عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تعدیل نیروی انسانی در ادارات نباید با علایق سیاسی باشد، افزود: کارمندان دولت تنها باید در صورت مشکلات اخلاقی اخراج شوند نه اینکه با روی کار آمدن دولت جدیدی برخی افراد کار خود را از دست بدهند.

به گزارش افکارنیوز، فرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی افزود: اشتغال کارآمد به این معناست که هر فردی بر مبنای تخصصی که دارد باید در اداره مذکور به کار گرفته شود و بنابراین دولت آقای روحانی نباید در زمینه تعدیل نیروی انسانی آن هم در سطح کارمندان با نگاه غیرمنصفانه وارد شود.

وی با بیان اینکه اگر یک مجموعه از دستگاه های اجرایی به کارمندان خود بگوید که به خاطر تعدیل نیروی انسانی با شما همکاری نمی کنیم، این اقدام قابل پیگیری است، افزود: اخراج افراد در ادارات نباید به طریق سلیقه ای و حزبی اعمال شود.

بشیری، افزود: دولت نباید با تعدیل نیروی انسانی نرخ بیکاری را افزایش داد بلکه باید با ایجاد فرصت های اشتغال علاوه بر کاهش نرخ بیکاری در راستای افزایش شاخص اقتصادی کشور تلاش کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان یادآور شد: آقای رئیس جمهور با اشاره به اینکه شعار دولت شما اعتدال محوری است باید هوشیار باشید که با تعدیل نیروی انسانی در ادارت مشکلات معیشتی کارمندان را افزایش ندهیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات