کارشناس فوتبال کشورمان گفت: با این روند و همکاری نکردن باشگاه ها با تیم ملی نمی توان بیش از ۵ درصد شانس متصور شد و نباید فقط همه نگاه مدیران متوجه جام جهانی باشد.

به گزارش افکارنیوز ، بهتاش فریبا در خصوص" شانس تیم جوانان ما برای صعود به مسابقات المپیک" اظهار داشت: متأسفانه شانس ما خیلی کم است، در واقع نمی توان شانس زیاد را متصور شد به نظر من نمی توان بیش از ۵ درصد برای تیم ملی شانس قائل شد.

پیشکسوت و کارشناس فوتبال کشورمان با اشاره به شرایط موجود افزود: متأسفانه اصلاً شرایط موجود در فوتبال کشورمان مساعد نیست حتی برنامه ریزی نیز سخت شده که نمی توان اولویت ها را تعیین کرد.

فریبا با توجه به اولویت نادرست مدیران فوتبالی تصریح کرد: مدیران فوتبالی کشورمان همه اولویت و توجه شان را معطوف به جام جهانی کرده اند که این اشتباه مطلق است. این خوب است که ما به موفقیت تیم در جام جهانی و ارائه بازی های خوب می اندیشیم و نباید همه توجه مدیران معطوف جام جهانی باشد، زیرا تیم ملی به جام جهانی رفته و بازیهای خود را انجام داده ولی سال های آینده وقتی این بازیکنان بازنشسته شده و از جرگه فوتبال خارج شده باید پشتوانه ای وجود داشته باشد که جای این بازیکنان را پر کند وقتی از هم اکنون به این جوانان توجه نشود در آینده با تیم پیر روبرو که بعداً می فهمیم چه اندازه ضرر کرده ایم.

پیشکسوت فوتبال کشورمان ادامه داد: تیم ملی نهایت حضورش در جام جهانی ۳ بازی یا ۴ بازی است اما باید به فکر پشتوانه و ذخیره در آینده هم بود قرار نیست تیم ملی فقط معطوف به همین زمان باشد، بلکه آینده و پشتوانه بازی را نیز در نظر گرفت.

وی تأکید کرد: همه چیز نباید قربانی جام جهانی شود و باید به تیم ملی زیر ۲۲ ساله ها نیز نگاهی انداخت.

بهتاش فریبا به مسئله باشگاه ها پرداخت و عنوان داشت: البته از طرفی نیز به باشگاه ها حق داد، درست یا غلط باید به این باشگاه ها توجه کرد، هر ۲ جزو مسائل ارجح هستند. پرسپولیس پول هنگفتی پرداخت پرداخت کرده که مسلمان و صادقیان را به خدمت بگیرد که در باشگاه های آسیا، لیگ برتر و جام حذفی بازی کند زمانی این ۲ بازیکن در تیم نیستند پول و سرمایه اش به هدر می رود که این مشخص کننده شرایط مطلوب نیست.

کارشناس فوتبال کشورمان به راهکار این موضوع پرداخت و تصریح کرد: درست است هر ۲ ارجحیت دارند اما امیدوارم با برنامه ریزی درست و مطلوب و نیت صحیح بتوان هم موفقیت تیم ملی را دنبال و هم باشگاه ها در این تعامل متضرر نشوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با بوجود آمدن شرایط مطلوب روشی اتخاذ شود که هر ۲ هم باشگاه ها و هم تیم ملی به نحو احسن از این شرایط سود ببرند تا شاهد موفقیت تیم ملی و صعود به المپیک و رسیدن به آرمان های مطلوب باشگاه ها و رضایت مان از ارائه بازیکن به تیم ملی جوانان باشیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات