برای پیشگیری از دردهای مکرر باید اول صندلی خود را نسبت به میزکارمان تنظیم کنیم و هر ۶۰-۵۰ دقیقه برخاسته، حرکات ساده ای انجام داده و دوباره بنشینیم.

اگر کسی دچار کمردرد است نباید روی زمین سفت بخوابد.

اگر مدام پشت صندلی نشسته اید، اگر شما هم جزو آن دسته از افرادید که گاه و بیگاه دچار کمردرد می شوید، اگر به سلامت خود اهمیت می دهید… چند نکته کوتاه و مفید در این باره را بخوانید.

کمر درد های عود کننده: در بسیاری از موارد کمردرد ها بدلیل اسپاسم عضلانی اتفاق می افتد که با استراحت این درد ها بهبود پیدا کرده ولی مجددا عود می کند. این دردهای عود کننده یک هشدار می باشد که اگر به آن ها توجه نشود عوارض احتمالی مبنی بر فشار روی نخاع و ریشه های عصبی مانند انتشار درد به پا ها و بی حسی و… که علائم خوبی هم نیستند بروز خواهد کرد.

کمردرد و تشک مناسب: اگر کسی دچار کمردرد است نباید روی زمین سفت بخوابد بلکه باید از یک تشک با قطر ۵/۷ سانتی متر (حداقل ۴ سانتی متر) که نه خیلی نرم باشد تا فرورفتگی های (قوسهای) کمری را افزایش دهد و نه آنچنان سفت که روی برجستگی ها فشار وارد آورد و قوس را باز کند استفاده نماید. برای مثال تشک پنبه ای نو خیلی مناسب است.

کمردرد و نشستن: برای پیشگیری از دردهای مکرر باید اول صندلی خود را نسبت به میزکارمان تنظیم کنیم و هر ۶۰-۵۰ دقیقه برخاسته، حرکات ساده ای انجام داده و دوباره بنشینیم.

کمردرد و ورزش: اگر بیماری بدلیل کمردرد توصیه به ورزش شده است، منظور انجام ورزش های طبی (درمانی) است که با توجه به بیماری و عوارض آن، ورزش خاص با هدف خاص تجویز می شود. این ورزش ها حتی ساده تر از ورزش های همگانی هستند که برای ارتقاء سلامت عمومی مفید می باشند. نوع دوم ورزش ها ورزش قهرمانی است که در این بیماران (و بطور کلی در تمامی بیماری هایی که به ورزش نیاز دارند) توصیه نمی شود.

منبع: جام جم سرا
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات