امام جمعه کوهدشت:

لرستان خبر: امام جمعه کوهدشت گفت: در آموزش و پرورش باید تربیت اسلامی سرلوحه فعالیت ها قرار گیرد تا نسلی انقلابی برای کشور داشته باشیم.

به گزارش لرستان خبر از  کوهدشت،   حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم طهماسبی در خطبه های این هفته نمازجمعه کوهدشت با اشاره به سالروز شهادت استاد مطهری اظهار کرد: شهید مطهری هم فرهنگ ساز بود و هم دین شناس و کسی بود که توانست هم فرهنگ سازی کند و هم دین را در دانشگاه ها معرفی کند و خدمات بیشماری به اسلام وانقلاب کرد.

وی با اشاره به نقش مهم معلمان در جامعه افزود:   معلمان در عرصه فرهنگ عناصر بی بدیلی هستند که اثرات زیادی در آینده یک کشور دارند.

امام جمعه شهرستان کوهدشت بیان کرد: فرهنگ سنگ بنای پیشرفت و تمدن است و اساسی ترین عنصری بوده که به یک جامعه هویت و شخصیت می بخشد.

وی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در تربیت دانش آموزان و نسل آینده، تصریح کرد: در آموزش و پرورش باید تربیت اسلامی سرلوحه فعالیت ها قرار گیرد تا نسلی انقلابی برای کشور داشته باشیم.

حجت الاسلام طهماسبی عنوان کرد: امروز جنگ، جنگ فرهنگی است و فرهنگ بر سلاح مقدم است و از طریق فرهنگ است که می توان دین و قرآن و ارزش ها را به دیگران منتقل کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت ازدواج و تشکیل خانواده در اسلام اشاره کرد و گفت: زن و مرد باید به همدیگر احترام متقابل بگذارند زیرا حقوق این دو از نظر قرآن باهم برابر است.

امام جمعه شهرستان کوهدشت بیان کرد: اما باید توجه داشت که مسئولیت خانه بردوش مردان است و زن ها باید مشکلات و موقعیت مردان را درک کنند.

حجت الاسلام طهماسبی تصریح کرد: جهاد زن این است که ویژگی های اجتماعی مرد را درک کرده، به همسرش احترام بگذارد و در برابر مشکلات او صبر داشته باشد و دراین صورت است که زندگی موفقی شکل می گیرد.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات