علیپور تاکید کرد:

دبیر هیئت رسیدگی به تخلفات حرفه ای فوتبال گفت: اینکه نشست های خبری قبل و بعد بازی در فوتبال تبدیل به تسویه حساب شخصی شده است را به شدت محکوم می کنیم.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام علیرضا علیپور، دبیر هیئت رسیدگی به تخلفات حرفه ای فوتبال در خصوص مقابله با فوتبال ناپاک اظهار داشت: اینکه مدام بیایم و یکدیگر را متهم کنیم کار درستی نیست. ما بارها گفته ایم اگر دوستان پرونده ای دارند، خبر درست و صحیحی دارند به ما و فدراسیون فوتبال ارائه دهند نه اینکه در نشست های خبری آن را مطرح کنند.

وی که با برنامه تیتر داغ رادیو جوان گفت وگو می کرد، در ادامه افزود: برخی اعتقاد دارند فدراسیون عزم جدی برای مقابله با اینگونه مشکلات ندارد. مگر عزم جدی چیست که می گویند ما نداریم؟ مگر قضیه آقای قهرمانی را در عرض ۱۶ روز به نتیجه نرساندیم؟ ! هر چه این اتفاقات را غیررسانه ای کنیم، هزینه برخورد با متخلفان نیز به مراتب پایین تر خواهد بود. رسانه ای شدن مشکلات و پشت پرده ها باعث آن خواهد شد که مقابله با فوتبال ناپاک هزینه سنگینی را روی دست فوتبال و جامعه ما بگذارد.

دبیر هیئت رسیدگی به تخلفات حرفه ای فوتبال خاطر نشان کرد: این روزها همه فقط می گویند فوتبال ناپاک است اما نمی گویند مصداقشان برای پاکی و ناپاکی چیست؟ آنقدر قضیه را بزرگ کردند که کار به مجلس و سازمان بازرسی کشید و در حال حاضر کمیته اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی و سازمان بازرسی کل کشور مشغول بررسی این مسائل هستند. من از اینکه دستگاه های غیرورزشی به این قضیه ورود کرده اند ناراحتم اما به هر حال ما تصمیم گرفته ایم تا با مصوبه هایی که توسط اصل ۹۰ در مجلس تصویب می شود بتوانیم قوانین مدون و مشخصی برای اینگونه مسائل به دست آوریم و با آن قوانین بتوانیم جلوی این رفتارهای ناپاک را بگیریم.

حجت الاسلام علیپور همچنین در خصوص چگونگی برگزاری نشست های خبری تیم های فوتبال گفت: اینکه نشست های خبری قبل و بعد بازی در فوتبال تبدیل به تسویه حساب شخصی شده است را به شدت محکوم می کنیم. ما مشغول تدوین قوانینی برای نشست های خبری هستیم. به طور مثال گفته ایم اگر کسی ۴ بار در کنفرانس های خبری علیه کسی به صحبت پرداخت، ما به عنوان فدراسیون فوتبال اجازه داشته باشیم تا دیگر کنفرانس خبری برای آن شخص و آن تیم برگزار نکنیم.

وی در خاتمه تصریح کرد: من باز هم درخواست می کنم تا هر کس اطلاعاتی در خصوص ناپاکی دارد به طور محرمانه به فدراسیون فوتبال ارائه دهد و از رسانه ای کردن اینگونه موارد خودداری کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات