مدیرعامل اتحادیه تعاونی های تولید کنندگان فرآورده های لبنی درباره مشکلات کارخانه های فرآورده های لبنی گفت: در حال حاضر در حال نامه نگاری با رئیس جمهور برای حل مشکلات این صنعت هستیم.

محمدرضا اسماعیلی به ضرورت حمایت دولت از دامدارن برای تولید شیر اشاره و اظهار داشت: سال گذشته یک ریال هم یارانه به این بخش تعلق نگرفت و اعتبار مربوط به یارانه انرژی نیز پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: پس از گذشت حدود دو سال از حذف یارانه شیر، صنایع کوچکی که در شهرستان ها، تولیدی وابسته به عرضه شیر یارانه ای داشتند، دچار مشکل شده اند، به طوری که بیش از نیمی از صنایع کوچک در بخش فرآورده های لبنی، فعالیت خود را تعطیل کرده اند.

اسماعیلی اظهار داشت: با افزایش قیمت فرآورده های لبنی، گرایش افراد به مصرف این فرآورده های سنتی افزایش یافته که این موضوع بیشترین تأثیر را بر صنایع خرد داشته است.

وی با تاکید بر استفاده خانواده ها از شیر و فرآورده های لبنی گفت:   خانواده ها باید در حد امکان از سایر هزینه های خود کاسته و از این فرآورده که در آینده سلامت و تراکم استخوان و بدن خود و فرزندان آنها را تأمین می کند، استفاده کنند.

اسماعیلی بیان کرد: آمار دقیقی از میزان کاهش مصرف لبنیات وجود ندارد، ولی مشاهدات عینی نشان می دهد که کاهش تولید ۲۰ الی ۳۰ درصد در کارخانه های کشور وجود دارد.

اسماعیلی ادامه داد: افزایش هزینه های جابه جایی و نیاز به وسایل برودتی در کلیه مراحل فرآوری و حمل و نقل فرآورده های لبنی، هزینه های تولید را به شکل قابل توجهی بالا برده است.

وی تصریح کرد: مؤسسه استاندارد با واگذاری آزمایش های معمول خود در صنایع لبنی به بخش خصوصی، هزینه های بالایی به صنایع تحمیل کرده که در نهایت مردم هزینه خصوصی شدن آزمایش ها را پرداخت می کنند.

مدیرعامل اتحادیه فرآورده های لبنی درباره توزیع شیر فله  یادآور شد: تب مالت و آنتی بیوتیک قوی که در شیر گاو وجود دارد با جوشیده شدن از بین نمی روند و قرنطینه سازی ها و آزمایش هایی که به طور معمول در محصولات پاستوریزه وجود دارد، در شیر فله نیست.

اسماعیلی تأکید کرد: در صنایع شیر هرروزه محموله های شیر خام ۲۴ ساعت در قرنطینه نگهداری می شود و با انجام آزمایش های لازم و تأیید عدم وجود آنتی بیوتیک ها و بار میکروبی بیشتر از اندازه مورد استفاده قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: دام به دلیل جثه بزرگی که دارد، از آنتی بیوتیک های قوی برای درمان آن استفاده می شود و با ورود دارو به شیر خام، مصرف آن عوارض ناخواسته ای برای مردم دارد.

مدیرعامل اتحادیه فرآورده های لبنی افزود: مطابق با برنامه ۵توسعه مصرف شیر در سال باید به میزان ۱۶۵ لیتر در سال باشد که این میزان اکنون ۶۵ لیتر است و نه تنها به حد استاندارد نرسیده بلکه نتوانسته به نیمی از این میزان دست یابد.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات مهم حال حاضر، کمبود شیر خام است و دامدار عنوان می کند تولید شیر صرفه اقتصادی ندارد و سودآور نیست، بنابراین از مسئولان خواستاریم که این موضوع را پیگیری کنند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونیهای تولید کنندگان فرآورده های لبنی با بیان اینکه هزینه های مربوط به علوفه و نگهداری دام برای تولید شیر بالا بوده و نیاز به حمایت دارد، گفت: در حال حاضر کارخانه ای که ظرفیت دریافت شیری بالغ بر ۵۰ تن دارد با ۱۰ تن شیر فعالیت می کند چرا که نمی تواند از پس هزینه های خود بر آید و به همین علت مجبور به اخراج کارگر و دیگر مسائل ست.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات