برای رسیدن به شکمی تخت لازم است برنامه زندگی تان را کمی تغییر دهید. از مواد غذایی که در این گزارش اشاره می شود غافل نشوید و کمی ورزش کنید.

به گزارش افکارنیوز ، این روزها شکم بزرگ مشکل خیلی ها شده و زن و مرد و کودک و نوجوان هم نمی شناسد. چربی های دور شکم دلایل متعددی دارد که تغذیه ی نامناسب و عدم تحریک از مهم ترین آن هاست.

اگر می خواهید شکم تختی داشته باشید باید مواد غذایی حاوی چربی های اشباع نشده که ما به آن ها چربی های خوب می گوییم میل کنید.

البته معنی حرفمان این نیست که با صِرف خوردن یک ماده ی غذایی شکمتان تخت تخت می شود. منظورمان این است که مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب اشباع نشده توانایی این را دارند چربی های دور شکم را کاهش دهند.

برای رسیدن به شکمی تخت لازم است برنامه زندگی تان را کمی تغییر دهید. از مواد غذایی که در این گزارش اشاره می شود غافل نشوید و کمی ورزش کنید.

بادام: چربی های اشباع نشده مونو و ویتامین E موجود در بادام میزان کلسترول خون را کاهش می دهد. این ماده غذایی همچنین منبع خوب پروتئین های گیاهی و فیبرهای غذایی است.

دو قاشق غذاخوری بادام خرد شده را روی ماست کم چربتان بریزید و مقداری میوه های ریز مثل توت فرنگی به آن اضافه کنید. این معجون انرژی زا را به عنوان میان وعده میل کنید و قدمی در جهت کاهش چربی های دور شکمتان بردارید.

آووکادو: آووکادو نیز منبع اسیدهای چرب اشباع نشده مونو هستند. این میوه حاوی میزان قابل توجهی «بتا- سیتوسترول» یعنی یک استرول گیاهی طبیعی است که با کلسترول مقابله می کند.
نصف یک عدد آووکادو را با آب لیموترش، نمک و فلفل له کنید و با مقدار کمی سیب زمینی تنوری یا سبزیجات خام میل کنید.

شکلات سیاه: شکلات سیاه مرغوب حاوی ترکیباتی است که می توانند از بیماری های قلبی، احتقان مغز، سرطان و دیابت پیشگیری کنند.
به جای خوردن دسرهای پرکالری ۴۰ گرم شکلات سیاه را آب کنید و روی توت فرنگی بریزید تا یک دسر خوشمزه و شکم لاغر کن داشته باشید!

روغن کتان: روغن کتان که از تخم کتان تهیه می شود بهترین منبع اسیدهای چرب امگا ۳ است. نتایج پژوهش های متعدد نشان می دهد روغن کتان التهاب هایی که باعث بروز بیماری هایی مثل آلزایمر، بیماری های قلبی و سرطان می شود را کاهش می دهد.
کره بادام زمینی طبیعی (بدون قند) : کره بادام زمینی حاوی ویتامین E، منیزیم، پتاسیم، ویتامین B۶ است. ویتامین E خواص آنتی اکسیدانی دارد، منیزیم برای استحکام استخوان ها و پتاسیم برای عضلات خوب است و ویتامین B۶ سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

روغن زیتون: روغن زیتون یکی از روغن های با ارزش برای آشپزی است که حتماً باید در هر آشپزخانه ای باشد. این روغن حاوی اسیدهای چرب اشباع نشده است که میزان کلسترول بد LDL را کاهش داده و تأثیری روی کلسترول خوب HDL خون ندارد. هر چه رنگ روغن زیتون شما سبزتر باشد معنی اش این است که حاوی آنتی اکسیدان های بیشتری است.

پسته: پسته حاوی لوتئین و زآگزانتین است. این دو کاروتنوئید مفید از ابتلا به بیماری های چشمی مانند دژنراسیون ماکولای مربوط به پیری و آب مروارید پیشگیری می کند.

تخمه آفتاب گردان: تخمه آفتاب گردان سرشار از ویتامین B است که نقش مهمی در پیشگیری از التهاب دارد. این تخمه های ریز و البته خوشمزه همچنین منبع ویتامین E می باشند. تخمه آفتاب گردان به طور طبیعی اشتهای شما را کاهش داده و اجازه نمی دهد که پر خوری کنید.

گردو: گردو نیز همانند روغن کتان و یا ماهی های چرب حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است که سلامت قلب و مغز را تضمین می کند. این اسیدهای چرب مفید همیار لاغری و سلامت بدن هستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات