گزارش تصویری از مراحل پخت سمنوی بروجرد؛

مردم بروجرد در تهیه سمنو مهارت ویژه دارند و سمنوی بروجرد از کیفیت بالا و طعم و رنگ مطبوعی برخوردار است.معمولا با شروع اسفند بسیاری از خانواده ها اقدام به رویاندن جوانه های گندم می کنند و سپس در یکی دو هفته آخر سال شروع به پختن سمنو می کنند.

به گزارش لرستان خبر، سمنو بروجرد یک خوراکی شیرین بروجردی است که از جوانه گندم تهیه می شود و یکی از عناصر اصلی سفره هفت سین نوروز بروجردی هاست.

 

بروجردیها در تهیه سمنو مهارت ویژه دارند و سمنوی بروجرد از کیفیت بالا و طعم و رنگ مطبوعی برخوردار است.معمولا با شروع اسفند بسیاری از خانواده ها اقدام به رویاندن جوانه های گندم می کنند و سپس در یکی دو هفته آخر سال شروع به پختن سمنو می کنند.

 

تهیه سمنو و فروش آن، یکی از مشاغل رایج در بروجرد در هفته های آخر سال است و تعدادی از خانواده ها بطور سنتی این حرفه موقت را هر ساله ادامه می دهند. در سالهای اخیر سمنو فروشان بروجرد دامنه فعالیت خود را گسترش داده و در شهرهای دیگر کشور از جمله تهران، اهواز و اصفهان شاهد فروش سمنو سنتی بروجردی هستیم.

 

با توجه به قیمت مناسب و کیفیت سمنوی بروجرد، مردم دیگر شهرها نیز استقبال خوبی از آن به عمل می آورند و بدین ترتیب باید گفت که سمنوی بروجرد دارای شهرت ملی است. سمنو پزان یا مراسم تهیه و پختن سمنو در گذشته با آداب بومی و مذهبی همراه بوده و نوعی قداست خاص داشته است.

 

مثلا برای پختن سمنو همانند سایر آشهای نذری، زنان بصورت گروهی همکاری کرده و با ذکر دعا و صلوات دیگ سمنو را با پاروی مخصوص، آن را هم می زدند. همچنین در گذشته سعی می شد تا از آب باران برای تهیه سمنو استفاده شود.کار پختن سمنو عموما در شب انجام می شود و تا سپیده دم، دیگ سمنوی داغ آماده شده است.

 

سمنوی بروجرد

سمنوی بروجرد

سمنوی بروجرد

سمنوی بروجرد

سمنوی بروجرد

سمنوی بروجرد

سمنوی بروجرد

سمنوی بروجرد

سمنوی بروجرد

 

انتهای پیام/

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات