گزارشی در روزنامه آ. اس منتشر شده که از رازهای موفقیت ستاره پرتغالی رئال مادرید در حفظ فیزیک بدنی ایده آلش خبر می دهد

به گزارش افکارنیوز ، «مهمترین راه بازیابی برای من در جلسات تمرینی است که بعد از بازیها انجام می دهم. استراحت واژه ای کلیدی در زندگی روزمره من است تا بتوانم درحرفه ام موفق بوده وعمر فوتبالی ام را طولانی تر کنم. » اینها جملات کریستیانو رونالدو هستند که در توصیف راز موفقیتش برزبان آورده. هنوز خیلی ها راجع به بازی ۲۰ آوریل سال ۲۰۱۱ که کریس رونالدو توانست در مستایاخوش درخشیده و گل سرنوشت ساز تیمش در فینال جام حذفی اسپانیا بعد از ۱۰۲ دقیقه بازی کردن را به ثمر رساند صحبت می کنند. خیلی ها می خواهند بدانند که کریس چطور توانسته در ۵۹ بازی ۶۹ گل به ثمر برساند. راز موفقیت او در تمرینات بازیابی ای است که بعد از انجام بازیها برگزار می کند

بعد از اتمام یک مسابقه، کریس مثل سایر بازیکنان برای صرف شام با خانواده یا قهوه خوردن با دوستان نمی رود ودر شهرک ورزشی تمرینات دیگری را دنبال می کند. او اول در داخل استادیوم غذا می خورد وچیزی می نوشد تا آب از دست رفته بدنش را بازیابی کند. کمی میوه، پیتزا و یا غذاهای حاوی کربوهیدرات برای کریس کافی است واو بلافاصله تمرینات بازیابی اش را آغاز می کند.

اگر بازی دربرنابئو برگزار شود، کریس مستقیما به خانه می رود و درجکوزی آب سرد و بلافاصله آب گرم عضلاتش را جان می دهد. طبق مطالعه ژورنال بین المللی پزشکی ورزش، این استفاده از جکوزی بهترین مدت برای بازیابی عضلات بعد از برگزاری یک بازی است.

کریس درابتدا ۵دقیقه در جکوزی آب گرم (بین ۳۸ تا۴۴ درجه سانتی گراد) می رود و بلافاصله بعد از آن برای ۳ دقیقه در جکوزی آب سرد قرار می گیرد. این پروسه برای نیم ساعت تکرار می شود تا بدین ترتیب گردش خون در عضلاتش به حالت عادی برگردد واز لخته شدن احتمالی خون و تورم عضلاتش جلوگیری کند و درعین حال با غذاهایی که قبل از بازی خورده، تمام مواد مغذی لازم و فیبر کافی به بدنش برسد.

بعد از آن رونالدو به استخر می رود و بیست دقیقه ای شنا می کندشنا یکی از ورزشهای مورد علاقه کریس است و او تقریبا هرروز دقایقی شنا می کند وبعد از بازیها حتما این کار را برای ریلکسیشن بیشتر انجام می دهد تا بتواند اتفاقات بازی را نیز فراموش کرده وذهنش را از ماجراهای پیشین خالی کند

آئورلیو پریه را، کاشف رونالدو در مورد یکی از کلیدهای موفقیت رونالدو گفته: «رونالدو می داند که هیچ برد یا باختی جاودانه نیست. » بعد از خروج از استخر، کریس رونالدو تقریبا پرونده اتفاقات قبلی را برای خودش می بندد ولی قبل از ترک شهرک ورزشی دوش هم می گیرد تا کاملا کارش را تمام کند.
ستاره پرتغالی عادت دارد تا روزی دست کم ۸ ساعت بخوابد ولی مثل تمام ورزشکاران خوابیدن بعد از انجام یک بازی کار سختی است. به همین خاطر در ورود به خانه او برای ۵ دقیقه دیگر در جکوزی آب گرم می رود تا بخار آن آرامش مضاعفی به او داده و سیستم عصبی بدنش را در آرامش فرو ببرد. با همین کارها رونالدو خیلی سریع خودش را برای بازی بعدی تیمش آماده می کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات