رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بروجرد:

لرستان خبر: رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بروجرد گفت: در حال حاضر سرانه فضای ورزشی اداره ورزش و جوانان این شهرستان به ازای هر فرد به طور میانگین 45 سانتیمتر مربع است.

لرستان خبر، محمود ترابی صبح امروز در جلسه‌ای به مناسبت فرا رسیدن هفته تربیت بدنی، اظهار داشت: چندین پروژه در مجموعه ورزشی ولایت در حال اجرا و احداث است که از آن جمله می‌توان به احداث سالن باستانی اشاره کرد که تاکنون 80 درصد پیشرفت کاری داشته است.

 

وی عنوان کرد: خانه تکواندو با پیشرفت تقریبی 20 تا 30 درصدی و چمن مصنوعی استاندارد با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان در میدان زائران کربلا با پیشرفت تقریبی 30 تا 40 درصدی از دیگر پروژه‌های این مجموعه است.

 

این مسئول با اشاره به احداث استادیوم 15 هزار نفری در مجموعه ورزشی ولایت خاطرنشان کرد: دیواره صخره‌نوردی از دیگر پروژه‌های این مجموعه است که در سالجاری اعتباری برای آن در نظر گرفته نشده است.

 

ترابی عنوان کرد: پروژه هتل ورزش مجموعه ورزشی ولایت نیز پس از گذشت چند سال از کلنگ احداث آن به دلیل کمبود اعتبارات کشوری در حوزه ورزش تکمیل نشده است.

 

وی با اشاره به اینکه سال گذشته اعتبار 400 میلیون تومانی این پروژه تخصیص نیافت، افزود: اعتبار سالجاری پروژه هتل ورزش نیز تاکنون اختصاص داده نشده است.

 

 ترابی ادامه داد: با تکمیل و بهره‌برداری از هشت پروژه در دست اجرای این اداره، این میزان به 62 سانتیمتر مربع به ازای هر فرد افزایش می‌یابد.

 

وی یادآور شد: در صورتی‌که سرانه فضای ورزشی دیگر ادارات این شهرستان نظیر آموزش و پرورش، ناحیه مقاومت بسیج، کارخانجات و ... را به این آمار اضافه کنیم، این میانگین افزایش مییابد.

 

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمبود زمین فوتبال در شهرستان گفت: به همین منظور و در راستای رفع این نقیصه روند اجرایی احداث زمین چمن مصنوعی استاندارد در حال انجام است.

 

ترابی خاطر نشان کرد: استادیوم فوتبال شهید علی بیات نیز پس از چند سال تعطیلی با صرف هزینه‌ای معادل 500 تا 600 میلیون تومان از محل اعتبارات حوادث غیر مترقبه و اعتبارات استانی وزارت ورزش و جوانان تکمیل شده است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات