سرمربی استقلال با حساس دانستن داربی ۷۸ ابراز امیدواری کرد که از این دیدار استقبال خوبی شود و تماشاگران از دیدن آن لذت ببرند.

به گزارش افکارنیوز ، امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از داربی ۷۸ پایتخت گفت: این بازی همان طور که می دانید بسیار حساس است و استقبال پرشور هواداران از تمرین دو تیم بیانگر همین است. درست است که این بازی سه امتیازی است، اما برد و باختش برای تماشاگران مهم است. امیدوارم که بازی خوب و با کیفیتی ارائه شود تا تماشاگران حاضر در استادیوم و بینندگان تلویزیونی از آن لذت ببرند. شرایط ما خدا را شکر خوب است و غلام نژاد و اولادی به جمع ما بازگشته اند و ۱۸ نفرمان تکمیل است.

او در پاسخ به سوالی درباره بیانیه های دو باشگاه علیه یکدیگر و این که آیا این مساله در حضور تماشاگران در استادیوم موثر است یا خیر؟ اظهار کرد: من از رویانیان تشکر می کنم که به تمرین ما آمد. قرار است فتح الله زاده هم بعد از ظهر به تمرین آنها برود و بازدید آنها را پس دهد. اعتقاد دارم همه ما باید به دنبال قشنگی فوتبال باشیم. بعد از عکسی که از رحمتی منتشر شد فتح الله زاده نگذاشت تا عکس مشابه پرسپولیسی ها چاپ شود. در تمام دنیا به دنبال زیبایی های فوتبال هستند. در دیدارهای حساس تمام دنیا بعد از بازی مدیران و مربیان در کنار هم هستند و همه چیز تمام می شود. ما هم باید به این سمت برویم. امیدوارم از این دیدار استقبال خوبی شود و دیگر این مسائل تکرار نشود. البته بیانیه نخست باشگاه استقلال فنی بود اما به هر حال مسائلی پیش آمد و مدیران دو باشگاه ورود کردند و این مساله هم تمام شد. ما با آقای رویانیان صحبت کردیم که دو بازی برای کارهای خیریه در سال انجام دهیم تا درآمد و هزینه اش صرف مسائل خیریه شود. البته این طرح خام است و خود رویانیان گفت که باید این طرح عملی شود. همان طور که گفتم ما باید به سمت قشنگی های فوتبال برویم.

 قلعه نویی در بخش پاسخ به سوالات خبرنگاران ابتدا درباره وضعیت مصدومانش گفت احمد جمشیدیان و کبه جزو مصدومان ما هستند و تیم پزشکی تلاش می کند تا مهدی نظری را برساند. البته الان خوشحال هستیم که تعدادمان به ۱۸ نفر رسیده است.

سرمربی استقلال در پاسخ به سوالی مبنی بر این که مردم و هواداران از تساوی دو تیم پرسپولیس و استقلال خسته شده اند، آیا استقلال برای بازی فردا برای برد به میدان می آید؟ اظهار کرد: این که دلایل تساوی های اخیر ممکن است غیر فنی باشد قبول ندارم. قطعا فنی بوده است، ضمن این که باید بگویم که ما هم دوست داریم در این مسابقه گل های زیادی ردوبدل شود. من زمانی که سرمربی سپاهان و یا تراکتورسازی بودم، مقابل پرسپولیس نتایجی به دست می آمد که جدا از این که چه تیمی برنده می شد، پنج تا هفت گل داشت. طبیعتا امیر قلعه نویی به دنبال فوتبال هجومی است، اما به هر حال باید شرایط موجود را در نظر بگیریم و بر اساس مهره هایی که داریم بازی کنیم. معتقدم که علی دایی هم همین طور خواهد بود و البته باید توجه داشته باشیم که شرایط داربی فرق می کند.

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که آیا اختلاف امتیاز و جایگاه دو تیم در جدول تاثیری بر این مسابقه می گذارد؟ گفت: بازی های پرسپولیس و استقلال بازی های جدولی نیست. تمام این صحبت ها به قبل از سوت شروع مسابقه است، اما وقتی که سوت زده می شود دیگر واقعیات در زمین همه چیز را روشن می کند. هیچ کدام از دو تیم به این فکر نمی کنند که در جدول چندم هستند و دو تیم در تلاش ند تا از لحظه های و موقعیت های حساس استفاده کنند.

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که آیا برای بستن بازی و کسب یک امتیاز به زمین نمی روی؟ گفت: سیستم مورد علاقه من ۲-۴-۴ لوزی است. در سپاهان و تراکتورسازی که بودم هم به این سیستم علاقه زیادی داشتم. اما در عین حال بر اساس بازیکنانی که داریم باید تیم را ارنج کند. ما فردا مقابل پرسپولیس با سه مهاجم بازی می کنیم. اما برای هر کدام از خطوط حمله و دفاع باید برنامه خاصی داشت. در تیم هایی که بودم همواره علاقه به فوتبال تهاجمی داشتم و گل های زده تیم من بعضا رکوردار بوده است و چندین مرتبه آقای گلی هم برای تیم من بود. اما امسال جنس مان جور نشد. الان هم الحمدالله بازیکنانمان یکی یکی کم می شوند! بعد از سه سال به استقلال آمدم و در سال اول سعی کردیم زوج سازی کنیم و بر اساس همین دیدگاه استقلال فصل گذشته در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر خوب بازی کرد.

وی افزود: اما تیمی که ساختیم بازیکنانش همه رفتند و خیلی از بازیکنانش جدا شدند. نفرات جایگزین داشتیم، اما بعضی از آنها نتوانستند به ما کمک کنند مانند احمد جمشیدیان. همین باعث شد که گل زده تیم ما این فصل کم شود. فردا هم سعی می کنیم بازی خوبی انجام دهیم.

قلعه نویی هم چنین در پاسخ به سوال مشابه دیگری که آیا استقلال با توجه به ظرفیتش رو به بازی دفاعی خواهد آورد، گفت: شما باید سوال حاشیه تان را حتما بپرسید. فوتبال مثل شطرنج است. هر حرکتی که انجام می دهید باید به حرکت حریفتان هم باشد. ما به شرایط تیم مقابل و تیم خودمان نگاه می کنیم. هدف اولمان گل نخوردن و هدف دوممان پیروزی است. این اصول فوتبال در تمام دنیا است.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که گفته می شود بعضی از هواداران استقلال از رفتن جواد نکونام خوشحال هستند و آیا چنین است؟ تصریح کرد: ما باید قدرشناس زحمات تمام کسانی باشیم که حتی یک روز برای تیم استقلال زحمت کشیده اند. نکونام یک سال و نیم در تیم ما بازی کرد و زحمت کشید. الان هم که او جدا شده برای او و همین طور پژمان منتظری و کسانی که جدا شده اند آرزوی موفقیت می کنم.

قلعه نویی با خنده و تعجب ادامه داد: الان هم ظاهرا چند دعوتنامه جدید در راه است. دو بازیکن ملی پوش ما دیروز آمدند و گفتند که می خواهند از استقلال بروند. نمی دانم چرا عده ای که عنوان می کنند من سنتی هستم و کار بلد نیستم الان مدام برای بازیکنان ما دعوتنامه می آید. بعد از داربی نام این بازیکنان را می گویم. ناراحتی من این است که اگر همین طور جلو برویم تعداد بازیکنانمان کمتر و کمتر می شود! نمی دانم چرا آن وقت که در پنجم و ششم جدول بودیم کسی بازیکنان ما را نمی خواست، اما الان همه به دنبال بازیکنان ما هستند.

خبرنگاری خطاب به قلعه نویی گفت که آیا جایی شما را نمی خواهند که او خندید و پاسخ داد: من را دهاتمان هم نمی خواهد!

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که فکر می کنید بازی فردا برنده داشته باشد، گفت: ان شاءالله که بازی فردا برنده داشته باشد. البته انقدر جو سازی شده است که این بازی برنده داشته باشد.

سرمربی استقلال خطاب به هواداران دو تیم گفت: از تماشاگران دو تیم استقلال و پرسپولیس می خواهم که فردا تمام انرژی شان را برای تیم خودشان بگذارند و به یکدیگر احترام بگذارند. باید از کار خوبی که مدیران دو باشگاه انجام داده اند الگوبرداری شود و سکوها به این مساله توجه کنند. من همان طور که قبلا هم گفته ام برنامه ای داشتند که فوتبال به این روز بیفتد! و به هدفشان هم رسیدند. ۸۰ هزار تماشاگر را به هشت هزار نفر تقلیل داده اند و الان هم به دو هزار نفر رسانده اند! اما حرف من این است که ما به عنوان باشگاه های استقلال و پرسپولیس اگر الان که تنها دو تیم هستیم بتوانیم شرایطی را ایجاد کنیم تا به دو باشگاه واقعی تبدیل شویم، می توانیم برای جامعه فرصت سازی کنیم و جلوی بسیاری از آسیب های اجتماعی را بگیریم.

وی افزود: همان طور که قبلا هم در صحبت هایم گفته بودم زمانی به ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی رفته بودم و برای بازی دو تیم پرسپولیس و استقلال ۱۵ هزار تماشاگر به ورزشگاه آمده بود. من از دکتر روحانی و همین طور دکتر گودرزی می خواهم به استقلال و پرسپولیس مثل یک فرصت نگاه کنند. ۳۴ سال تکلیف این دو باشگاه نامشخص بود و هیچ ردیف بودجه ای نداشتند. یک روز دست تعاون بودند و یک روز در جای دیگر. این شرایط نمی تواند به ما کمک کند و این نهادها هم هیچ کمکی نمی توانند به ما داشته باشند. من از دکتر روحانی خواهش می کنم که به دو باشگاه توجه خاصی داشته باشند. ضمن این که اگر تمام ورزشگاه های ما وضعیت زمین شان مانند آزادی باشد فوتبال ایران رشد چشمگیری خواهد داشت. هر تیمی که در ورزشگاه آزادی مقابل ما قرار می گیرد چه بالای جدول باشد چه پایین خوب بازی می کند و این نشان می دهد که تیم ها می توانند در زمین خوب بازی کنند. همیشه گفته ام استقلال در آسیا به بلوغ تاکتیکی می رسد چرا که در مرحله گروهی سه بازی در آزادی به میدان می رود و در سه بازی هم در زمین های با کیفیت خارج از کشور.

وی ادامه داد: به نظر من ایرانی ها از نظر هوش و نیروی انسانی مستعد جزو بیست کشور اول دنیا هستند شرایط باید فراهم باشد تا بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم. ما در حال حاضر مشکل مالی داریم. به عنوان مثال الان می خواهیم آرش برهانی را به خاطر فلان حرکت جریمه کنیم اما به او پولی ندادیم که جریمه کنیم!
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات