زهرا اشراقی می گوید که پرسپولیس را با علی پروین شناخته است.

به گزارش افکارنیوز ، اگر نام زهرا اشراقی را میان سیاسیون بیاورید، اول تصویر یک سیاستمدار، فعال حقوق بشر و مدافع حقوق زنان برای شان ترسیم می شود. اگر میان مردم عامه همین نام را به زبان برانید، او را به عنوان نوه دختری امام خمینی (ره) و البته فرزند حجت الاسلام شهاب الدین اشراقی و همسر محمدرضا خاتمی می شناسند اما چه کسی باور می کند نوه دختری امام (ره) و فعال سیاسی و مدافع حقوق زنان، یک پرسپولیسی دو آتشه، هوادار سرسخت علی پروین و پیگیر نتایج و بازی های سرخ پوشان باشد؟


زهرا اشراقی را می توان یکی از فوتبالی ترین سیاسیون ایران دانست که البته دایره اطلاعات فوتبالی اش از بسیاری از عوام هم بیشتر است. می گوید وقتی پرسپولیس بد بازی می کند و از حریف عقب می افتد، آنقدر عصبی می شود که گاهی تلویزیون را خاموش می کند. می گوید علاقه اش به پرسپولیس با علی پروین گره خورده و آنقدر شیرین از فوتبال و خانواده فوتبالی اش حرف می زند که نمی توان از حرف هایش گذشت.

زندگی در خانواده ای فوتبالی که حتی پدربزرگ انقلابی و رهبر یک جامعه هم هرگز علاقه اش به فوتبال را بین اهالی خانه کتمان نمی کرده او را هم یک علاقه مند فوتبال ساخته.


* سلام خانم اشراقی. تماس گرفتم تا درباره دربی ۷۸ صحبت کنیم…

- درباره دربی؟ بازی پرسپولیس- استقلال؟


* بله. مگر ایرادی دارد؟

- آخر من زیاد کارشناس نیستم.


* اما اظهارنظر شما را در مورد کریس رونالدو و توپ طلایی که به دست آورد را خواندم که دست کمی از نظرات کارشناس های خبره نداشت. حالا هم می خواهم از فوتبال خارجی قدم بگذارید به فوتبال داخلی و از دربی صحبت کنید…

- اظهارنظر درباره رونالدو را یکی از بچه های فامیل روی صفحه اجتماعی ام گذاشت. یعنی اینکه من گفتم و او هم نوشت. در مورد دربی هم اجازه بدهید انجام شود و بعد من صحبت کنم.


* اما صحبت های شما قبل از برگزاری بازی می تواند جالب باشد. به خصوص اینکه شنیده ام پرسپولیسی هستید و اغلب پیش بینی هایتان درست از آب در می آید. به همین دلیل چند سوال کوتاه می پرسم و مصاحبه را تمام می کنم.

- خب الان تیم ملی مهم تر از تیم های باشگاهی است اما من حرف شما را تایید می کنم. پرسپولیسی هستم اما نه آنقدر متعصب. برخی اوقات در مورد بازی های پرسپولیس در فیس بوک مطالبی می نویسم و حالا هم امیدوارم جمعه استقلال را شکست بدهیم.


* فوتبال را از چه زمانی دنبال کردید؟ اصلا چه شد که علاقه مند به فوتبال و تماشای آن شدید؟ از فوتبالیست ها می پرسم، چه کسی مشوقتان شد که فوتبالیست شدید. حالا از شما می پرسم که چه کسی شما را تشویق کرد برای تماشای فوتبال و البته طرفداری از پرسپولیس؟

- از بچگی فوتبال را دوست داشتم و از تلویزیون بازی ها را تماشا می کردم. از آن دورانی که علی پروین بازی می کرد. بازی اش را دوست داشتم و اصلا تنها به خاطر پروین پرسپولیسی شدم.


* اما به هر حال کسی از خانواده شما باید نقش مشوق را بازی می کرد یا اینکه فوتبال می دید تا شما هم علاقه مند شوید. آن فرد که بود؟

- ببینید برادران من، همسرم و همه فامیل ها فوتبالی هستند. پس چندان عجیب نیست که من هم علاقه مند شوم به فوتبال و این ورزش را تماشا کنم. ضمن اینکه برادرها همراه با دایی هایم به این ورزش علاقه داشتند و به همین دلیل من هم علاقه پیدا کردم.


* حالا چرا میان این همه ورزش، به فوتبال علاقه پیدا کردید؟

- چون فوتبال بیشتر نمود دارد و در جامعه همه دنبالش می کنند. به همین دلیل من هم از دوران بچگی اخبارش را دنبال می کنم و به تماشای بازی ها می نشینم.


* در خانواده کری هم می خوانید برای استقلالی ها؟

- در خانواده ما دخترم استقلالی است که الان ازدواج کرده. پسرم اما پرسپولیسی است و برادرم مرتضی هم استقلالی. با هم کری می خوانیم اما در حد نرمال و شوخی های معمولی. اینطور نیستیم که زمان کری خواندن عصبانی شویم و سر همدیگر داد بزنیم.


* پس در خانواده استقلالی هم دارید. فکر می کردم همه خانواده شما پرسپولیسی هستند…

- اینطور نیست واقعا. از سه برادری که دارم یکی پرسپولیسی است و دو تای دیگر استقلالی. همانطور که گفتم دخترم هم استقلالی است. در خانواده از طرفداران دو تیم هم داریم.* اما گفته می شد چون تاج یا همان استقلال مورد حمایت حکومت سابق بودند، خانواده امام (ره) همه پرسپولیسی هستند. درست بر خلاف خانواده حکومت سابق…

- نه بابا. این صحبت ها چه ربطی دارد به ورزش. فوتبال، فوتبال است و ربطی به سیاست ندارد. من قبل از انقلاب، مثل حالا زیاد در جریان فوتبال نبودم. فقط این را می دانم اکثر آنهایی که استقلالی هستند، بعد از انقلاب طرفدار این تیم شده اند.


* حضرت امام (ره) هم فوتبال را دنبال می کردند؟

- امام همیشه فوتبال می دیدند اما طرفدار تیمی خاص نبودند.


* دربی را پیش بینی می کنید؟

- پیش بینی که سخت است اما فکر می کنم مساوی شود.


* واقعا مساوی می شود؟

- من هر وقت که پیش بینی می کنم، پیش بینی هایم درست از آب در می آید. مثلا همین ۶ گلی که پرسپولیس به رقیبش زد.


* بازی با مس کرمان؟ واقعا پیش بینی کرده بودید که پرسپولیس ۶- صفر می برد؟

- ۶ بر صفر که نه اما قبلش گفته بودم که پرسپولیس با اختلاف گل برنده می شود. در صفحه شخصی ام هم اعلام کردم و نوشتم.


* شما که پیش بینی تساوی در دربی را کرده اید، تساوی با گل یا بدون گل؟

- احتمالا یک- یک اما اگر پرسپولیس برد امیدوارم استقلالی های عزیز خونسردی خودشان را حفظ کنند.* اما الان وضعیت تیم شما زیاد روبراه نیست. بازیکنان پرسپولیس اعتصاب کرده اند و تمرین نمی کنند. آیا با این شرایط هم به موفقیت پرسپولیس امیدوارید؟

- این اتفاقات، روحیه پرسپولیسی ها را ضعیف نمی کند. به هر حال هر چه پیش آید، خوش آید. امیدوارم نتیجه خوب باشد، با توهین و زد و خورد همراه نباشد و خیلی بی حاشیه به پایان برسد.


* بازیکنان پرسپولیس را هم می شناسید؟

- بعضی از آنها را می شناسم اما نه در آن حد که بدانم دقیقا در چه پست هایی بازی می کنند. خیلی به آن شکل پیگیر خود بازیکنان نیستم و زیاد سراغشان نمی روم. دلیلش هم این است که بازیکنان مدام عوض می شوند و برای چند سال در تیم نمی مانند. فقط بازی های پرسپولیس را دنبال می کنم و هر وقت هم بد بازی کند، اعصابم خرد می شود، تلویزیون را خاموش می کنم و دیگر ادامه بازی را نمی بینم.


* شاید فردا هم اعصابتان خرد شود و بازی را نبینید…

- هرگز. ان شاءا… که می بریم. خیلی امیدوارم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات