رییس انجمن قلب و عروق ایران با اشاره به برآورد ابتلای چهار تا هفت درصد جمعیت کشور به بیماری های قلب و عروق، میزان شیوع این بیماری ها در کشور را نگران کننده خواند.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر فریدون نوحی خاطرنشان کرد: با مصرف کافی میوه و سبزیجات، پرهیز از مصرف روغن های با ترانس چرب بالا و استفاده از روغن هایی مانند روغن زیتون و در مجموع استفاده از غذاهای مدیترانه ای می توان از بروز بسیاری از بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری کرد.

وی با اشاره به این که سنین ۵۰ تا ۶۰ سال شایع ترین سنین بروز سکته های قلبی است و بروز این عارضه در افراد جوان تر اغلب به سابقه فامیلی این بیماری یا ابتلا به بیماری های دیگر برمی گردد، اظهار داشت: به دلیل تاثیر هورمون های زنانه، بیماری های قلبی معمولا در کمتر از مردان اتفاق می افتد، اما پس از ۶۰ سالگی نرخ ابتلای بیماری های قلبی در زنان مانند مردان می شود.

رییس انجمن قلب و عروق ایران با ناگوار توصیف کردن میزان ابتلا به بیماری های عروقی و کرونر در کشور نسبتا به کشورهای پیشرفته، عمده دلایل این امر را تغذیه ناسالم، عدم تحرک کافی، مصرف سیگار و شیوع عوامل زمینه ساز بیماری های قلبی مثل فشار خون و چربی خون بالا و دیابت عنوان کرد.

دکتر نوحی با بیان اینکه فست فود ها بلایی هستند که به جان مردم ما افتاده، اظهار داشت: تغذیه با نمک و روغن زیاد یکی از بزرگترین مشکلات فعلی ما است. روغن هایی که استفاده می کنیم از شرایط لازم برخوردار نیستند و همه اینها باعث شده تا بیماری های عروقی و کرونر در کشور ما زیاد باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات