شهردار بروجرد:

لرستان خبر: شهردار بروجرد گفت: گلدشت در شرایط فعلی نیازمند رسیدگی فوری است و باید هرچه سریع‌تر جلوی ساخت و سازهای بی‌رویه در این منطقه گرفته شود.

لرستان خبر، منوچهر یوسفی ظهر امروز در جلسه کارگروه جلوگیری از ساخت و ساز و قطع درختان منطقه گلدشت بروجرد که در شورای اسلامی شهر بروجرد برگزار شد، گفت: از حدود 20 سال پیش حفظ و نگهداری اراضی و باغهای منطقه گلدشت در دستور کار این اداره بوده، اما مشکلات شهرداری و دستگاههای اجرایی و حمایت نکردن از فعالیتهای شهرداری در این منطقه باعث تشدید مشکلات فعلی منطقه شده است.

 

وی با تاکید بر ضرورت حمایت قوه قضاییه از شهرداری ادامه داد: اگر قوه قضاییه و دادگستری از فعالیت شهرداری در خصوص جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز حمایت کند، به نتیجه میرسیم، چراکه درگیری ماموران شهرداری با افراد متخلف براساس قانون در دادگاه محکوم شده است.

 

شهردار بروجرد با اشاره به ماده 100 که شهرداری را موظف کرده از ساخت و سازهای غیرقانونی جلوگیری کند، اضافه کرد: شهرداری بروجرد نمی‌تواند به تنهایی و با تکیه بر کمیسیون ماده 100 با ساخت و سازها در منطقه گلدشت مقابله کند، زیرا ارجاع به این کمیسیون حدود یک ماه طول می‌کشد و در این مدت طولانی هم افراد خاصی ساخت و ساز خود را انجام میدهند و به اتمام می‌رسانند.

 

وی تصریح کرد: ارزش بالای زمین‌های گلدشت روند ساخت و ساز در این منطقه را افزایش داده و به این ترتیب گلدشت امروز دچار چنین وضعیتی شده است.

 

یوسفی گفت: کمبود نیروهای اجرایی در بخش سد معبر و ساخت و سازها سبب می‌شود که در عملکرد این اداره خدشه وارد شده و فعالیت‌های آن کمرنگ شود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات