به گزارش لرستان خبر، ملکشاهی راد گفت: وضعیت بد اقتصادی مردم ، اشتغال، تولید ، معیشت نشان دهنده کارنامه نا مناسب دولت ها در ادوار گذشته و حال است که در این میان ما نمایندگان نیز مقصر هستیم چرا که همواره  با مدیران مسامحه و ملاحظه کرده ایم .

ملکشاهی راد تصریح کرد: امروز  استانها در رابطه با کسب منابع در رقابت هستند و همیشه لرستان در این رقابت بازنده میدان بوده و است ولی در این دوره نمایندگان به جد به دنبال تغییر شرایط هستند و حضور در برخی کمیسیون ها از جمله کمیسیون تلفیق در همین راستا و نظارت بر توزیع اعتبارات استانی است. 

وی افزود: مدیران استانی باید مهارت و توان خود را برای استفاده از  ردیف های ملی و متفرقه افزایش دهند و مطالبات مدیران باید امروز  به مطالبات ملی ارتقاء یابد و شرایطی پیدا کنیم سهم ما از منابع ملی چندین برابرشود . 

نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: امروز اگر بخواهیم برای رفع مشکل بیکاری چاره اندیشی کنیم این روندی را که در پیش گرفته ایم هرگز نمی تواند موثر باشد .وقتی استاندار اعلام می کند که برای اصلاح زیر ساخت ها چیزی حدود 20 هزار میلیارد تومان نیاز است مدیریت ها باید خیلی پیگیر باشند و بدوند تا بتوانند بخشی از این نیاز را جذب کنند.  

وی صندوق توسعه ملی را یک نقطه قوت و ظرفیت دانست و تصریح کرد: متاسفانه لرستان نتوانسته است شرایط حضور سرمایه گذاران قوی و قدری را که توان و شرایط استفاده از این صندوق را داشته باشند؛ جذب کند.

ملکشاهی راد شهرک های صنعتی را نمونه بارز ندانم کاریهای مدیریتی در ادوار گذشته و حال عنوان کرد و افزود: کسانی در این شهرک ها ورود پیدا کرده اند که فقط خواسته اند سرمایه ای را به جیب بزنند و تسهیلاتی را از استان خارج کنند و نیمه فعال بودن این شهرک ها گواه این حقیقت است.

وی ادامه داد: بخش خصوصی واقعی  سرمایه اولیه را دارد، بازار فروش را به خوبی می داند ؛ مدیریت بخش خصوصی را می داند و می فهمد بنابراین نگاه به بخش خصوصی باید اینگونه باشد  گذشته ، تجربه و سابقه افراد قبل از واگذاری باید بررسی شود.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بیگانگی مدیران با نمایندگان ، گفت: مدیران باید نواقص و کمبودها را با نمایندگانشان در مجلس شورای اسلامی در میان بگذارند تا از طریق لوایح و طرح های مجلس مساله را حل کنیم .

وی انتقادی از رسانه های استان هم داشت .

ملکشاهی راد گفت: مطالبات رسانه ها باید مطالبات مردم باشد اعم از معیشت، تولید و ایجاد ثروت از جمله مواردی است که باید به مطالبات رسانه ها هم تبدیل شود چرا که سهم لرستان از تولید ثروت سهم ناچیزی است.

وی از ظلم بزرگ رفته بر لرستان در ادوار گذشته خبر داد و افزود: ذخیره سازی آب که می توانست یک فرصت بسیار بزرگ در استان  برای کشاورزی و تولیدات کشاورزی باشد عدد قابل اغماضی است و تنها یک درصد از  کل ذخیره سازی آب در کشور از آن لرستان پر آب است در نتیجه رسانه ها به دنبال طرح مطالبات اصلی باشند.

نماینده مجلس با درخواست از رسانه ها برای نگاه تخصصی به موضوعات اساسی و مهم در استان ، گفت: نگاه رسانه ها باید تخصصی باشد و باید به آمار و اطلاعات درست دسترسی داشته باشند. وی افزود: امروز برای ایجاد یک شغل در حوزه صنعت در استان 320 میلیون تومان نیاز است و این در حالی است که دولت برای سرمایه گذاری در زیر ساخت ها تنها 655 میلیارد تومان اختصاص داده که هیچ تناسبی با رقم مورد نیاز اشتغال ندارد .

ملکشاهی گفت: امروز به دلیل اینکه سوالات خبرنگاران از مدیریت ها تخصصی نیست هر کسی به خود اجازه می دهد مدیر باشد،چرا که نگاه به این حوزه تخصصی نیست.

 

انتهای پیام/

منبع: صدای رسا

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات