رییس اتحادیه باغداران گفت: حجم بالای تولید و عرضه میوه در میادین مرکزی تره بار باعث ثبات قیمت ها در آستانه شب یلدا شده و هیچ مشکلی برای تامین میوه وجود ندارد.

به گزارش افکارنیوز ، مجتبی شادلو اظهار کرد: تولید فراوان انواع میوه باعث ثبات قیمت در مراکز عمده فروشی شده و براساس قانون، قیمت های موجود در مراکز عمده فروشی نباید بیشتر از ۳۰ درصد تا رسیدن به دست مصرف کننده افزایش یابد.

وی افزود: از سوی دیگر حجم بالای تولید انواع میوه هیچ بهانه ای برای سودجویان و واسطه های غیر ضرور باقی نمی گذارد تا آن ها بتوانند به هر قیمتی که می خواهند میوه شب یلدا را به مردم بفروشند.

قیمت های منطقی هندوانه، انار و مرکبات در آستانه یلدا

رییس اتحادیه باغداران گفت: در حال حاضر هندوانه تازه چین درجه یک میناب در عمده فروشی کیلویی ۶۰۰ تومان قیمت گذاری شده که در مراکز خرده فروشی نهایتا باید ۹۰۰ تا هزار تومان فروخته شود.

شادلو ادامه داد: از سوی دیگر هر کیلوگرم انار درجه یک به صورت میانگین ۲۵۰۰ تومان در مراکز عمده فروشی عرضه می شود که قیمت آن با توجه به افزایش ۳۰ درصدی نهایتا باید به ۳۰۰۰ تومان برسد.

به گفته وی قیمت مرکبات نیز در حد مطلوب است؛ به گونه ای که میانگین قیمت هر کیلوگرم پرتقال درجه یک حدود هزار تومان، میانگین قیمت هر کیلوگرم سیب درجه یک ۳۰۰۰ تومان و میانگین قیمت هر کیلوگرم کیوی حدود ۲۰۰۰ تومان در مراکز عمده فروشی است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات