معاون کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات گفت: طی ۱۰ روز اخیر بیش از ۲۰ هزار زائر امام رضا (ع) در مسیر منتهی به مشهد امدادرسانی شدند و اکنون ۷۰۰ امدادگر برای ارائه خدمات در جاده های منتهی به مشهد مستقر هستند.

به گزارش افکارنیوز ، مرتضی مرادی پور خاطرنشان کرد: از ابتدای دی همزمان با ایام اربعین حسینی و در آستانه شهادت امام رضا (ع) زائران زیادی با پای پیاده عازم مشهد مقدس شده که در همین راستا امدادگران هلال احمر در ۱۸۸ پایگاه امدادی در جاده های منتهی به مشهد مقدس مستقر شدند و خدمات سلامتی و درمانی را به زائران ارائه کردند.

وی افزود: ۷۰۰ امدادگر و ۱۲۶ دستگاه خودروی عملیاتی در یک هزار و صد کیلومتر از مسیرهای منتهی مستقر شدند و همچنین برای امدادرسانی موارد اضطراری و فوری ۳ فروند بالگرد نیز آماده باش هستند.

به گفته مرادی پور تا این لحظه حدود ۲۰ هزار زائر امدادرسانی شده اند و ۳۸ نفر از افرادی که به دلایل مختلف دچار مصدومیت شدند به بیمارستان و مراکز درمانی انتقال یافتند.

معاون کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات به این نکته اشاره کرد که برای تأمین تجهیزات و خدمات امدادی امدادگران استان های سیستان و بلوچستان، یزد، هرمزگان، گلستان، کرمان، خراسان شمالی و جنوبی، استان تهران و سمنان نیز در کنار استان خراسان رضوی فعال هستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات