مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: آقای عباسی در ۲،۳ ماه آخر حضورش در وزارت ورزش نمی توانست تصمیم خاصی بگیرد و تنها تصمیمش برداشتن من بود!

به گزارش افکارنیوز ، محمد رویانیان که روز گذشته مدعی شده بود بازیکنان پرسپولیس قصد اعتصاب نداشتند امروز در اظهارنظری متفاوت گفت: من روز گذشته به بازیکنان گفتم مهم نیست تمرین کنید یا نه، خودتان تصمیم بگیرید. آنها هم که خسته بودند تصمیم گرفتند تمرین نکنند! اینکه تمرین نکردند به خاطر این بود که خسته بوده و از آقای دایی اجازه گرفته بودند که تمرین نکنند!


وی که میهمان برنامه روز ششم شبکه اول سیما بود، با یادآوری اینکه پول مورد نظر برای پرداخت به بازیکنان ۲،۳ ساعت بعد از آنکه آنها از تمرین کردن خودداری کرده بودند تامین شد، افزود: من روز گذشته در محل تمرین بودم. جلسه ما با آقای دایی و بازیکنان کمی به درازا کشید. به همین خاطر بازیکنان از سرمربی تیم خواستند تمرین نکنند. من فکر نمی کنم بحث اعتصاب بوده باشد. تصمیم بازیکنان یک خورده شبیه به فیلم بود!


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از مشکلات عدیده باشگاهش یاد کرد و گفت: تیم های صنعتی تقریباً مشکلی ندارند، چرا که از صنایع وابسته بودجه آنها تامین می شود اما استقلال و پرسپولیس با مشکلات عدیده مالی دست به گریبان هستند.


رویانیان افزود: راه های برون رفت از این مشکلات قطعاً وجود دارد اما متاسفانه ۴۰،۵۰ سال است که فقط از این راهکارها یاد شده و به کار گرفته نشده است. ما برای حل مشکلات یکسری کارها انجام داده ایم اما همکاری لازم با باشگاه پرسپولیس صورت نگرفته است.


وی در این خصوص یادآور شد: آقای عباسی که در ۲،۳ ماه آخر حضورش در وزارت ورزش نمی توانست تصمیم خاصی بگیرد و تنها تصمیمش برداشتن من بود! البته شاید با برداشتن من کارها درست می شد!


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس همچنین خاطر نشان کرد: بعد از روی کار آمدن دولت جدید کشور درگیر مشکلاتی بود که پرداختن به آن به مراتب مهم تر از فوتبال بود. فوتبال یک بازی است و طبیعی است که مسئولان کشور ابتدا درصدد رفع مشکلات دیگر برآیند و بعد به سراغ ورزش و فوتبال بیایند. کشور مسائل عمده ای همچون مذاکرات هسته ای ۱+۵ یا همان ۶ تایی ها، مذاکرات ژنو، حل مشکلات اقتصادی و… داشت که به مراتب مهم تر از پرداختن به شرایط فوتبال کشور بوده و هستند.


رویانیان یکی از مشکلات امروز باشگاه های پرسپولیس و استقلال را بلاتکلیفی وزارت ورزش و جوانان در ابتدای دولت حسن روحانی عنوان کرد و افزود: متاسفانه ۳ وزیر ورزش معرفی شدند که هیچکدام از آنها رای نیاوردند و من و آقای فتح الله زاده ۶ ماه نمی دانستیم رئیس مان چه کسی است.


وی ادامه داد: بعد از معرفی ۳ وزیر که رای نیاوردند آقای گودرزی آمد که امیدوارم موفق باشد اما متاسفانه ما نه تنها با ایشان رابطه نداریم بلکه هیچ ارتباطی بین ما برقرار نشده است.


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس یکی دیگر از مشکلات موجود در ورزش کشور به ویژه ۲ باشگاه مردمی پرسپولیس و استقلال را نگاه سیاسی به آنها عنوان کرد و گفت: هر دولتی که می آید متناسب با نوع دیدگاه آن دولت مدیران ورزشی عوض می شوند. خود من هم که آمدم عنوان می شد یک مدیر سیاسی هستم در صورتی که من نمی دانستم منظورشان از طرح این موضوع چیست. این یک چالش پیش روی باشگاه های استقلال و پرسپولیس است که باید برطرف شود.


رویانیان همچنین تاکید کرد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی باید در سال گذشته حدود ۹ میلیارد و نیم به باشگاه استقلال و ۱۰ میلیارد به باشگاه پرسپولیس کمک دولتی می شد که ما تنها یک میلیارد از این رقم را دریافت کرده ایم یعنی چیزی حدود ۱۰ درصد از بودجه ای که باید به باشگاه پرسپولیس تعلق می گرفت. این رقم تنها ۳ تا ۴ درصد هزینه های ما را پاسخگو بوده است، آن هم در شرایطی که قرار بوده دولت ۴۰ درصد از هزینه های باشگاه را تامین کند.


وی مجدداً به تامین بودجه باشگاه های صنعتی اشاره کرد و گفت: ما در همین لیگ برتر باشگاه هایی داریم که به صورت روتین هزینه های آنها تامین شده و پرداخت می شود اما متاسفانه دیگر باشگاه های به ویژه باشگاه های خصوصی چون ملوان و راه آهن درگیر مشکلاتی بوده و بلاتکلیف هستند.


رویانیان تاکید کرد: من اعتقاد دارم خصوصی سازی بهترین راه برای حل مشکلات باشگاه هایی چون استقلال و پرسپولیس است اما با اتخاذ راهکارهایی مناسب.


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با ابراز اطمینان از اینکه هواداران ۲ تیم استقلال و پرسپولیس فردا جمعه برای همراهی تیم های شان در دربی ۷۸ پایتخت به ورزشگاه خواهند آمد، گفت: من اطمینان دارم که مردم می آیند و من هم به عنوان یک کارگر از هواداران استقلال و پرسپولیس به ویژه پرسپولیسی ها می خواهم به ورزشگاه بیایند. پرسپولیسی ها به این توجه نکنند که ۵۰ درصد سکوهای ورزشگاه باید در اختیارشان قرار بگیرد. آنها بیایند ورزشگاه را پر کنند، بی خیال ۵۰ درصدی که از سکوهای ورزشگاه در اختیار ما خواهد بود!


رویانیان همچنین تاکید کرد: اگر فردا ورزشگاه آزادی با صدهزار تماشاگر پرشود همه جا جامعه کشور، صداوسیما، تیم ملی و… شور و نشاطی خاص پیدا خواهد کرد.


وی با اعلام اینکه در آخرین تمرین تیم استقلال پیش از دربی حضور خواهد یافت، گفت: من قصد دارم به محل تمرین استقلال بروم و آقای فتح الله زاده نیز در تمرین ما حضور خواهد یافت. این پیشنهاد من بود که مدیران عامل ۲ باشگاه در تمرینات تیم مقابل حضور یابند. این حداقل کاری است که ما می توانیم انجام دهیم.


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در واکنش به بیانیه نویسی های اخیر ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: بیانیه را اول استقلالی ها صادر کردند و بعد از آن ما پاسخ شان را دادیم اما خدا وکیلی کار خیلی بدی بود که از سوی هر ۲ باشگاه صورت گرفت. اول استقلالی ها بیانیه دادند و ما پاسخ شان را دادیم و آنها در بیانیه دیگر جواب داده و توهین کردند. فدای سرشان ایرادی ندارد ما فردا ۹۰ دقیقه بازی داریم که باید اجازه دهیم این بازی زیبا و تماشاگرپسند شود.


رویانیان که در ماه های اخیر مجادله کلامی زیادی با همتای خود در باشگاه استقلال داشته است در اظهارنظری تازه گفت: آقای فتح الله زاده گفته بود من یک میلیارد تومان پیش از دربی به بازیکنان استقلال پرداخت می کنم من هم به خاطر اینکه کم نیاورم ۲ میلیارد تومان تامین کردم و در اختیار بازیکنان و مربیان قرار دادم!


وی افزود: من و آقای فتح الله زاده با هم کری می خوانیم اما با هم دوست هستیم و رفاقت داریم. من در اوج بیانیه نویسی های به آقای فتح الله زاده زنگ زدم و با او خوش و بش کرده و گفتیم و خندیدیم. ما با هم دوست و رفیق هستیم و به این مسائل کاری نداریم.


مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه چرا ۲ باشگاه پرطرفدار پایتخت در آستانه دربی اقدام به بیانیه نویسی علیه هم کردند گفت: من یک چیزهایی می دانم که نمی خواهم بگویم و عنوان کنم حق با چه کسی است. دیگر گذشته و همه باید تلاش کنیم دربی به بهترین نحو برگزار شود.


رویانیان با اعلام اینکه از باشگاهش کلاهبرداری شده است، گفت: ببینید او چه کسی بوده که از من ژاندارم و آجان کلاهبرداری کرده است!


وی افزود: در یک معامله تجاری از ما ۵.۵ میلیارد تومان گرفتند که ۷ میلیارد تومان برگردانند. این یک خرید و فروش بود که می توانست سودی یک و نیم میلیاردی و یا بیشتر عاید پرسپولیس کند متاسفانه طرفی که ما با آنها وارد معامله شدیم یکی، دو ماه سرکارمان گذاشت و در نهایت به تعهدات خود عمل نکرد به همین خاطر ما حکم قضایی و کیفری گرفتیم تا حق و حقوق باشگاه پرسپولیس را زنده کنیم.


مدیر عامل باشگاه پرسپولیس همچنین خاطر نشان کرد: این فقط یک پرونده نیست و از باشگاه پرسپولیس ۵.۵ و ۳.۵ میلیارد تومان کلاهبرداری شده است. ما خیلی از نظر اقتصادی قوی هستیم آن وقت ۹ میلیارد هم از ما کلاهبرداری شده است!


رویانیان همچنین یادآور شد: به طور نمونه عنوان می کنم از برج ۷ سال گذشته تا الان که می شود حدود ۱۵ ماه با بخشی از سازمان صدا و سیما وارد همکاری شده و یک پروژه اقتصادی را آغاز کردیم که تا به امروز هیچ نتیجه ای در بر نداشته است. متاسفانه دوستان اینقدر ما را اذیت کردند و وعده این هفته و هفته آینده دادند که من از طرحم صرفنظر کردم.


وی در ادامه افزود: ما برنامه های ویژه ای برای تقویت بنیه اقتصادی باشگاه پرسپولیس داریم اما انجام این کار نیاز به نقدینگی و تامین بودجه از سوی دولت دارد. تمام شرکت هایی که ما ایجاد کردیم نقدینگی می خواهد متاسفانه هیچ کاری صورت نداده اند و کاری کرده اند که من بگویم مهرم حلال و جانم آزاد!


مدیر عامل باشگاه پرسپولیس ضمن تاکید بر اینکه فعالیت های اقتصادی زیادی در این باشگاه انجام داده و شرکت ها و موسساتی را زیر نظر این باشگاه تاسیس کرده است گفت: سازمان بازرسی کل کشور و نهادهای نظارتی بیایند و ببینند من چه کرده ام.


رویانیان به اقدامات باشگاه پرسپولیس از جمله تاسیس شرکت پیشکسوتان، عقد قرارداد با بیمه، تاسیس شرکت ها و هولدینگ های اقتصادی، راه اندازی آکادمی و دانشگاه پرسپولیس و… اشاره کرد و گفت: ما برای رونق بخشیدن به این فعالیت ها نیاز به تسهیلات دولتی از جمله تسهیلات تخفیفی داریم.


وی همچنین خاطر نشان کرد: ما در حال حاضر ۹ میلیارد از وزارت ورزش و ۴ میلیارد از فدراسیون فوتبال طلبکاریم که اگر این بدهی ها پرداخت شود مشکلاتمان برطرف خواهد شد.


رویانیان در واکنش به اینکه علی شفیع زاده عنوان کرده در صورت پیروزی استقلال در دربی به بازیکنان این تیم پاداش می دهد، گفت: برای پاداش دادن روی دست او بلند می شویم!


مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در خاتمه تصریح کرد: از هواداران پرسپولیس و استقلال خواهش می کنم فردا در ورزشگاه حضور یابند و در هفته وحدت همبستگی و نشاط را به نمایش بگذارند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات