در محلات قاضی‌آباد و کوی فلسطین رخ داد؛

در پی درخواست‌های مکرر اهالی دو محله قاضی آباد و کوی فلسطین برای پیگیری قضیه سرقت های اخیر صورت گرفته از منازل این دو محله لرستان خبر با چند نفر از اهال این محلات و مالباختگان سرقت های اخیر به گفتگو نشست.

به گزارش لرستان خبر، در پی درخواست‌های مکرر اهالی دو محله قاضی آباد و کوی فلسطین برای پیگیری قضیه سرقت های اخیر صورت گرفته از منازل این دو محله لرستان خبر با چند نفر از اهال این محلات و مالباختگان سرقت های اخیر به گفتگو نشست.

 

 

حسینی یکی از اهالی محل گفت: متاسفانه در دو سه ماه اخیر سرقت از منازل محلات قاضی آباد و کوی فلسطین به شدت افزایش یافته و سارقین هر دو یا سه روز یکبار به یکی از کوچه های محلات دستبرد زده و از هر کوچه گاهی حتی تا 5 یا 6 منزل در یک کوچه مورد سرقت واقع می شود.

 

 

وی ادامه داد: پس از شکایات و پیگیری ها از سوی نیروی انتظامی و نهادهای قضایی اقدامات موثری صورت گرفت و حتی حدود یکماه قبل چند نفر از این سارقان هم دستگیر شدند و حتی تا یکی دو هفته روند سرقت ها متوقف شد اما در روزهای اخیر متاسفانه دوباره شاهد چندین سرقت از کوچه های مختلف بوده ایم.

 

سرقت برنامه ریزی شده

 

احمدی از دیگر اهالی محله کوی فلسطین گفت: سارقان بیشتر در منازل دنبال پول، اوراق بهادار، طلا و جواهرات، موبایل ، لپ تاپ، تبلت و امثال آن می روند و کمتر دیده شده از وسایل سنگین منازل سرقت صورت گیرد که شاید دلیل آن نگذاشتن ردپا برای نهادهای امنیتی باشد که ممکن است در صورت فروش این وسایل توسط نیروی انتظامی دستگیر شوند و حتی یکی از منازل همسایگان ما که قفل آن را شکسته و وارد شده بودند چون نتوانسته بودند از وسایل مذکور چیزی را پیدا کنند بدون برداشتن وسیله ای از منزل خارج شده و چیزی نبرده بودند.

 

 

احمدی هم سرقت زنجیره ای را از نکات قابل تامل این قضیه دانست و گفت: نکته قابل توجه این است که سارقان وقتی به کوچه‌ای دستبرد می‌زنند در عرض چند دقیقه تعداد زیادی منزل را سرقت می کنند که مشخص است که سرقتی زنجیره‌ای در کار است و چندین نفر برنامه ریزی شده این کار را می کنند.

 

 

وی ادامه داد: محله کوی فلسطین قبل از این اتفاقات از امن ترین محلات شهر بود به نحوی که ما تا چندین روز به مسافرت می رفتیم و حتی برخی وسایلمان داخل حیاط منزل بود و پس از بازگشت هیچ اتفاقی نیفتاده بود و به ندرت سرقت در این محله مشاهده می شد اما متاسفانه در چند ماه خیر این اتفاقات فضای بدی را به وجود آورده که امیدواریم این وضعیت توسط نیروهای زحمتکش انتظامی خرم آباد پایان پذیرد.

 

 

سرقت در ساعات اولیه شب

 

رحمتی از اهالی محله در گفتگو با لرستان خبر گفت: چند سال قبل کلانتری 12 در این محله قرار داشت که نزدیکی آن بسیاری از جرایم را در این محلات کاهش داده بودیم که از مسئولان انتظار داریم با استقرار یک کلانتری در این محلات این مشکلات را کاهش دهند.

 

 

وی اضافه کرد: بنده برای سفر نوروزی بلیط رفت و برگشت با قطار به مقصد مشهد تهیه کرده بودم و پس از 35 سال قصد داشتم با خانواده به زیارت امام رضا(ع) مشرف شوم که پس از این اتفاقات پشیمان شده و بلیط را کنسل کردم چون می ترسیدم پس از بازگشت با سرقت منزلم روبرو شوم.

 

 

رحمتی عنوان کرد: نکته جالب این است که این سرقت ها اغلب بعد از نماز مغرب و عشا اتفاق می افتد و سارقان ابتدا به بهانه ای درب منازل را می زنند و وقتی مطمئن شوند کسی در منزل نیست اقدام به سرقت می کنند.

 

 

وی ادامه داد: از نهادهای انتظامی استان خواهش داریم هر چه زودتر به این وضعیت رسیدگی کنند و با این افراد که موجب ناامنی محله شده برخورد کنند.

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • حسین

    این سرقت هات منشا در بیکاری و فقر در خرم آباد داره . وقتی که فقر از پنجره وارد بشه ایمان از در خارج میشه . همچین سرقت هایی در تاریخ خرم آباد سابقه نداشته . خدا از مسئولان بی تعهد نگذره . آمین

نظرات