محمد علی آبادی و گروه همراهانش در هیات اجرایی کمیته ملی المپیک باری دیگر با تغییر شرایط حضور در انتخابات، آیین نامه حضور در انتخابات، امکان حضور رقبای جدید در این انتخابات را از بین بردند.

به گزارش افکارنیوز ، محمد علی آبادی و گروه همراهانش در هیات اجرایی کمیته ملی المپیک باری دیگر با تغییر شرایط حضور در انتخابات، آیین نامه حضور در انتخابات، امکان حضور رقبای جدید در این انتخابات را از بین بردند.

اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک با تصویب آیین نامه داخلی انتخابات کمیته حق حضور اعضایی که در ۴ ساله گذشته و در دولت قبلی از ورزش دور مانده بودند را سلب کردند. محمد علی آبادی بعد از برگزاری نشست هیات اجرایی که با ۷ عضو برگزار شد خیلی صریح در این باره گفت: «بر اساس آیین نامه جدید تنها اعضایی از هیات رئیسه فدراسیون ها حق شرکت در انتخابات به عنوان کاندیدا را دارند که حداقل ۶ ماه از عضویت شان به عنوان عضو هیات رئیسه گذشته باشد. » با همین مصوبه کوتاه افرادی مثل امیر خادم و مصطفی هاشمی طبا که تلاش دارند تا به عنوان کاندیدای مستقل در انتخابات شرکت کنند، اجازه حضور به عنوان نامزد در این انتخابات را از دست می دهند. از سویی دیگر، این هیات اجرایی با انتخاب افرادی چون رحیمی، هادوی، دهخدا، هاشمی و یک داور تکواندو به عنوان نخبگان ورزش کشور و البته انتخاب تعدادی از ورزشکاران همسو با خود به عنوان نمایندگان ورزشکاران المپین صدای تعدادی از اعضای هیات اجرایی مثل خسروی وفا را در آورده است. آنها اعتقاد دارند این اعضا برای روز مجمع چیده شده اند.

همه این اتفاقات در حالی می افتد که همچنان وزارت ورزش موضع مشخصی برای رصد اتفاقات ندارد اما آیین نامه اجرایی جدید تنها این فرصت را به وزیر ورزش می دهد که بتواند به عنوان عضو مجمع رودرروی رئیس کمیته ملی المپیک رقابت کند. رقابتی که با توجه به نوع چینش اعضای مجمع هیچ تضمینی برای برنده بودن وزیر دولت یازدهم در انتخابات نخواهد بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات