فرماندار دورود:

لرستان خبر: فرماندار دورود گفت: بیماری تب مالت در دورود آمار فزاینده دارد بنابراین برای جلوگیری از گستردگی بیماری باید اقدامات آموزشی به‌طورجدی پیگیری شود.

به گزارش لرستان خبر، ماشاءالله نعمتی عصر امروز در کارگروه سلامت شهرستان دورود ضمن گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زینب (س) اظهار داشت: باوجوداینکه در طرح تحول سلامت پزشکان موردتوجه قرارگرفته‌اند، لازم است پرستان نیز از این توجه بهره‌مند شوند.

 

وی با اشاره به فشار بالای کاری پرستاران، افزود: در حال حاضر 160 هزار پرستار در کشور مشغول خدمت‌رسانی هستند، درحالی‌که این بارکاری برای 225 هزار پرستار است که در تأمین این نیروها با کمبود مواجهیم.

 

فرماندار دورود به آمار بالای تب مالت در شهرستان اشاره و عنوان کرد: امسال آمار مربوط به بیماری تب مالت در شهرستان دورود نسبت به سال گذشته رشد نشان می‌دهد.

 

وی با اشاره به اینکه عمده افراد مبتلابه تب مالت روستایی هستند، تصریح کرد: در راستای جلوگیری از گستردگی بیماری باید اقدامات آموزشی به‌طورجدی پیگیری شود.

 

نعمتی به مقوله گردشگری در دورود اشاره و بیان کرد: با توجه به فرارسیدن ایام تعطیلات نوروز باید تمهیدات لازم در راستای استقبال از مهمانان نوروزی به‌ویژه در بحث بهداشت به کار گرفته شود.

 

وی خاطر‌نشان کرد: مسئولان مربوطه در راستای جلب رضایتمندی مسافران نسبت به ساماندهی میدان‌ها، پارک‌ها و سرویس‌های بهداشتی سطح شهر تمهیدات لازم را فراهم کنند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات