رئیس سازمان حج و زیارت در بروجرد خبر داد

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: اول مردادماه فراخوان حج و زیارت آغازشده و زمان ثبت‌نام زائران اربعین 15 مردادماه، چهار ماه زودتر از سال گذشته است و اول شهریورماه در چهار استان تهران، خراسان، خوزستان و کرمانشاه ویزا برای زائران صادر می‌شود

به گزارش لرستان خبر، سعید اوحدی ظهر امروز در دیدار با مدیران دفاتر زیارتی این شهرستان با اشاره به ظرفیت بالای زائران در ایران اظهار داشت: باید برای افزایش و یافتن این ظرفیت اقدام اساسی صورت گیرد و شرکت‌ها و دفاتر خدمات زیارتی این ظرفیت‌ها را برای افزایش تعداد زائران به‌کارگیرند.

وی بابیان اینکه سپرده‌های زائران نزد بانک‌های عامل حریم زائر است، افزود: بر اساس فتوای مراجع اجازه دخل و تصرف در این سپرده‌ها وجود ندارد اما بر اساس تفاهم‌نامه همکاری که ظرف 10 روز آینده با بانک ملت منعقد می‌شود این سپرده‌های بانکی به‌عنوان ضمانت در بانک محسوب شده و به زائران یک و نیم برابر آن تسهیلات تعلق خواهد گرفت تا بتوانند با استفاده از این اهرم‌های تشویقی در سفر عتبات عالیات ثبت‌نام کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت عنوان کرد: این سازمان امسال برای بیش از یک‌میلیون و 200 هزار  زائر برنامه‌ریزی کرده اما ظرفیت تردد زائر در کشور بیش از این تعداد است و اعتقاد ما بر این است که این ظرفیت در حال حاضر حدود سه میلیون نفر است که باید تلاش کرد تا آزاد بری زائران جذب دفاتر زیارتی شده و به‌صورت قانونی زیر نظر سازمان حج و زیارت صورت پذیرد.

وی با اشاره به ضعف موجود در حوزه بازاریابی حج و زیارت بیان کرد: اگر به سمت توسعه بازاریابی میدانی حرکت کنیم می‌توانیم در راستای جذب زائران اقدام اساسی انجام دهیم بنابراین شرکت‌های زیارتی با جدیت در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند.

اوحدی از بهره‌برداری چند هتل وسیع در کشور عراق خبر داد و خاطرنشان کرد: هتل بزرگ امیرالمؤمنین(ع) در شهر نجف با ظرفیت 707 تختخواب که یکی از بزرگ‌ترین هتل‌های کشور عراق محسوب می‌شود در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 65 درصدی در حال احداث است همچنین هتل کربلا نیز انتهای مردادماه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به بهره‌برداری از زائرسرای چزابه در 15 مردادماه امسال بیان کرد: این زائرسرا با ظرفیت حدود چهار هزار نفر برای اسکان زائران اربعین با بالاترین کیفیت بانام شهدای طریق‌القدس در این مرز به بهره‌برداری می‌رسد و اقدامات مشابهی نیز در مرزهای دیگر همچون مهران در دست انجام است.

رئیس سازمان حج و زیارت با تأکید بر ضرورت پشتیبانی و توسعه خدمات و امکانات موردنیاز زائران اربعین گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال دو میلیون زائر ایرانی برای حضور در مراسم اربعین ثبت‌نام کنند که این تعداد زائر نیاز به خدمات وسیع دارد که با استفاده از سامانه هوشمند سماح در هنگام ثبت‌نام خدمات موردنیاز زائران از قبیل پارکینگ به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به زمان ثبت‌نام زائران اربعین خاطرنشان کرد: اول مردادماه فراخوان حج و زیارت آغازشده و زمان ثبت‌نام زائران اربعین 15 مردادماه، چهار ماه زودتر از سال گذشته است و اول شهریورماه در چهار استان تهران، خراسان، خوزستان و کرمانشاه ویزا برای زائران صادر می‌شود و اول مهرماه در 20 نقطه کشور کنسولگری‌ها مستقر می‌شوند تا ویزای زائران اربعین را صادر کنند.

اوحدی از احداث  پنج پروژه بزرگ در کشور عراق با سرمایه‌گذاری بانک‌های کشور خبر داد و گفت: این پروژه‌ها با طراحی سازمان حج و زیارت شامل بزرگ‌ترین آشپزخانه مرکزی در نجف اشرف با ظرفیت 27 هزار پرس غذا در هر وعده در دست اجراست.

انتهای پیام/

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات