مدیر کل بازرسی و نظارت بر عملکرد و رئیس مرکز تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو گفت: نوشابه انرژی زای Red Bull مجوز ندارد و بهداشت محیط و نیروی محترم انتظامی در چارچوب وظایف خود حتما به وجود محصولات تقلبی و قاچاق در سطح عرضه خواهند پرداخت.

 بهروز جنت در پاسخ به این سوال که آیا در برخی فروشگاه‌های سطح شهر فراورده نوشیدنی Red Bull حاوی اسپرم گاو بفروش می‌رسد با قاچاق دانستن این فراورده اظهار کرد: سازمان غذا و دارو به هیچ وجه برای این محصول ودیگر محصولاتی که از نظر بهداشتی و شرعی شبهه ناک هستند مجوزی صادر نکرده و نخواهد کرد.

 

 
وی افزود: فراورده ای مجوز ورود به کشور را خواهد یافت که ازبررسی سازمان و آزمایشهای دقیق، علمی و موشکافانه آن سربلند بیرون بیاید و با موازین شرعی و بهداشتی مغایرتی نداشته باشند.
 
 
 
مدیر کل بازرسی و نظارت بر عملکرد سازمان غذا و دارو در بخش دیگری از سخنانش،  واردات تمامی فراورده های غذایی  موجود در کشور را منوط به کسب مجوز از سازمان غذا و دارو دانست و با پذیرفتن وجود برخی محصولات قاچاق در سطح عرضه عنوان کرد: با توجه به مسئولیت محوله از سوی قانون  نظارت بر کالاهای سلامت محوربر عهده سازمان غذا و دارو می باشد و سازمان نیز در تعاملات فرا بخشی که با ارگان‌های دیگر دارد به  مسئله مبارزه با محصولات قاچاق اهتمام جدی می ورزد.
 
 
 
وی همچنین  با اشاره به مرزهای گسترده کشورمان با کشورهایی که عموما دارای اعوجاجات امنیتی و سیاسی هستند خواستار استفاده از راهکاری اساسی تری نسبت به آنچه تا کنون وجود داشته استبرای کنترل ورود فراورده های غیر مجاز سلامت شد.
 
 
 
این مقام مسئول  ادامه داد: با توجه به آنکه کنترل مرزها به عهده وزرا ت بهداشت نیست از دستگاههای خدوم اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی می خواهیم  ما را در مبارزه بیش از بیش با این پدیده شوم که علاوه بر اقتصاد کشور، در تهدیدی به مراتب بالاتر سلامت هموطنانمان را نشانه گرفته است یاری دهند تا بدین وسیله و با کمک یکدیگر بتوانیم  از واردات محصولات قاچاق و تقلبی به کشور ممانعت به عمل آید.
 
 
 
 جنت در خاتمه با یاداوری اینکه بر تمام کالای سلامت محور نظارت وجود دارد و بهداشت محیط و نیروی محترم انتظامی در چارچوب وظایف خود حتما و مانند همیشه به وجود محصولات تقلبی و قاچاق در سطح عرضه خواهند پرداخت به مردم توصیه کرد: صرفا از محصولاتی که آرم سازمان غذا و دارو بر انها درج شده است استفاده کنند.
منبع: میزان
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات