکی باشد. اگر مجتبی بود، خیلی خوب می شد ولی حالا که نیست، نباید غیبت او را بهانه کنیم. استقلال به اندازه کافی بازیکن خوب دارد که بتواند از لحاظ سبک بازی هوادارانش را راضی کند و همچنین جای خالی جباری پر شود. البته در مجموع باید بگویم که فوتبال ما خیلی عقب است. ما اینقدر عقب هستیم که دل مان به این خوش است که در جام جهانی جلوی مسی بازی کنیم. واقعاً از فوتبال روز دنیا عقب هستیم.

* در مورد مشکلات مالی استقلال چه صحبتی داری؟

- الان مشکلات طوری است که بازیکنان به هیچ عنوان نمی توانند روی پول باشگاه حساب باز کنند. واقعاً همه بازیکنان تحت فشار قرار دارند و این مشکلات همیشه برای استقلال و پرسپولیس وجود داشته است. به نظر من این مشکلات فقط در شرایطی حل می شود که استقلال و پرسپولیس به صورت خصوصی اداره شوند.

* فکر می کنی چرا امسال رقابت مدعیان قهرمانی فشرده است و از حالا نمی توان پیش بینی کرد که چه تیمی قهرمان می شود؟

- دلیلش این است که در لیگ امسال یک تیم شاخص و پرقدرت نداشتیم. اگر یک تیم شاخص داشتیم، شک نکنید که آن تیم الان با اختلاف ۱۰ امتیاز در صدر جدول بود. شما می بینید که هر چند هفته یک بار صدرنشین لیگ تغییر می کند. با این حال مطمئن باشید که استقلال در ادامه بازی های خوبی را انجام خواهد داد.

* راستی از اینکه در پست دفاع راست بازی نمی کنی، ناراضی نیستی؟

- قرار است در ادامه بازی ها هم به عنوان دفاع راست بازی کنیم و همچنین در پست هافبک راست هم به میدان بروم. این موضوع حل شده است.

* فکر می کنی استقلال چند درصد شانس قهرمانی دارد؟

- در نیم فصل دوم بازی های خانگی زیادی داریم و می توانیم از این امتیاز استفاده کنیم. البته این دلیل نمی شود که فقط به این موضوع دل خوش کنیم و منتظر شانس باشیم. در فوتبال یک روز بدشانس هستی و یک روز خوش شانس، بنابراین ما باید در نیم فصل دوم قوی باشیم و حرفه ای بازی کنیم.

* اصلی ترین رقیب استقلال چه تیمی است؟

- من فکر می کنم تیم های بالای جدول همه شانس قهرمانی دارند ولی تراکتور، پرسپولیس و سپاهان را رقیبان اصلی استقلال می دانم.

* در مورد گروه ایران در جام جهانی چه صحبتی داری، آیا واقعاً باید توقع داشت که تیم ملی صعود کند؟

- من فکر می کنم حرف های آقای کی روش که گفته صعود ایران مثل فیلم مأموریت غیرممکن است، درست بود. ما کار سختی داریم و شما می بینید که تیم هایی مثل کره و ژاپن چقدر بازی دوستانه انجام می دهند. سابقه حضور آنها در جام جهانی بیشتر است و اتفاقاً به مراحل حذفی هم صعود کرده اند. به نظر من کار برعکس شده، عوض اینکه ما بازی های دوستانه انجام دهیم و تجربه خودمان را بالا ببریم، آنها این کار را انجام می دهند.

* با این شرایط تیم ملی فقط باید برای دیدن مسی به جام جهانی برود و برگردد. درست است؟

- شاید این طور باشد. ما حداقل باید از زمان باقیمانده استفاده کنیم تا آماده شویم. در مجموع باید بگویم که خیلی عقب هستیم و در جام جهانی هم باید منتظر معجزه کروش باشیم. او در ۳ بازی آخر مقدماتی جام جهانی تیم را خیلی خوب جمع کرد و باید انتظار داشته باشیم که در جام جهانی هم چنین کاری را انجام دهد. خیلی ها از قدرت آرژانتین حرف می زنند ولی باید بگویم که نیجریه و بوسنی هم فوق العاده هستند و ما بازی معمولی نداریم.

* راستی از توهین کاربران ایرانی به مسی تعجب نکردی؟

- فکر می کنم آنهایی که توهین کردند، به اصطلاح هوادارنما بودند. ما ایرانی ها خیلی مواقع کارهایی می کنیم که جالب نیست و آن وقت از فرهنگ غنی خودمان حرف می زنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات